SK Líšeň B - ASM A 5:4 (3:1)

Krajský přebor - sobota 15.11.2014 - Rousínov

5.12.2014 - MaŠ

Naše branky: Jiří Mašek (Václav Seyfert) 0:1, Jiří Mašek (Martin Plachký) 5:2, Martin Špicl (Václav Seyfert) 5:3, Martin Špicl (Ondřej Halas) 5:4

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Jiří Mašek (Jura), Ondřej Halas (Skunk), Martin Plachký (Plachta) - Lukáš Veselý (Scarynho), Jan Mašek (Gheda), Václav Seyfert (Sája), Martin Špicl (MaŠ)

V sobotu, 15. 11. 2014 od 18,30 hod., jsme nastupovali k dalšímu mistrovskému utkání v Rousínově proti rezervě týmu SK Líšeň Brno. Chtěli jsme udělat vše proto, abychom se udrželi na vítězné vlně.

Od úvodních minut jsme byli aktivnějšími a soupeř se soustředil pouze na bránění a občasné brejky. Do první velké příležitosti vyslal Jura Scarynha, ale toho v poslední chvíli bravurně vychytal gólman soupeře. V 8. minutě pak vypíchl soupeři míč Sája a do uličky vyslal nabíhajícího Juru a ten obstřelil brankáře Líšně - 0:1. Za dvě minuty získal míč vpravo Plachta, narazil si míč se Scarynhem, jenž mu naservíroval zpět před prázdnou branku, Plachta však v pádu přestřelil. Nedáš - dostaneš, to dnes platilo na 100%. Soupeř se ihned z protiútoku dostal do první vážnější situace, naše obrana bohužel nebyla a důrazná, a tak následovala přihrávka na zadní tyč na zcela volného hráče soupeře - 1:1. Pokračovali jsme v aktivní hře, ale soupeř nás opět "z ničeho" potrestal. Odražený míč napálil jejich obránce mimo, ale míč šťastně tečoval jeho spoluhráč přesně k tyči - 2:1. Vyrovnat mohl vzápětí po nástřelu Skunka na zadní tyči Gheda, ale trefil pouze dobře postaveného brankáře domácích. I nadále jsme pokračovali v aktivní hře a vysunutém pressingu, což soupeři dělalo problémy, bohužel všechny naše pokusy končily na obrovitém gólmanovi domácích. V poslední minutě pak zahrávala Líšeň rohový kop, ve kterém nedostoupil svého hráče Scarynho a ten procedil míč za záda Kumara potřetí - 3:1.

Do druhé půle jsme si řekli, že musíme nechat na palubovce vše a soupeře zkrátka zkusit přehrát a přeběhat. Začali jsme opět velmi aktivně a dobré 2 minuty jsme Líšni nepůjčili míč. Několik pokusů skončilo opět v rukavicích či na sálovkách brankáře soupeře. Stejně pak skončil náš dobře sehraný signál "Kamil" či následná dělovka Jury. A tak opět přišel trest. Líšeň se dostala do brejku a před brankou zakončoval ve skluzu jejich hráč, míč ještě zastavil v pádu na brankové čáře Sája, ale další hráč soupeře míč procedil do sítě - 4:1. Bylo to hold decimující školení z efektivity. Soupeř proměnil 4 ze 4 šancí, resp. "nešancí", ale hold: "Štěstí přeje připraveným." Jednu z mnoha dalších příležitostí měl po úniku Sája, ale ani on obrovitého gólmana neprostřelil. Poté Jura hledal na zadní tyči Skunka, ale ten bohužel parádní míč netrefil. Osm minut před koncem jsme sáhli ke hře bez brankáře, a tím jsme náš tlak ještě více zesílili. Ve 37. minutě však ztratil míč v rohu hřiště Sája, obránce míč odkopl a k úžasu domácích tak trefil i naši prázdnou svatyni - 5:1. O minutu později na půlce přihrál doleva Plachta míč Jurovi, ten vypálil ze 13-ti metrů a míč skončil přesně u pravé tyče gólmana Líšně - 5:2. O pár okamžiků později pálil stejný hráč těsně vedle. V další akci zakončoval před brankou Sája, ale razítkoval pouze břevno branky domácích. Dvě minuty před koncem dostal vlevo míč Sája, servíroval na zadní tyč MaŠovi a ten neměl problém korigovat - 5:3. Za pár vteřin jsme opět při power-play zakombinovali, Sája našel na pravé strně Skunka, ten přihrál pod sebe ještě MaŠovi, který pohotově obstřelil gólmana Líšně počtvrté - 5:4. Do konce utkání zbývalo ještě 55 vteřin. Líšeň měla nejdříve velkou šanci, kdy jejich útočník nastřelil tyč naší branky. Snažili jsme se vyrovnat převelice, ale bohužel už jsme to nestihli.

Sumasumárum: Bohužel jsme dnes opět nebyli horším týmem, ale dostali jsme obrovské školení z efektivity. Do čeho jsme soupeře pustili, či mu nabídli, za to nás vždy krutě potrestal. My jsme naopak pouze vyprašovali snad každý kousek dresu či vybavení domácího gólmana a spoustu svých příležitostí jsme bohužel neproměňovali. No nedá se nic dělat, musíme zabrat opět příští týden na domácí palubovce se silnou Mitrou a snad budeme mít opět za zády své skvělé publikum.