1. FC Květnice Tišnov - ASM A 4:3 (2:2)

Divize E - sobota 14.11.2015 - Tišnov - Hala SSK

15.11.2015 - MaŠ

Naše branky: Ondřej Halas (Václav Seyfert) 1:1, Václav Seyfert (Martin Plachký) 1:2, Martin Plachký (Jiří Mašek) 4:3

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Jiří Mašek (Jura), Martin Plachký (Plachta), Michal Kroupa (Míša), Jan Mašek (Gheda) - Václav Seyfert (Sája), Ondřej Halas (Skunk), Lukáš Veselý (Scarynho), Martin Špicl (MaŠ)

ŽK: Václav Seyfert, Lukáš Veselý, Martin Plachký, Martin Špicl, Ondřej Halas

V sobotu, 14. 11. 2015 od 20,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání v tišnovské hale SSK. Tentokráte jsme však byli jako hosté a započalo dlouho očekávané derby s Květnicí Tišnov.

Od úvodních minut nás Květnice zatlačila a my se soustředili především na zodpovědné bránění. Ve 2. minutě se zaskvěl parádním zákrokem po skvělé ráně domácího hráče Kumar a míč vytěsnil na roh. Ve 4. minutě se naopak řítil do brejku Plachta, míč mu však uskočil a následná rána Sáji minula cíl. Od 7. do 10. minuty měli domácí hned 5 poměrně slibných střel, ale buď naši branku míjeli, nebo je decimoval výbornými zákroky Kumar. Ve 12. minutě jsme špatně v obrané fázi přebrali hráče, následovala rána ze střední vzdálenosti, kterou Kumar vyrazil, ale na doraz důrazného útočníka domácích již neměl nárok - 1:0. V 15. minutě založil naši kombinaci Jura, přihrál Plachtovi, jenž ještě sklepl na Sáju a ten naservíroval míč před prázdnou branku Skunkovi, který vyrovnal - 1:1. O tři minuty později jsme šli do dalšího brejku, Scarynho posunul doleva míč na Plachtu, který servíroval na střed sběhnuvšímu Sájovi, a ten prostřelil domácího gólmana podruhé - 1:2. Květnice nás v poslední dvouminutovce naprosto stlačila a výsledkem byla rána mezi nohama bezmocného Kumara a vyrovnání do kabin - 2:2.

Druhá půle začala jako ta první, domácí se do nás pustili a byli jasně lepším týmem. Ve 23. minutě se obtočil šikovný domácí útočník okolo Ghedy a přesnou ranou k tyči dostal Květnici opět do vedení - 3:2. My jsme se do příležitostí dostávali jen sporadicky, s postupem času jsme více a více riskovali a otvírali hru. Díky tomu se domácí dostávali do větších šancí a z jedné z nich razítkovali břevno naší svatyně. O něco později vytáhl Kumar další tvrdý projektil opět na břevno. Ve 34. minutě jsme ztratili na půlce míč, rychlý domácí hráč prošel až před Kumara, udělal mu kličku a se štěstím procedil míč do naší branky počtvrté, Míša smolně na míč nedosáhl - 4:2. Ihned z protiútoku pronikal agilní Jura, prošel přes dva protivníky, avšak jeho parádní dělovku vytěsnil super zákrokem domácí brankář na roh. Dočkali jsme se až 30 vteřin před koncem, když opět pronikal po pravé straně Jura, naservíroval míč na nabíhajícího Plachtu a ten doslova dotlačil míč za záda domácího gólmana - 4:3. Za 15 vteřin jsme měli obrovskou šanci na vyrovnání, na tvrdou přihrávku před branku opět od Jury si zaběhl Plachta, ale velmi těžký míč mu bohužel odskočil, jinak by totiž "poklízel" do již odkryté branky. Květnice tedy po zásluze zvítězila poměrem - 4:3.

Sumasumárum: Myslím, že 150 přihlížejících diváků se dnes mohlo bavit poměrně hezkým futsalem. Květnice vyhrála zaslouženě a putuje jim velká gratulace. Našim bojovníkům patří také velké poděkování za odmakaný zápas a Kumarovi patří za dnešek metál. Věřme, že na toto utkání dokážeme navázat a začneme také získávat, pro nás velmi důležité, body.