ASM A - FC Kozlany-Bohdalice 3:1 (1:0)

Divize E - sobota 17.2.2024 - Tišnov

19.2.2024 - MaŠ

Naše branky: Jiří Nepožitek 1:0, Adam Pavelka (Lukáš Skoumal) 2:1, Jiří Nepožitek (Jarosalv Šnédar) 3:1

Sestava: Dan Havlík - Michael Malásek, Adam Pavelka, Petr Midrla - Lukáš Skoumal, Jaroslav Šnédar, Jiří Nepožitek

V sobotu, 17. 2. 2024 od 18,00 hod., jsme nastoupili proti již jasnému letošnímu vítězi OBLASTI E - FC Kozlanům-Bohdalicím. Sestavu jsme dávali dohromady horko-těžko a byli jsme vůbec rádi, že pomohl z béčka Peťan.

Začali jsme velmi důsledně a zaměřili se především na poctivnou obranu a odmakání utkání, jak jen každý bude umět. Nic jiného nám totiž proti velmi kvalitnímu soupeři ani nezbývalo, pokud jsme chtěli uspět. Hned v první minutě se dostal do dobré pozice Michal, ale svou ranou minul cíl. Poté obral soupeře o míč důrazný Nepož, šel sám, ale jeho rána byla vyblokována. Ve 4. minutě rozehrál Michal roh na Skoumyho, ale ten orazítkoval jen tyč. Poté začaly tlačit Kozlany, ale do ničeho jsme je nepustili. V 8. minutě obral o míč obránce kapitán Nepož, šel sám a přesnou ranou k tyči otevřel skóre - 1:0. O minutu později náš kapitán svou akci zopakoval, ale jeho dělovku bodlem vykopl brankář hostí do bezpečí. V 10. minutě jsme šli do brejku 3 na 2, Skoumy našel před brankou Jaru, ale jeho bodlo likvidoval opět gólman soupeře. V téže minutě utekl po levé straně Adam, našel před brankou osamoceného Michala, ale ten rovněž napálil pouze brankáře. V 11. minutě pálil po brejku Jara, ale křižně jen těsně minul. Ve 13. minutě jsme sehráli super akci, Jara našel Adama, ten trefil jen brankáře, Jara dorážel, ale ranou razítkoval jen břevno a z odraženého míče Adam pro změnu pálil jen do pravé tyče. V 15. minutě měly prakticky svoji první šanci Kozlany, jejich super akci zakončil nástřel na levou tyč, kde do odkryté branky mířil útočník, Dan však skvělým přemístěním míč vyrazil do bezpečí. V 16. minutě skvěle vykombinovali Adam s Nepožem, druhý jmenovaný nakonec přízemně vypálil, ale skvělý gólman soupeře míč vyrazil. V 19. minutě rozehrával soupeře aut a nástřelem orazítkoval břevno. Poté následovala další akce hostů, ale jejich ránu zlikvidoval pozorný Dan.Ve 20. minutě podržel míč na hrušce Skoumy, dal proti noze Nepožovi, jeho ránu vychytal opět skvělý gólman Kozlan. Pár vteřin před koncem první půle jsme šli do brejku, Jara uvolnil Nepože, ten pálil do tyče, odražený míč vracel Jara před branku zpět na Nepože, který ve skluzu zakončil do branky, bohužel asi půl vteřiny již zvučela siréna.

Ihned z rozehrávky vysunul Nepož kolmicí Jaru, ten se snažil míč poslat podél brankáře, ale ten jeho záměr přečetl. Z protiútoku zahrozil soupeř, nástřel se snažil na dlouhou nohu poklidit útočník, ale Dan super zákrokem míč zastavil. Ve 24. minutě skvěle zakombinovaly Kozlany, míč středový hráč poslal doprava, kde loboval bezmocného Dana druhý útočník - 1:1. O minutu později se uvolnil kapitán Nepož, ale jeho dělovku zastavila opět levá tyč !!! Ve 27. minutě sehrál soupeř asi nejlepší akci utkání, kdy si dvakrát mezi sebou vyměnili míč jejich útočníci a druhý z nich pálil ze šestky prakticky do odkryté branky, naštěstí pro nás však přestřelil. Ve 28. minutě přerušil rozehru soupeře Skoumy a šli jsme ve 2 na 1, přihrál doprava Adamovi, který si položil brankáře a poté jej nekompromisně prostřelil - 2:1. Ve 31. minutě obral o míč soupeře Michal a šel sám, brankář však jeho bodlo bravůrně vytěsnil. O minutu později si skvěle vyměnili míč Jara se Skoumym a první jmenovaný byl v super pozici, brankář byl však snad neprůstřelný. Ve 34. minutě zakombinovali hosté a rána z úhlu orazítkovala tentokráte tyč naší svatyně. V téže minutě vybídl ke skórování Jara Nepože, který však minul. Stejný hráč o minutu později opět pálil, ale gólman Kozlan byl opět nad jeho síly. Poté jsme v další skrumáži snad 4x doráželi, ale ani Jara, ani Michal ani Skoumy nedokázali míč procpat do sítě hostí. Za pár vteřin šly do brejku 3 na 1 Kozlany, skvěle si míč vyměnily, ale Dan předvedl super zákrok a udržel naše vedení !!! Ve 36. minutě vypíchl míč soupeři Jara, uvolnil tím Nepože, který v souboji s vyběhnuvším gólmanem byl přeci jen u míče dřív a špičkou kopačky poslal míč do branky - 3:1. Soupeř přešel do power-play. Ve 37. minutě skvelě zakombinovali Adam s Jarou, ale druhý jmenovaný míč za záda gólmana neprocpal. Ve 39. minutě šel soupeř opět ve 3 na 1 a na konci akce byla rána zprava, kterou však opět fantastický Dan dokázal krýt. Ve 40. minutě jsme naopak šli ve 3 na 2 my, Nepož vystřelil, ale opět zvonila jen tyč, neskutečné.

Sumasumárum: Co k tomu dodat. Dnes těchto 7 STATEČNÝCH nechalo na palubovce vše, odmakali utkání takticky na č. 1 a zároveň makali jako TÝM jeden za druhého. Opravdu, za dnešní výkon jsem na Vás všechny hrdý !!! V utkání jsme nechali soupeře hrát a sami čekali na brejky, kterých bylo nespočetně. V první půli jsme mohli vést snad 10:2, ale brankář a konstrukce hostující branky byli proti. Ve druhé půli začali pochopitelně více zlobit i favorizovaní hosté, přesto jsme více šancí měli zase my, ale opět jsme končili jen na konstrukci branky a gólmanovi. Nutno podotknout, že i Dan nás v důležitých chvílích hrozně podržel, proto tvrdím, že dnes body doma zůstaly naprosto zaslouženě. Díky BORCI !!!

Závěrem bych rád i za náš tým popřál FC Kozlanům-Bohdalicím k letošnímu naprosto zaslouženému prvenství, borci, přeji mnoho zdraví, sportovních úspěchů a mnoho dalších zvládnutých utkání.