ASM A - Brikety-pelety Štěpán Vyškov 10:7 (6:1)

Divize E - pátek 11.11.2016 - Tišnov - hala SSK

11.11.2016 - MaŠ

Naše  branky: Ondřej Halas (Michael Malásek) 1:0, Ondřej Halas (Lukáš Veselý) 2:0, Lukáš Veselý (Václav Seyfert) 3:0, Lukáš Veselý (Ondřej Halas) 4:1, Václav Seyfert (Ondřej Halas) 5:1, Ondřej Halas (Lukáš Veselý) 6:1, Michael Malásek (Lukáš Veselý) 7:4, Václav Seyfert (Ondřej Halas) 8:4, Lukáš Veselý (Ondřej Halas) 9:5, Kryštof Večeřa (Martin Špicl) 10:6

Sestava: Václav Burian (Kumar), Ladislav Cimbálník (Ladík) - Jiří Mašek (Jura), Martin Plachký (Plachta), Ondřej Halas (Skunk), Michael Malásek (Michal) - Kryštof Večeřa (Krištofinho), Václav Seyfert (Sája), Lukáš Veselý (Scarynho), Martin Špicl (MaŠ)

V pátek, 11. 11. 2016 od 20,00 hod., jsme nastoupili k dalšímu domácímu mistrovskému utkání proti poslednímu týmu soutěže - Briketám-peletám Štěpán Vyškov. Byli jsme papírovým favoritem a toho jsme se báli, tyto scénáře nám vůbec nevyhovují.

Ihned v první minutě jsme se do soupeře pustili s vervou a Jura prokličkoval až před gólmana, ale jen jej napálil. Ve 3. minutě vypálil od půlky Skunk a Scarynho tečoval jen těsně mimo. Za pár vteřin přihrával Michal Sájovi, ale ten bodlem napálil pouze brankáře soupeře. O minutu později si narazili míč Skunk s Jurou a první jmenovaný byl opět famózně vychytán gólmanem Vyškova. V 5. minutě vyvezl míč po levé straně MaŠ a nastřeloval na zadní na Plachtu, kterému chyběly jen centimetry. V 8. minutě servíroval na kapitána MaŠe na zadní tyč Plachta, ale míč zablokoval na dlouhou nohu obránce. V 9. minutě přerušil rozehrávku soupeře skvěle Scarynho, vyvezl míč, přihrál Michalovi a ten servíroval na šestku Skunkovi, jenž lehkým lobem přehodil padajícího gólmana - 1:0. Za 15 vteřin přihrával opět míč Scarynho na Skunka, ten obešel dva protihráče a ranou pod víko zvyšoval naše vedení - 2:0. Za dalších 13 sekund obral protihráče o míč Sája, na zadní přihrál Scarynhovi a ten ve skluzu zapečetil naši fantastickou půlminutovku - 3:0. V 10. minutě Jura uvolnil dlouhým míčem Krištofinha, ale ten pálil těsně nad. Zanedlouho jsme špatně rozehráli a následně zaspali při bránění, dlouhý míč dobře zpracoval útočník hostů a prostřelil míč mezi nohama Kumara - 3:1. Za chvíli měl Vyškov další velkou šanci, ale ránu z úhlu fantasticky vyrazil Kumar na roh. V 11. minutě utekl po levé straně Skunk a následně servíroval na zaní tyč sbíhajícímu Scarynhovi a ten pohodlně opět zvyšoval naše vedení - 4:1. Ve 14. minutě potáhl míč po levé straně Jura a polovysoko napálil na zadní na MaŠe, avšak ten těsně hlavou na míč nedosáhl. V 17. minutě přiťukl míč Skunk Sájovi, ten prokličkoval s míčem přes dva protihráče a pohotovým bodlem přesně k tyči trhal sítě - 5:1. Za dalších 20 vteřin si parádně narazili míč Skunk se Scarynhem a první jmenovaný procedil míč mezi nohama gólmana soupeře - 6:1. Dvě minuty před koncem zahrozili opět hosté, po dlohém nákopu ale zakončoval útočník těsně nad. V 19. minutě upaloval Jura po pravé straně a poté servíroval na levou zadní tyč, MaŠovi bohužel chybělo půl kroku. Za pár okamžiků si narazil míč MaŠ s Jurou, ale náš kapitán z dobré pozice pálil jen do brankáře. V poslední minutě ještě obral o míč obránce Jura, gólman jej však vychytal a stejně tak dopadal dorážka Krištofinha.

Po skvělé první půli jsme bohužel druhou zahráli velice nedobře. Ve 23. minutě jsme zahráli špatně dvojí hru s brankářem a soupeř střelou pod zdí korigoval výsledek - 6:2. O minutu později nastřeloval soupeř z půlky míč před branku, nikdo netečoval a Ladík smolně nedokázal zareagovat - 6:3. V téže minutě utekl po levé straně Jura, přihrával před prázdnou branku Krištofinhovi, ale tomu bohužel míč sklouzl ze sálovky. Ve 25. minutě Skunk bohužel špatně pohlídal nejlepšího hráče soupeře, ten se okolo něho obtočil a prostřelil i bezmocného Ladíka - 6:4. Za dalších 10 vteřin získal na půlce míč Scarynho, přihrál doprava nabíhajícímu Michalovi a ten parádní ranou obstřelil gólmana Vyškova - 7:4. Ve 26. minutě přihrál doleva Jura Krištofinhovi, ten nastřeloval před branku, zde si odskočil MaŠ od obránce, ale levačkou přestřelil. O minutu později obral o míč obránce MaŠ, přiťukl míč Krištofinhovi, ten mu lobem vrátil, ale náš kapitán dělovkou jen napálil gólmana soupeře do hlavy. Ve 30. minutě si parádně dvakrát narazili míč Skunk se Sájou a druhý jmenovaný pohodlně zakončoval do odkryté svatyně - 8:4. Vyškov ale za několik okamžiků po individuální akci opět korigoval, Ladík vytěsnil ránu ještě na tyč, ale dobíhající útočník neměl problém zakončit - 8:5. Ve 35. minutě zatlačil do obránce dobře Skunk, přihrál Scarynhovi, jenž pohodlně k tyči opět navyšoval naše vedení - 9:5. O minutu později jsme šli ve 3 na 1, Michal přihrál doleva na Sáju, ale ten ve skluzu napálil pouze brankáře. Ve 36. minutě se opět hostující kapitán obtočil okolo Skunka a prostřelil i Ladíka - 9:6. Ve 38. minutě patičkou vyslal doprava MaŠe Jura, náš kapitán z otočky servíroval na druhou stranu Krištofinhovi a ten obstřelil brankáře Vyškova - 10:6. O minutu později vyhodil dlouhý míč brankář hostů, Jura míč podskočil a kapitán soupeře hlavou k tyči udělal tečku za dnešním, na branky hodně bohatým utkání - 10:7. V poslední minutě se ještě do šance dostal Sája, ale vychytal jej gólman a stejně dopadlo doražení v podání Skunka.

Sumasumárum: V první půli jsme soupeře jasně přehrávali, nedali jsme spousty příležitostí a sami jej pustili jen asi do dvou šancí. Do kabin jsme tedy šli se zaslouženým náskokem o pět branek. Ve druhé půli jsme však hodně polevili a soupeře jsme pustili zpět do hry. Přesto jsme však zbytek utkání byli lepším týmem a dovedli jsme jej zaslouženě do vítězného konce. Minimálně o další týden si tak prodlužujeme parádní první místo v Divzi E.