Arsenal Brno - ASM A 0:6 (0:3)

Divize E - pátek 7.10.2016 - Pohořelice

7.10.2016 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Jiří Mašek) 0:1, Václav Seyfert (Martin Plachký) 0:2, Kryštof Večeřa (Václav Seyfert) 0:3, Václav Seyfert (Jiří Mašek) 0:4, Kryštof Večeřa (Jiří Mašek) 0:5, Jiří Mašek (Kryštof Večeřa) 0:6

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Jiří Mašek (Jura), Martin Plachký (Plachta), Ondřej Halas (Skunk), Václav Seyfert (Sája) - Martin Mašek (Mařa), Jan Mašek (Gheda), Kryštof Večeřa (Krištofinho), Martin Špicl (MaŠ) - Petr Ondroušek (Peťas)

ŽK: Martin Plachký

V pátek, 7. 10. 2016 od 20,15 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání v Pohořelicích s domácím týmem - Arsenalem Brno. Věděli jsme, že domácí futsalisté jsou favoritem utkání, přesto jsme byli odhodláni je co nejvíce potrápit.

Od úvodních minut byl Arsenal lepším týmem a hned ve 2. minutě se na hrušce uvolnil jejich útočník, ale z otočky razítkoval pouze pravou tyč. Ve 3. minutě nám domácí opět hodně zatopili, během jedné megaakce nastřelili dělovkami hned dvakrát pravou tyč a další dva super zákroky vystřihl výtečný Kumar. My jsme se do první vážnějí příležitosti dostali až v minutě 5., ale Skunk pálil těsně mimo. I nadále byli domácí aktivnějšími, ale jejich šance končili na parádně koncetrované obraně, nebo na famózním Kumarovi. Ve 13. minutě rozehrál rohový kop Skunk na Juru, ten vyslal dělový nástřel na zadní tyč, kde se odpoutal od svého strážce MaŠ a otevřel skóre - 0:1. O minutu později přihrál Mařa na Plachtu, ten posunul doleva na Sáju, jenž se obtočil okolo obránce a parádním lobem přehodil i strážce domácí svatyně - 0:2. Ve 14. minutě nastřeloval na zadní tyč Sája, ale Mařa ve skluzu jen těsně nedosáhl. Stejného hráče uvolnil o pár okamžiků později opět Sája, ale osamocený Mařa jen těsně minul branku. V 18. minutě opět dobře zakombinovali domácí, ale Kumar první míč vyrazil a druhý zastavila levá tyč. V 19. minutě založil bleskovou akci Skunk, posunul před sebe na Sáju a ten vyslal mezi obránci Krištofinha, jenž si vytáhl gólmana a patičkou o tyč zvyšoval naše vedení - 0:3.

Ve druhém poločase začal domácí Arsenal očekávaně tlačit, ale naše obrana fungovala na jedničku a většinu střel a nástřelů blokovala. Když už něco prošlo, fantastický Kumar likvidoval. Ve 25. minutě měl domácí Arsenal další velikou příležitost, ale opět byl proti skvělý Kumar. Ve 28. minutě zbytečně ztratil míč při rozehrávce Gheda, ale soupeř po kombinaci naštěstí minul na zadní tyči přesný nástřel. V téže minutě jsme zahráli rohový kop Jurou na Skunka, ale jeho dělovku vyrazil domácí gólman na další roh. Ve 32. minutě udržel na středu palubovky míč Krištofinho a šli jsme ve 3 na 2, první jmenovaný posunul doprava na Juru a ten servíroval na zadní tyč Sájovi, který ve skluzu poklidil míč tam kam patří - 0:4. O minutu později se nadechl k velké individuální akci Krištofinho, doslova vymotal svého strážce, ale poté jen těsně minul branku. Ve 34. minutě pak získal míč Jura, vyvezl jej a v pravý okamžik posunul doleva na Krištofinha, jenž s přehledem okolo brankáře domácích zvýšil naše vedení - 0:5. Arsenal hrál od 32. minuty power-play, ale téměř do ničeho jsme jej nepouštěli. Ve 37. minutě domácí měli další velkou šanci, ale konečnou ránu ukopl Skunk do tyče naší branky. Ve 39. minutě vyhodil dlouhý míč na Krištofinha Kumar, ten patičkou vysunul do běhu Juru, který přetlačil gólmana a ve skluzu udělal poslední zářez dnešního utkání - 0:6.

Sumasumárum: Domácí nás v úvodní desetiminutovce hodně zatlačili a několikrát nás zachránila tyč, ve druhé jsme pak po vydařených signálech, akcích a brejcích uskočili soupeři na poločasových 3:0. Ve druhé půli jsme i nadále skvěle bránili a utkání jsme nakonec dovedli dalšími 3 brankami do vítězného konce.