Technika Brno - ASM A 6:5 (4:2)

Krajský přebor - pátek 24.10.2014 - Pohořelice

5.12.2014 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Jiří Mašek) 2:1, Martin Plachký (Lukáš Veselý) 3:2, Martin Plachký (Jiří Mašek) 4:3, Jiří Mašek (Jan Kouřil) 4:4, Martin Špicl (Jan Kouřil) 6:5

Sestava: Václav Burian - Jiří Mašek, Martin Plachký, Michal Kroupa, Jan Mašek - Ondřej Halas, Lukáš Veselý, Jan Kouřil, Martin Špicl

pátek, 24. 10. 2014 od 20,15 hod., jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání s dosavadním lídrem soutěže - Technikou Brno. Ta svá utkání hraje v Křenovicích.

Od úvodních minut začala naše rozháraná hra, ve které jsme tvořili až příliš individuálních chyb. Již ve 3. minutě nakopli domácí dlouhý míč před naši branku, tam hlavou tečoval jejich útočník a míč skončil za zády překvapeného Kumara - 1:0. V 6. minutě si pak domácí křídelních položil na zadek hned 3 naše hráče a pohotovou ranou bodlem k tyči zvyšoval vedení Techniky - 2:0. O minutu později jsme rozehráli aut vpravo, MaŠ přihrál na šestku Jurovi, který obehrál obránce, přihrál pod sebe zpět našemu kapitánovi a ten rychlým příklepem korigoval - 2:1. Poté se hra více vyrovnala, ale domácí si díky svém pohybu vytvořili další dvě velké příležitosti, které však Kumar vždy zlikvidoval. V 16. minutě bohužel Míša propadl při bránění, dloubnutý míč si za ním parádně zpracoval nabíhající útočník domácích a tvrdou křižnou ranou zvyšoval vedení Techniky - 3:1. V 18. minutě přihrál do kontru po pravé straně Scarynho Plachtovi, ten nasadil na vyšší rychlostní stupeň a tvrdou ranou z velkého úhlu o tyč opět snižoval - 3:2. Už jsme se všichni viděli v kabinách, kdy Jura z přemíry snahy zkoušel zachránil aut, bohužel mu podjela noha, tím uvolnil útočníka, jenž vystřelil, Kumar vyrazil, poté se srazili s vracejícím se Jurou a domácí útočník tak stál osamocen před prázdnou brankou a pohodlně skóroval - 4:2.

Druhý poločas jsme hru výrazně zpřesnili a začali daleko více bojovat. Ve 23. minutě nastřeloval Jura míč před branku, kde jej zblokoval obránce a důrazný Plachta snižoval opět na rozdíl jediné branky - 4:3. Ve 26. minutě pak Jura vypíchl míč při vysunutém pressingu obránci a Janoch se ocitl osamocen před brankářem Techniky, zachoval klid a ještě doleva přihrál sprintujícímu Jurovi, jenž vyrovnal - 4:4. Poté se dobře na ?hrušce? uvolnil MaŠ, kterého obdaroval přesnou kolmicí Plachta, ale první jmenovaný gólmana neprostřelil. Ve 31. minutě jsme bohužel opět propadli při bránění, kdy na konci akce byl nástřel domácího útočníka na sbíhajícího spoluhráče, kterého jsme opět trestuhodně nechali osamoceného a ten patičkou překonal Kumara popáté - 5:4. Ve 32. minutě vypálil útočník Techniky z 10-ti metrů a Kumarovi míč propadl do branky a mohl se červenat - 6:4. Za další dvě minuty měli domácí další velkou příležitost, ale jejich konečná rána razítkovala jen levou tyč naší svatyně. Poté utekl po své pravé straně Plachta, pod sebe naservíroval míč Scarynhovi, ale ten bohužel jen nastřelil brankáře. Ve 37. minutě jsme vyvinuli velký tlak a na konci jedné z akcí byla dělovka bodlem v podání Skunka, kterou však zastavilo břevno. Poslední 3 minuty jsme zkoušeli power-play, ale do zakončení nás domácí dlouho nepouštěli. Do konce utkání zbývalo pouze 15 vteřin. Jura rozehrál roh, Janoch míč bodlem vyslal na branku Techniky, jenž od obličeje MaŠe skonči v brance - 6:5. V posledních vteřinách jsme vypíchli míč a vrhli síly do poslední akce, Jura byl při průniku sestřelen a domácí hráč musel po červené kartě do sprchy. Prohráli jsme tedy opět o jednu branku a v Křenovicích končíme bez bodu.

Sumasumárum: V dnešním utkání jsme bohužel udělali až příliš individuálních hrubek, které nás stály prakticky asi všechny 3 body. Sám si nepamatuji, kdy jsme odehráli takovéto utkání. Domácí nám svých aktivním nabízením dělali mnoho problémů a bohužel jsme jim více jak polovinu branek darovali zadarmo a sami. Ve druhém dějství jsme hru zlepšili, u některých jedinců přibyla i vůle, ale nakonec jsme ani na ten bodík nedosáhli. Nedá se nic dělat, musíme zabojovat příští týden doma proti United Ivančice a před domácími fanoušky vybojovat, pokud možno, všechny body.