Krajský přebor - pátek 23.1.2015 - Blansko

23.1.2015 - MaŠ

Naše branka: Jiří Mašek (Martin Špicl) 0:1

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Jiří Mašek (Jura), Martin Plachký (Plachta), Ondřej Halas (Skunk), Michal Kroupa (Míša) - Jan Kouřil (Janoch), Lukáš Veselý (Scarynho), Václav Seyfert (Sája), Martin Špicl (MaŠ)

V pátek, 23. 1. 2015 od 20,45 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání na horké půdě druhého týmu soutěže - FPO Blansko. V podzimním utkání jsme doma remízovali 3:3 a věděli jsme, že nás opět čeká velmi silné a futsalové mužstvo, jenž doma v soutěži ještě neztratilo ani bod.

Od prvních minut jsme byli mírně aktivnější a soupeř, jenž hrál pouze s jedním hráčem na střídání šetřil síly a hrál stále tu samou hru jako na podzim u nás. Nákopy z obrany na výborného "hruškaře" Ondru Španěla, jenž byl opravdu velmi nebezpečný. Ihned v 1. minutě si narazili míč Sája s Plachtou a první jmenovaný v jasné pozici pouze nastřelil gólmana domácích. Ve 3. minutě nastřelil domácí hruškař z otočky tyč naší svatyně. O minutu později zakončoval naši kombinaci z úhlu Scarynho a orazítkoval břevno. V 5. minutě sklepl nákop na hrušce Sája na Juru a ten atypicky pravou nohou parávně vypálil, bohužel gólman domácích opět bravurně kryl. V 10. minutě mělo obrovskou příležitost Blansko, když v jedné akci hned dvakrát razítkovalo naše tyče a až dotřetice ukopl míč do bezpečí MaŠ. Ve 12. minutě se opět obtočil okolo obránce hráč domácích, ale Kumar jej fantasticky vychytal. V 15. minutě servíroval z levého rohu míč pod sebe Sája na volného Janocha, ale ten v jasné pozici opět jen napálil brankáře domácích. Vzápětí hledal v podobné pozici Scarynho Sáju, ale ten dopadl stejně jako předtím Janoch. Dvě minuty před koncem první půle nastřeloval míč před branku Jura, ale Sájovi chyběli jen centimetry, aby míč doklepl do branky.

Druhý poločas začali lépe domácí a ihned ve 21. minutě vychytal parádně Kumar za pomocí tyče jejich tvrdý projektil. Začali jsme domácí vysoko pressovat a plynuly z toho chybičky v jejich obraně FPO, které jsme však nedokázali využívat. I domácí však neustále byli velmi nebezpeční, takže jsme museli být obezřetní. Ve 28. minutě nastřeloval nebezpečně po rohu míč Jura, ale gólman FPO reflexivně míč vytáhl na další roh. Ve 32. minutě jsme drželi dlouze míč, přebíhali a na konci akce byla přihrávka zpět od MaŠe na Juru a ten ze 13-ti metrů dělovkou o tyč prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:1. Domácí ihned přidali v ofenzívě, ale byl to Sája, jenž mohl ihned po rozehrání zvyšovat, osamocený však přestřelil. V 15. minutě vypíchl míč obránci Scarynho a upalovali s MaŠem sami na gólamana, bohužel první jmenovaný dal druhému míč na paty a nic z toho nebylo. Naopak platilo nedáš dostaneš, jelikož domácí rychle rozehráli, rozehrávač FPO obešel hned dva naše hráče a tvrdě vypálil, Kumar míč vyrazil a lapil i dorážku, bohužel rozhodčí naznal, že již první rána byla za brankovou čarou - 1:1. V 17. minutě vysunul doprava míč Míša na MaŠe, ten ihned pohotově křižně vypálil bodlem, ale jasnou branku neskutečně reflexivně vytáhl domácí gólman opět na roh. V 18. minutě naopak předvedl neskutečný obranný zákrok Jura, okolo nejž se obtočil hruškař domácích a pálil v jasné pozici, Jura jej však skluzem vyblokoval. Tlačlili jsme se dopředu, ale domácí nám vypíchli míč a upalovali ve dvou na jednoho, nakonec, jsme se štěstím tuto akci ubránili, a tak utkání nakonec končí asi spravedlivou remízou.

Sumasumárum: Toto utkání bylo plné taktiky, nikdo nechtěl udělat chybu. My jsme se snažili hodně kombinovat a domácí unavit, ti naopak hráli velmi úsporně a jednoduše. Za stavu, kdy jsme byli ve vedení jsme mohli utkání rozhodnout, ale nakonec jsme inkasovali a mohli i prohrát. Utkání tedy opět a asi i spravedlivě skončilo remízou.