ASM A - Mitra 5:6 (2:1)

Divize E - pátek 6.11.2015 - Tišnov - Hala SSK

7.11.2015 - MaŠ

Naše branky: Michal Kroupa (Lukáš Veselý) 1:0, Lukáš Veselý (Martin Plachký) 2:1, Jiří Mašek (Václav Burian) 3:2, Martin Plachký 4:2, Ondřej Halas (Václav Burian) 5:2

Sestava: Václav Burian (Kumar), Petr Ondroušek (Peťas) - Jiří Mašek (Jura), Michal Kroupa (Míša), Ondřej Halas (Skunk), Martin Plachký (Plachta) - Václav Seyfert (Sája), Lukáš Veselý (Scarynho), Martin Špicl (MaŠ)

ŽK: Václav Seyfert

V pátek, 6. 11. 2015 od 21,00 hod., jsme sehráli další domácí mistrovské utkání s týmem Mitra Brno. V tomto domácí zápasu jsme chtěli všechny 3 body, abychom se udrželi ve středu pole.

Od úvodních minut jsme byli aktivnější a hned ve 2. minutě se nalevo obtočil okolo obránce Scarynho, naservíroval míč na zadní tyč na Míšu a ten svojí premiérovou brankou v Divizi otevřel skóre - 1:0. I nadále jsme ovládali pole a soupeře jsme do ničeho nepouštěli. V 7. minutě ztlumil dlouhý výhoz od Kumara na půli soupeře kapitán MaŠ, patičou posunul na sbíhajícího Juru, ale ten jen o pár centimetrů minul V 10. minutě pálil po dobré kombinaci Jura, brankář však jeho pokus vyrazil a lapil také další pokus aktivního Skunka. O minutu později soupeř vyslal tvrdou přesnou ránu do pravého horního růžku z 15-ti metrů a bylo vyrovnáno - 1:1. Za pár vteřin jsme se však opět mohli radovat, Plachta do uličky uvolnil Scarynha a ten obstřelil padajícího gólmana Mitry - 2:1. Zanedlouho pronikal po levé straně Jura, obešel dva obránce, položil si brankáře, ale z úhlu pálil pouze do tyče. V 16. minutě servíroval patičkou na zadní tyč na Scarynha Sája, ale první jmenovaný osamocen před odkrytou brankou na míč nedosáhl. Stejný hráč pak pálil o několik okamžiků později, ale trefil pouze brankáře soupeře. V 16. minutě obral o míč obránce Míša a šel sám, brankář Mitry jej však vychytal. Minutu před koncem vypíchl míč soupeřově obránci Sája, přesprintoval s ním celé hřiště, avšak poté lobem přehodil i branku hostů.

Do druhé půle jsme vstoupili s velkým tlakem a během prvních dvou minut jsme měli hned 3 velké příležitosti. Nejdříve pálil dělově Jura, poté Skunk přeběhl nástřel na zadní tyč a velkou šanci neproměnil ani Scarynho. Nedáš-dostaneš, to už známe za poslední týdny snad i pozpátku. Soupeř rozehrál aut lobem na hrušku, tam míč ztlumil jeho spoluhráč a z otočky o levou tyč vyrovnal - 2:2. Za další 20 vteřin vyhodil dlouhý míč na Juru Kumar, Jura se zbavil obránce a parádní křižnou ranou dostal opět naše barvy do vedení - 3:2. O minutu později vypíchl míč obránci Plachta, šel sám na gólmana, obešel jej a následně poklidil míč do prázdné branky - 4:2. Ve 26. minutě se uvolnil v pravém koutě hřiště Sája, přihrál nezjištně před branku Skunkovi a ten zvyšoval do prázdné branky naše vedení - 5:2. Netrvalo dlouho a po špatné rozehrávce od MaŠe postupovala Mitra ve 3 do naší obrany, zpětnou přihrávku napálil dělově přesně k pravé tyči obránce soupeře - 5:3. Mitru jsme i nadále tlačili a měli jsme ukrutné množství příležitostí a nástřelů na zadní tyče, které jsme však trestuhodně neproměňovali. Když se mělo zakončovat z první, míč se zpracovával navíc a naopak. Ve 31. minutě přišel další trest, Sája na levé straně při přechodu do útočné fáze ztratil míč, do toho se lehce opřel útočník Mitry a křižnou střelou trefil přesně levý horní růžek naší branky - 5:4. Ve 34. minutě opět Mitra naprosto jednoduše nakopla míč do naší obrany, tam jej sklepl hlavou jejich útočník, náběh druhého snipera nezachytil opět Sája a ten ranou pod víko prostřelil Kumara - 5:5. Vzhledem k vývoji utkání to byla pro nás naprosto ledová sprcha, ale zároveň efektivní trest Mitry za naše ležérní počínání. O minutu později měl velkou příležitost po průniku Sája, ale gólman soupeře jeho pokus vychytal. Tvrdě poté pálil dvakrát Jura, jednou Scarynho, Skunk a také Míša, bohužel zase a opět nic. A tak přišlo opět vypití hořkého kalichu až do samotného dna. Nejdříve jsme ztratili míč a nemastná-neslaná střela byla vykopnuta Kumarem na břevno. Čtyři minuty před koncem pak ztratil při rozehrávce vzadu míč Sája, soupeř postupoval ve 2 na 1, útočník si zasekl míč okolo Jury a prostřelil statického Kumara - 5:6. Za minutu měla Mitra další velkou šanci, ale dorážku soupeřova útočníka stačil náš gólman zachytit. Dvě minuty před koncem jsme šli do power-play, ale byli jsme v ní naprosto neškodní a tak místo povinných 3 bodů klesáme až na samotné dno Divize E.

Sumasumárum: Co k tomu říct ? Asi jen to, že si za to můžeme sami. Lehčí soupeř sem již asi nepřijede a my si ani s tímto nedokážeme poradit. Na místo toho, abychom do poločasu šli minimálně se tříbrankovým vedením, pohrdáme množstvím šancí a soupeř nás s jednoduchostí v pravý okamžik vždy trestá. K tomu nespočetné množství individálních chyb ? Takto se 3. nejvyšší soutěž rozhodně nehraje. Kde Mitra herně zaostávala, to dohnala neskutečnou bojovaností a vůlí po vítězství, u nás toto již po několikáté absentovalo.