ASM A - Havlíčkův Brod 9:7 (4:3)

Divize E - sobota 24.10.2015 - Tišnov - Hala SSK

24.10.2015 - MaŠ

Naše branky: Ondřej Halas (Jiří Mašek) 1:0, Jiří Mašek (Martin Špicl) 2:0, Jan Mašek (Jiří Mašek) 3:2, Václav Seyfert (Lukáš Veselý) 4:2, Ondřej Halas (Václav Seyfert) 5:3, Martin Špicl (Václav Seyfert) 6:4, Lukáš Veselý (Václav Seyfert) 7:4, Jan Mašek 8:7, Václav Burian 9:7

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Jiří Mašek (Jura), Martin Plachký (Plachta), Ondřej Halas (Skunk) - Václav Seyfert (Sája), Lukáš Veselý (Scarynho), Jan Mašek (Gheda), Martin Špicl (MaŠ)

V sobotu, 24. 10. 2015 od 20,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání na domácí polubovce. Naším dnešním soupeřem bylo mužstvo z Havlíčkova Brodu a my jsme chtěli vyhrát.

Od prvních minut započala vyrovnaná partie plná šancí na obou stranách. Ve 3. minutě jsme postupovali ve 3 na 2, Jura dloubl míč doprava na nabíhajícího Skunka a ten přízemní ranou z první otevřel skóre - 1:0. Havlíčkův Brod mohl obratem vyrovnat po rychlém brejku, ale jejich útočník na zadní tyči minul cíl. V 6. minutě vysunul do brejku Jura Sáju, ten obešel brankáře, ale již nedokázal míč usměrnit do branky. V 8. mintě vyhodil dlouhý míč Kumar MaŠ, sklepl míč Jurovi do běhu, ten obešel obránce a bodlem se parádně trefil přesně k levé tyči - 2:0. O minutu později zahrozili také hosté, ale jejich nejlepší hráč z úhlu křižně jen orazítkoval levou tyč naší svatyně. V 9. minutě jsme postupovali ve 3 na 1, ale finální přihrávka Plachty na Skunka bohužel byla ve skluzu zastavena. Ve 12. minutě pálil opět špílmachr Havlíčkova Brodu po průniku, ale tentokráte jeho projektil zastavila spojnice branky Kumara. Ve stejné minutě nás hosté zatlačili, urputná obranná snaha však vyústila v to, že se naši obránci srazili, a soupeřův hráč neměl problém dovézt míč do prázdné branky - 2:1. Ve 14. minutě nastřeloval míč na zadní tyč rozehrávač soupeře a míč těsně před Kumarem tečoval jeho spoluhráč - 2:2. V 16. minutě jsme pak šli na soupeře ve 3 na 2 a Jurův nástřel sice minul Scarynho, ale Gheda lehce špičkou sálovky přehodil padajícího gólmana - 3:2. V 18. minutě pak po rohu pálil tvrdě Jura, brankář soupeře míč vyrazil, ale Scarynho osamocený před brankou jen těsně minul. Za pár vteřin vybojoval v koutě hřiště míč Scarynho, přihrávkou pod sebe našel Sáju a ten přesnou ranou špičkou kopačky prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 4:2. Minutu před koncem poločasu po rohu nastřelil soupeř opět míč před branku, kde stínil útočník Havlíčkova Brodu, Kumar míč neviděl a ten skončil v naší brance - 4:3. Pár sekund před koncem ještě pálil těsně mimo branku agilní Skunk.

Ihned ve 21. minutě jsme sehráli rychlou kombinaci na jeden dotek, Scarynho přihrál křižně Sájovi, ten z první narazil Skunkovi, jenž přesnou ranou k tyči zvyšoval naše vedení - 5:3. Během minuty jsme měli další 2 velké šance, ale ani Scarynho ani Jura míč do branky soupeře nedostali. Ve 23. minutě soupeř opět velmi rychle korigoval výsledek, přízemní rána z 10-ti metrů skončila přesně u pravé tyče branky Kumara - 5:4. Ve 27. minutě mohl Havlíčkův Brod vyrovnat, ale dělovka jejich nejlepšího hráče se odrazila od břevna na brankovou čáru a mimo naší svatyně. Ve 29. minutě se uvolnil Sája na levé straně, naservíroval míč na zadní tyč MaŠovi, ten trefil tyč, ale odražený míč již poslal do protipohybu brankáře - 6:4. Ve 30. minutě vypíchl míč obránci Sája a upaloval sám na brankáře, bohužel míč ve finální fázi promáchl. Od 32. minuty začal hrát soupeř power-play a hned v jejím úvodu rozehrál rychlou akci Jura na Sáju, ten naservíroval na zadní tyč Scarynhovi, který přesným doklepem zvyšoval naše vedení - 7:4. Soupeř bohužel opět velmi rychle korigoval a za 15 vteřin ranou mezi nohama Scarynha k tyči snižoval - 7:5. Ve 35. minutě nás pak soupeř hodně zatlačil a opět jejich nejlepší hráč přešel přes dva bránící "sanmaríňáky" a křižnou dělovkou o tyč snižoval na rozdíl jediné branky - 7:6. Za minutu bylo bohužel vyrovnáno, dlouhá kombinace a rána z úhlu, Kumar bohužel stačil jen míč tečovat - 7:7. V téže minutě jsme soupeře dobře zapressovali, Sája obral o míč obránce a šel sám na branku, bohužel správný okamžik prováhal a poté jeho rána byla vyblokována na roh. Další velkou příležitost měl po rychlých narážečkách Sája, ale na zadní tyč Ghedovi dal míč na paty. Další Sájova rána skončila lobem těsně nad. Ve 38. minutě přerušil power-play soupeře Jura, vystřelil přes celé hřiště, ale míč zastavila tyč. Za 10 vteřin přerušil stejně soupeřovu kombinaci Gheda a ten již prázdnou branku trefil - 8:7. Ve 39. minutě přerušil rozehru soupeře dotřetice Plachta, ale i jeho pokus přes celé hřiště zastavila tyč, neskutečné. Poslední minutu jsme ubojovali a vteřinu před koncem lapil šanci soupeře Kumar a kopem přes celé hriště zapečetil dnešní utkání - 9:7.

Sumasumárum: Utkání bylo oboustranně velmi vyrovnané a také otevřené. My jsme zápas odbojovali a postupně odskakovali soupeři až na tři branky. Bohužel individuality Havlíčkova Brodu vždy soupeře dostaly do hry. Utkání jsme neodehráli kdovíjak skvěle, ale odmakalo se. Důležité je, že konečně bereme všechny body a odpoutáváme se tak ze dna tabulky. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉ !!!