Žabinští Vlci Brno - ASM A 6:2 (3:2)

Brněnský pohár - sobota 1.4.2023 - SH Modřice

2.4.2023 - Peťan

Prvního dubna byl nejen Apríl ale také termín vyvrcholení brněnské části futsalového poháru. Obsazení finálového zápasu bylo totožné jako loni, kdy Žabinští Vlci porazili ASM v poměru 3:1. Vítěz druhé ligy byl nasazen až do semifinále ve kterém zničil West Žab 12:1, tým z Dolních Louček nastoupil už o kolo dřív proti Panamě (4:0), do finále pak prošel před druholigový Atraps v poměru 6:4. Do finálového zápasu vstoupil čerstvý prvoligista, hrající v kompletní sestavě, sebevědomě a po brankách v 9. a 17. minutě šel do vedení 2:0. ASM nastupuje do pohárových zápasů s mixem hráčů áčka i béčka, nejinak tomu bylo i ve finále, přesto bylo Vlkům více než důstojným soupeřem. A to i díky zásluze Adama Pavelky, který během tří minut dvěma slepenými brankami srovnal na 2:2. Ani toto však brněnským týmem neotřáslo a chvíli před pauzou ho poslal do vedení Kratochvíl. A jak Vlci poločas skončili, tak ho i začali, když nejlepší střelec druhé ligy Dominik Havlín přidal ke svým 30 ligovým gólům i jeden pohárový - 4:2. A nezůstal jen u toho jednoho. V době, kdy se ke konci utkání ASM snažilo ještě dostat na kontakt, rozhodl zápas dalšími dvěma zásahy a připsal si čistý hattrick. Trofej pro vítěze brněnského poháru má tak stejného majitele jako loni, ASM obhájilo druhé místo z minulého ročníku. Nám nezbývá nic jiného než poděkovat našim hráčům za statečný finálový výkon a soupeři popřát hodně štěstí při putování pohárem a třeba i vylepšení loňské čtvrtfinálové porážky od Českého Dubu 5:6 po prodloužení.