ASM A - FPO Blansko 3:3 (2:2)

Krajský přebor - sobota 18.10.2014 - Tišnov - Hala SSK

5.12.2014 - MaŠ

Naše branky: Jan Mašek (Martin Mašek) 1:0, Jan Mašek (Martin Mašek) 2:0, Jiří Mašek (10 m) 3:3

Sestava: Václav Burian - Jiří Mašek, Martin Plachký, Václav Seyfert, Lukáš Veselý - Michal Kroupa, Ondřej Halas, Martin Mašek, Jan Mašek (Jan Kouřil)

V sobotu, 18. 10. 2014 od 20,00 hod., jsme nastoupili k dalšímu domácímu mistrovskému utkání se silným soupeřem z nedalekého Blanska. Po prohře v Hustopečích minulý víkend jsme chtěli utkání odčinit a získat nějaké body.

Od prvních minut jsme začali aktivněji a hned ve 3. minutě vysunul Míša pasem doprava Mařu, ten přiťukl na střed Ghedovi, který pohotovou ranou k tyči otevřel skóre - 1:0. V 6. minutě přihrál doprava do rohu Plachtovi Scarynho, sám si poté naběhl před branku, kam mu druhý jmenovaný patou servíroval míč, ale Scarynho trestuhodně nastřelil pouze gólmana soupeře. V 8. minutě přerušil rozehru soupeře Skunk, přes Mařu a posléze Scarynha mu byl míč vrácen na zadní tyč, ale Skunk pálil pouze do boční sítě. V 11. minutě našel křižným pasem na zadní tyči Jura Sáju, ten byl sám před gólmanem, ale lobem jej pouze nastřelil. Ve 14. minutě jsme dobře zakombinovali, Mařa ze středu přihrál doprava Ghedovi, ten napřáhl a ranou o břevno vstřelil naši druhou branku - 2:0. O minutu později pálil dobře Jura, ale brankář Blanska vyrazil na roh. Z protiútoku vymysleli rozhodčí faul v našem pokutovém území, u kterého již asi nikdo nezjistí, kdo že to vlastně tento zákrok-nezákrok provedl. Z penalty soupeře korigoval - 2:1. O minutu později se šikovně okolo našeho obránce obtočil útočník soupeře a jen těsně minul cíl. V 19. minutě jsme zkazili zbrkle rozehrávku a FPO se řítilo ve 2 na 1 a na konci akce pálil naběhnuvší útočník mezi nohy bezmocného Kumara - 2:2. V poslední minutě si Scarynho narazil míč s Jurou, ale sám před gólmanem přestřelil.

Úvod druhé půle patřil soupeři, který hned v první minutě zahrozil, jejich nebezpečný "hruškař" z otočky minul naši svatyni. Ve 23. minutě jsme bohužel špatně pokryli soupeřovi hráče a na konci akce byl nástřel na zadní tyč, kde sběhnuvší útočník nekompromisně vymetl levou pavučinu Kumarovi branky - 2:3. Ve stejné minutě mohli jít blanenští do dvoubrankového vedení, ale osamocený útočník naštěstí minul cíl. Ve 25. minutě servíroval Jura na druhou stranu Scarynhovi, ale ten opět ve vyložené příležitosti minul. Ve 28. minutě vyrazil fantasticky projektil soupeřova osamoceného hráče nad naši branku. Ve 29. minutě měl další dvě velké šance Scarynho, ale obě zazdil, dnes hold neměl svůj den. O minutu později servíroval na zadní levou tyč Skunk na Míšu, ale jeho rána trefila jen pravou spojnici branky FPO. Za další minutu si narazili míč spolu Míša s Ghedou a první jmenovaný v super pozici bohužel také jen přestřelil. Náš tlak sílil a ve 33. minutě po Sájově zpětné přihrávce pálil Jura, gólman ale míč vrazil a stejně tak dopadl stejný střelec o pár minut později. Ve 34. minutě po naší rychle kombinaci servíroval zprava míč ve skluzu na druhou tyč Sája, ale Plachta přes ležícího gólmana míč do branky neprocedil. Ve 38. minutě upadl hostující hráč na míč rukou a byl z toho 6. akumulovaný faul a tedy 10 metrový kop, který tak trošku se štěstím procedil za záda gólmana FPO Jura - 3:3. V poslední dvou minutách jsme měli několik slibných závarů, ale byli to právě hosté, kteří mohli 30 vteřin před koncem utkání rozhodnout. Plachta ztratil míč při rozehrávce a jen díky parádnímu zákroku Kumara zůstalo závěrečné skóre na remíze v poměru 3:3.

Sumasumárum: V prvním poločase jsme byli jasně lepším týmem a soupeře jsme do šancí prakticky nepouštěli. Do hry jej bohužel dostala až sporná penalta a naše zbrklá rozehrávka, po které jsme podruhé inkasovali. Ve druhé půli soupeř viditelně přidal a několikrát byl velmi nebezpečný. Nakonec jsme dokázali vsítit branku až z 10 metrového kopu a zachránili jsme tak alespoň zaslouženou remízu. Zkusíme tedy naplno bodovat příští pátek s Technikou v Pohořelicích.