Kalábek - ASM A 13:5 (6:0)

Divize E - sobota 19.11.2016 - Brno - Bohunice

19.11.2016 - MaŠ

Naše branky: Michael Malásek (Jiří Mašek) 6:1, Michael Malásek (Jiří Mašek) 8:2, Kryštof Večeřa (Jiří Mašek) 8:3, Lukáš Veselý (Jiří Mašek) 9:4, Lukáš Veselý (Václav Seyfert) 12:5

Sestava: Petr Ondroušek (Peťas), Václav Burian (Kumar) - Václav Seyfert (Sája), Ondřej Halas (Skunk), Michael Malásek (Michal), Martin Plachký (Plachta) - Lukáš Veselý (Scarynho), Jiří Mašek (Jura), Kryštof Večeřa (Krištofinho)

ŽK: Václav Seyfert

ČK: Ondřej Halas

V sobotu, 19. 11. 2016 od 19,15 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání na palubovce loňského mistra - Kalábku Brno. Věděli jsme, že nás čeká konfrontace, především s nejlepším hráčem soutěže - Martinem Kalinou, ale také s velmi vyspělým mužstvem, přesto jsme se chtěli pokusit uspět.

A hned v úvodu nám začal nejlepší střelec soutěže hodně zatápět, ve 2. minutě Peťas jeho dělovku ještě vytěsnil a vzápětí jeho ránu do prázdné branky vyblokoval Sája. V 5. minutě již se to ale nepodařilo a Kalina prostřelil Peťase - 1:0. O minutu později skvěle Peťas vychytal domácího křídelníka a v téže minutě ztlumil Kalinovu ránu, Sája poté uklidil míč do bezpečí. V 7. minutě loboval domácí špílmachr našeho gólmana, ale Plachta vyhlavičkoval do bezpečí. Teprve v 8. minutě jsme měli první příležitost my, Michal vypíchl míč obránci, servíroval na střed Jurovi, ale jeho dělovku vychytal domácí Sára. V 10. minutě jsme dvakrát také zahrozili, Jura nejdříve nastřeloval před gólmana, Plachta tečoval do něj, poté si Sája narazil míč s Krištofinhem, ale ránu prvního jmenovaného vychytal opět domácí brankář. Ve 13. minutě nakopl domácí brankář dlouhý míč na útočníka domácích a ten hlavou tečoval do levého horního růžku - 2:0. V 16. minutě jako přes kopírák hlavičkoval stejný hráč do protipohybu Peťase - 3:0. Jurův následný nástřel zakočoval Krištofinho těsně mimo. V 19. minutě si dobře narazili domácí hráči před naší šestkou, ale následovala rána těsně mimo. A poté přišla osudná poslední minuta první půle, nejdříve naše ztráta míče, protiútok 2 na 1 a nástřel před branku si srazil Plachta do vlastní branky - 4:0. Za pár vteřin prostřelil Kalina Peťase a dotřetice nás domácí po brejku 3 na 1 vyšachovali do odkryté branky - 6:0.

Bylo rozhoduto, proto jsme do druhé půle naskočili s nepřetržitou power-play. Hned v první minutě druhého dějství našel na zadní tyči Jura Michala a ten se nemýlil - 6:1. Ve 24. minutě měli domácí další velkou šanci, ale jejich rána skončila nad. Ve 25. minutě fauloval Peťas Kalinu a ten proměnil s přehledem penaltu - 7:1. Ve 29. minutě špatně přihrál Krištofinho přímo na domácího Kalinu a ten přes celé hřiště jistě zvyšoval - 8:1. Ve 30. minutě servíroval opět Jura nalevo Michalovi a jeho ránu vytáhl domácí brankář jen do pravého horního růžku - 8:2. O minutu později si dobře vyťukali domácí obranu Jura s Krištofinhem a druhý jmenovaný korigoval - 8:3. Ve 32. minutě domácí zakončovali po skvěle zahraném rohu, kdo jiný - Kalina - 9:3. Ve 35. minutě přihrál doleva Jura Scarynhovi a ten křižnou skrytou ranou snižoval - 9:4. V téže minutě vymotal domácí hráč 3 naše borce a servíroval na zadní tyč spoluhráči - 10:4. O minutu později uvolnil Krištofinho Sáju, ten loboval brankáře, ale trefil jen tyč. Ve 38. minutě ztratil na půce míč Krištofinho a Kalina vstřelil již 11. branku svého týmu - 11:4. Ve 39. minutě vyrazil Skunk na brankové čáře míč údajně rukou, za což obdržel červenou kartu. Penaltu s přehledem proměnil Kalina - 12:4. V poslední minutě přihrál Sája na levou tyč Scarynhovi a ten procedil míč za záda domácího Sáry - 12:5. Domáci odpověděli v power-play a jejich gólman Sára z úhlu zapečetil výsledek - 13:5.

Sumasumárum: K tomuto utkání nelze moc napsat. Domácí hráči nás předčili ve všech směrech. Zkušeně vyčkávali a jejich akce končily zpravidla brankami v naší síti. Naopak my jsme se přes jejich zodpovědnou obranu nedokázali vůbec prosadit. Nedokázali jsme ubránit nejlepšího hráče soutěže a po zásluze jsme si tak z bohunické haly odvezli po velmi naivním výkonu rekordní debakl. Nutno se z tohoto výsledku rychle otřepat, poučit se z chyb, příští týden nás čeká nejlepší mužstvo soutěže - Pramen Havlíčkův Brod.