ASM A - Gladiators 4:2 (2:1)

Příprava - čtvrtek 29.9.2016 - Tišnov - hala SSK

29.9.2016 - MaŠ

Naše branky: Ondřej Halas (Jiří Mašek) 1:0, Jiří Mašek 2:0, Kryštof Večeřa (Martin Špicl) 3:1, Jan Mašek 4:2

Sestava: Petr Ondroušek - Michael Malásek, Jiří Mašek, Ondřej Halas, Martin Plachký - Jan Mašek, Kryštof Večeřa, Václav Seyfert, Martin Špicl

Ve čtvrtek, 29. 9. 2016 od 19,30 hod., jsme sehráli poslední přátelské utkání před novou sezónou. Soupeřem nám byl tým našich známých kamarádů hrajících KP jižní Moravy - Gladiators Brno.

Do první šance se dostal náš dnešní soupeř, ale osamoceného útočníka Glads vychytal famózně Peťas. V 9. minutě vysunul po rychlé kombinaci Jura Skunka a ten mazáckým lobem otevřel skóre - 1:0. O minutu později musel vytáhnout další svkělý zákrok opět Peťas a míč vytěsnil na roh. V 11. minutě obral o míč protihráče Jura, obešel ještě jednoho obránce a parádní dělovkou vymetl levý horní růžek - 2:0. Ve 13. minutě z podobné situace pálil opět Jura, ale tentokráte na gólmana Glads nevyzrál. Do konce první části jsme měli ještě několik příležitostí, ale žádná si cestu sítě nenašla.

Ve druhé části nejdříve v první minutě utekl po pravé straně Krištofinho, ale jen těsně minul. Ve 24. minutě jsme šli ve 3 na 2, ale po přihrávce Jury pálil Gheda jen do levé tyče. O minutu později byl Jura osamocen před brankuřem Glads, ale ten jej vychytal. Ve 27. minutě zastavil sice Jura akci soupeře, ale tak smolně, že vyšachoval sebe i Peťase a pro útočníka Glads nebyl problém do prázdné branky snížit - 2:1. Ve 29. minutě si narazili míč Sája s Plachtou, ale Sájův následný pokus vyrazil brankář nad. Ve 33. minutě jsme dobře zakombinovali, Jura přihrál MaŠovi, ten se obtočil okolo svého strážce, přihrál na šestku Krištofinhovi a ten po otočce poklidil míč přesně k pravé tyči - 3:1. O minutu později po rohu nastřeloval míč Plachta na MaŠe, ale ten po teči ramenem jen těsně přestřelil. Do konce druhé části měl ještě dvě příležitosti Krištofinho, ale vždy jen těsně minul cíl.

Třetí dějství započal hned v první minutě parádním zákrokem Peťas. Ve 43. minutě vybojoval na obránci míč Skunk, přihrál jej na střed Jurovi a ten neskutečnou dělovkou div že neodstřelil gólmana soupeře. Ve 46. minutě uvolnil Sája Krištofinha, ten byl zcela sám, ale přestřelil. O minutu později jsme šli ve 3 na 1, Jura přihrál před prázdnou branku Krištofinhovi, ale ten bohužel jen těsně minul. V 53. minutě putoval míč po ose MaŠ, Jura, Gheda a poslední jmenovaný šel sám, poté ve skluzu bohužel jen těsně křižně minul. O minutu později jsme po jednom brejku bohužel neubránili soupeře a ten čistým průstřelem korigoval výsledek - 3:2. V 56. minutě si obhodil obránce Krištofinho a dělovkou jen orazítkoval levou tyč. V poslední minutě soupeř šáhl k power-play, ale ihned v jejím zárodku přerušil rozehru Gheda a přes celé hřiště do prázdné branky pečetil výsledek - 4:2.

Sumasumárum: Utkání jsme sice dovedli do vítězného konce, ale výkon rozhodně nebyl uspokojivý. Hráli jsme hodně zbrkle a dosti jsme chybovali. Navíc jsme mnoho příležitostí až trestuhodně zahazovali. Věřme, že v sobotu "na ostro" již bude výkon 100%.