ASM B - Benfika 2:4 (1:4)

2. třída, skupina C - neděle 4.10.2015 - Brno - Srbská

4.10.2015 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Aleš Weinfurter) 1:1, Martin Midrla (Martin Špicl) 2:4

Sestava: Petr Ondroušek - Jan Maňásek, Jakub Halas, Martin Špicl, Martin Midrla - Jan Kouřil, Vojtěch Divácký, Marek Divácký, Aleš Weinfurter

ŽK: Vojtěch Divácký

V neděli, 4. 10. 2015 od 10,40 hod. jsme sehráli dnešní druhé mistrovské utkání se silnou Benfikou Újezd. Chtěli jsme vyhrát, ale soupeř byl velmi silný.

Od prvních minut nás dostala Benfika pod tlak, ze kterého jsme se jen hodně těžko dostávali. Problém nám dělala především pernamentní power-play, jenž soupeř hrál a mnoho nových článků v SM se s ním horko těžko vyrovnávalo. Ve 3. minutě jsme propadli na levé straně, soupeř vyslal zleva slabou střelu, kterou bohužel Peťas podcenil a pod nohou mu míč prošel do naší branky - 0:1. Netrvalo dlouho a důrazný Turan vybojoval míč, na poslední chvíli jej poslal na pravou tyč MaŠovi a ten skluzem bodlem trefil levý horní růžek branky Benfiky - 1:1. V 10. minutě se obtočil okolo MaŠe šikovný útočník Benfiky a prostřelil i našeho gólmana - 1:2. Za minutu zabojoval kapitán Buldog, získal míč a servíral na zadní tyč Diváckému, který však v jasné šanci trefil pouze gólmana Benfiky. Ve 13. minutě zahrála Benfika další rychlou akci, kterou zakončila tvrdou ranou, kterou Peťas nedokázal zachytit - 1:3. Ve dvou další rychlích akcích trefil náš dnešní soupeř 2x tyč. V 16. minutě jsme propadli při bránění a bohužel jsme opět byli po zásluze potrestáni ranou do prázdné branky - 1:4. Snížit mohl v závěru MaŠ, když obral obránce, ale prázdnou branku jen těsně minul.

Ihned v úvodu druhého poločasu nás soupeř opět zatlačil a z brankové čáry vykopával další příležitost Kuba. Poté jsme však soupeře začali více pressovat a ten začal dělat chyby. Po brejku ve 25. minutě se řítil do obrany soupeře MaŠ, ale jeho ránu bodlem zastavila levá tyč. O tři minuty později vyslal do šance Janoch Matesa, ale i jeho ránu zastavila tyč. Aby toho nebylo málo, tak i naše další kombinace skončila ranou Janocha do tyče. Hra se vyrovnala a je škoda, že jsme takto nehráli i v první půli. Ve 35. minutě jsme nasadili k power-play také my, míč rozehrál Buldog, MaŠ obešel 2 protihráče, jeho ránu srazil obránce a Mates přesně k levé tyči korigoval - 2:4. Do konce utkání se již nic zásadního nestalo. I Janoch, který obral protihráče o míč a jen těsně minul branku.

Sumasumárum: V druhé dnešním utkání jsme od počátku tahali za kratší konec. Soupeř nás přehrál a především překvapil hrou s gólmanem. Postupem času jsme změnili systém hry a soupeři to udělali těžší. I přesto jsme však zaslouženě poprvé v historii "Benfiky SM" okusili hořkost porážky. Nevadí, jedeme dál.