STŽ Brno - ASM A 2:3 (0:1)

Krajský přebor - pátek 7.11.2014 - Brno - Bohunice

5.12.2014 - MaŠ

Naše branky: Jan Kouřil (Jiří Mašek) 0:1, Jan Kouřil (Jiří Mašek) 0:2, Václav Seyfert (Martin Plachký) 2:3

Sestava: Václav Burian - Jiří Mašek, Martin Plachký, Lukáš Veselý (Jan Maňásek) - Jan Kouřil, Martin Špicl, Aleš Weinfurter, Václav Seyfert

V pátek, 7. 11. 2014 od 21,00 hod., jsme sehráli další venkovní mistrovské utkání na půdě týmu STŽ Brno. Věděli jsme, že se jedná o velmi zkušeného soupeře, jenž ještě před nějakým časem hrával 2. ligu, přesto jsme však chtěli poprvé venku uspět.

Úvod utkání byl vyrovnaný, ale oba soupeři aktivním pohybem a dobrou obranou nedopustili žádnou střeleckou příležitost. První dobrou střelu měli domácí, ale Kumar reflexivním zákrokem míč vyrazil do bezpečí. V 8. minutě pak utekl po levé straně Jura, naservíroval pod sebe míč do hrušky a důrazný Janoch dotlačil míč do branky - 0:1. O dvě minuty později měl soupeř velkou příležitost k vyrovnání po Jurově ztrátě míče, ale Kumar fantastickým zákrokem míč vyrazil. Ve 13. minutě si pak navedl míč na svoji silnou nohu Jura, ale jeho tvrdou ránu vytěsnil gólman domácích na tyč. Za další dvě minuty jsme rychle postupovali ve 3 na 2, ale Jura na místo kombinace zvolil ránu těsně nad branku domácích. Těsně před koncem prvního dějství nás opět hodně podržel výborný Kumar, jenž kryl další velmi nebezpečnou ránu STŽ Brno a tak jsme do kabin mohli odcházet s jednobrankovým vedením.

Ve druhém poločase se průběh hry prakticky nezměnil, domácí hráli překvapivě aktivně a my spoléhali především na kvalitní defenzívu. Ve 23. minutě si navedl opět míč na levačku Jura, vypálil, brankář domácích míč jen vyrazil před sebe a pohotový Janoch byl přesně na svém místě a poklízel do odkryté části branky - 0:2. Bohužel už za 14 vteřin bylo domácími sníženo. Rozehráli aut v blízkosti naší branky, míč rychle posunuli na druhou stranu hřiště, kde se do míče přízemně opřel jejich hráč, Kumar míč jen vytěsnil na tyč a od ní se dostal jen těsně za naši brankovou čáru - 1:2. Ve 25. minutě pak STŽ postupovali do naší obrany, která se v neméně vhodný okamžik rozestoupila a nástřel na zadní tyč ve skluzu poklízel za Kumarova záda domácí útočník - 2:2. O pár minut později opět tvrdě pálil Jura, ale jeho pokus tentokráte domácí brankář zlikvidoval. Ve 32. minutě jsme domácí zamkli před jejich branku a na konci akce byla Plachtova přihrávka doprava Sájovi, jenž si obhodil obránce a technickou ranou k levé tyči dostal naše barvy do vedení - 2:3. Další nebezpečnou ránu vypustil Scarynho, ale tentokráte byl strážce domácí svatyně pozorný. STŽ Brno nasadilo tři minuty před koncem k power-play, kterou jsme však poměrně s přehledem dokázali ubránit a naopak ještě Scarynho jen těsně minul prázdnou branku.

Sumasumárum: Z velmi důležitého utkání v Bohunicích vezeme konečně poprvé z venku všechny body. Utkání bylo velmi vyrovnané s několika dobrými příležitostmi na obou stranách. Dostali jsme se po důrazu do dvoubrankového vedení, o které jsme záhy přišli a museli bojovat dál. Nakonec jazýček vah přiklonil na naši stranu Sája a zbytek utkání jsme již domácím nic zásadního nedovolili. Výborný výkon podal v naší brance opět fantastický Kumar, obrana fungovala rovněž velmi kvalitně a na šestce odvedli výbornou práci Janoch s Turanem.