Atraps - ASM A 2:3 (2:2)

Pohár FAČR - čtvrtek 21.1.2016 - Brno - Maloměřice

21.1.2016 - MaŠ

Naše branky: Ondřej Halas 1:1, Martin Špicl (Martin Plachký) 2:2, Jiří Mašek (Ondřej Halas) 2:3

Sestava: Václav Burian - Jiří Mašek, Michal Kroupa, Martin Plachký, Jan Maňásek - Vojtěch Divácký, Jan Mašek, Martin Špicl, Ondřej Halas

ŽK: Ondřej Halas, Jan Mašek

Ve čtvrtek, 21. 1. 2016 od 19,30 hod., jsme nastupili k zápasu 3. kola Poháru FAČR. Zavítali jsme do nové maloměřické haly, kde nás hostil jeden z nejlepších týmů OP - Atraps Brno.

Utkání jsme započali opatrně a vyčkávali, co na nás domácí vymyslí. Trošku jsme bojovali, pro nás s nezvyklým povrchem a někteří také sami se sebou. V 8. minutě přebíral míč v obranné fázi Plachta, ale přebíhajícímu Diváckému se omylem míč odrazil od paty přímo k osamocenému útočníkovi, kterým bez problémů obstřelil bezmocného Kumara - 1:0. Ve 12. minutě jsme po faulu na MaŠe zahrávali trestný kop, jenž dělovkou do pravého horníhů růžku parádně poklidil Skunk - 1:1. Přidávali jsme na tempu, ale při jedné z našich útočných kombinací jsme ztratili míč, útočník Atrapsu obešel Míšu a prostřelil podruhé padajícího Kumara - 2:1. Ve 20. minutě nakopl dlouhý míč na hrušku MaŠovi Plachta, ten mu špičkou kopačky vratil a Plachta ještě jedou vracel našemu kapitánovi do prázdné branky - 2:2. Do konce poločasu bylo na každé straně několik závarů, ale nic zásadního se nestalo. Minutu před koncem první půle ještě vyrobil fatální hrubku MaŚ, který na místo odkopu napálil míč do dotírajícího útočníka, od toho se tento "kulatý nesmysl" odrazil k jeho spoluhráči před prázdnou branku, ale Jura obětavým zákrokem míč uklidil do bezpečí.

Ve druhém poločasu jsme začali déle držet míče a nenechali domácím tolik prostoru a aktivity. Ve 30. minutě udržel dlouhý míč na pravé straně MaŠ, obtočil se okolo obránce a křižně jen těsně minul branku. O pět minut později vyvezl míč rychlík Jura, naservíroval na zadní tyč míč Skunkovi, jenž vracel zpět a Jura utrhl skóre na naši stranu - 2:3. Za pár minut vypíchl míč do brejku Divácký, přihrával před branku na Plachtu, ale tomu v poslední chvíli ukopl míč obránce do bezpečí. Atraps následně měli několik slibných situací, ale Kumar včasnými vyběhnutími míče těsnil do bezpečí, případně zaskočili naši bojující obránci. Ve 42. minutě pálil domácí útočník z dobré pozice a Kumar skvělým zákrokem vytěsnil míč na tyč. Minutu poté náš gólman zastavil dělovku domácího playera na brankové čáře. Ve 45. minutě pronikal agilní Skunk, ale poté pálil těsně mimo a do slibné příležitosti vysunul za obranu také MaŠ Míšu, avšak toho vychytal dobře lapající gomácí keeper. Posledních pět minut nasadili Atraps k power-play, ve které však nic nevymysleli, kromě rány z trestného kopu těsně mimo. Dvě minuty před koncem za 6. faul domácích kopal desítku Skunk, ale těsně minul branku.

Sumasumárum: Ve vyrovnaném utkání jsme nakonec dali o branku více a postupujeme tak do dalšího kola, ve kterém budeme hostit tým z Hustopečí. Utkání jsme neodehráli úplně zle, ale k našim tradičním herním výkonům to mělo hodně daleko. I tak se ale postup počítá.