ASM A - Hustopeče 5:5 (1:3)

Divize E - sobota 5.12.2015 - Tišnov - Hala SSK

9.12.2015 - MaŠ

Naše branky: Ondřej Halas (Lukáš Veselý) 1:1, Martin Plachký (Jiří Mašek) 2:3, Jan Mašek (Jiří Mašek) 3:4, Ondřej Halas (Václav Burian) 4:4, Ondřej Halas (Jiří Mašek) 5:4

Sestava: Václav Burian (Kumar), Petr Ondroušek (Peťas) – Michal Kroupa (Míša), Jiří Mašek (Jura), Martin Plachký (Plachta) – Lukáš Veselý (Scarynho), Jan Mašek (Gheda), Ondřej Halas (Skunk), Martin Špicl (MaŠ)

ŽK: Jiří Mašek

ČK: Jan Mašek

sobotu, 5. 12. 2015 od 20,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání na domácí palubovce. V souboji o předposlední pozici jsme vyzvali tým Agrotec Hustopeče.

Ve 4. minutě ztratil míč na půlce Jura a hosté šli do přečíslení, následná tvrdá rána skončila parádní ranou o břevno těsně za brankovou čarou – 0:1. V 8. minutě měly Hustopeče další velikou příležitost, ale křižný projektil vytěsnil Kumar na pravou tyč. O minutu později přihrál Jura dlouhý míč na Scarynha, ten posunul dále na Skunka, jenž si vyvedl míč na svoji levačku a parádní dělovkou vyrovnal – 1:1. V téže minutě pálil po rohu opět Jura, ale gólman soupeře jeho pokus vyrazil. V 10. minutě vysunul do brejku Jura Scarynha, který sám před brankářem přestřelil. V 11. minutě měl velikou tutovku soupeř, ale Kumar osamoceného útočníka bravurně vychytal. Ve 13. minutě přihrál Míša nabíhajícímu Jurovi, ale jeho rána skončila pouze na pravé tyči. O dvě minuty později si lobem z autu přihrál Jura o bratra Ghedu, avšak následnou ranou minul cíl. V 16. minutě chybně rozehrál Míša Kumarovi druhou přihrávku a následoval nepřímý kop soupeře, který chytře prostřelil padajícího Kumara – 1:2. O minutu později zahrály Hustopeče další rychlou kombinaci, kterou nás vyšachovaly a do prázdné branky zvyšovaly skóre – 1:3.

Druhý poločas jsme započali dobře, hned po půl minutě přihrál zpětnou nahrávkou na Plachtu Jura a ten napálil míč přesně k pravé tyči – 2:3. O minutu později fauloval tvrdě hráč soupeře Ghedu a viděl za to právem červenou kartu. Soupeře jsme sice ve dvouminutové přesilovce hodně zatlačili, avšak vyrovnat se nám nepodařilo. Ve 25. minutě se dostal do velké příležitosti Scarynho, ale gólman Hustopečí jej vychytal a stejně tak dopadl o minutu později po ráně z úhlu MaŠ. Náš tlak sílil, ale soupeř bojoval jako lev a většinu našich pokusů stačil blokovat. Velkou šanci k vyrovnání měl Jura, ale v dobré pozici minul branku. Ve 32. minutě pak rozhodčí pustili na půlce faul na Juru a soupeř si ve dvou vychutnal našeho brankáře a zvyšoval svoje vedení – 2:4. Ve 35. minutě jsme začali s power-play a ihned v jejím úvodu přihrál na pravou tyč Jura Ghedovi, který chytrou patičkou vstřelil kontaktní branku – 3:4. V téže minutě byl ve velmi dobré pozici Jura, ale opět trestuhodně minul. Ve 36. minutě jsme opět vytvořili přesilovkový zámek, Kumar našel skulinku mezi obránci a přihrál tak Skunkovi, jenž křižnou ranou vyrovnal – 4:4. O minutu později zakončoval na zadní tyči na dlouhou nohu Scarynho, ale bohužel nedal. Ve 37. minutě se obtočil nejlepší hráč soupeře okolo Jury, ale jeho ránu parádním zákrokem zlikvidoval Kumar a za pár vteřin zastavil další tutovku soupeře ramenem. Ve 38. minutě obdržel míč napravo Scarynho, nastřelil míč na zadní tyč a Gheda ve skluzu smolně vykopl míč z prázdné branky. 35 vteřin před koncem „prý“ fauloval Gheda soupeře a k šoku všech v hale obdržel druhou žlutou a tedy i červenou kartu. Kombinaci Hustopečí zastavil Jura a v oslabení vyslal do samostatného útoku Scarynha, jenž byl nekompromisně sestřelen gólmanem – červená karta a trestný kop ze šestky. Ten rozehrál Jura na levou tyči Skunkovi a ranou do prázdné branky jsme šli do vedení 16 vteřin před koncem – 5:4. Soupeři však stačilo pouhých 6 sekund jeho pokračující přesilovky na to, aby křižnou ranou o levou tyč vyrovnal – 5:5.

Sumasumárum: Utkání nemělo moc dobrou úroveň, ta hold odpovídala postavení obou týmů v tabulce. Po chybách jsme soupeře pustili do dvoubrankového poločasového vedení, ale ve druhém dějství se nám nakonec bojovností podařilo utkání otočit. Bohužel jsme nakonec vedení neudrželi, ale po dlouhých týdnech bereme alespoň bod.