ASM A - Havlíčkův Brod 5:8 (0:2)

Divize E - sobota 26.11.2016 - Tišnov - hala SSK

26.11.2016 - MaŠ

Naše branky: Jiří Mašek (Kryštof Večeřa) 1:4, Václav Seyfert (Jiří Mašek 2:4, Kryštof Večeřa (Michael Malásek) 3:4, Kryštof Večeřa 4:8, Jiří Mašek (Jan Mašek) 5:8

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Jiří Mašek (Jura), Michael Malásek (Michal), Martin Plachký (Plachta) - Kryštof Večeřa (Krištofinho), Václav Seyfert (Sája), Jan Mašek (Gheda), Martin Špicl (MaŠ)

ŽK: Václav Seyfert, Jiří Mašek

V sobotu, 26. 11. 2016 od 20,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání na domácí palubovce. Soupeřem nám byl dosavadní lídr Divize E - Pramen Havlíčkův Brod. Soupeř byl favoritem, ale chtěl jsme udělat maximum proto, abychom jej o nějaký ten bodík obrali.

Hned ve 2. minutě jsme měli velikou příležitost, Jura vysunul středem hřiště Sáju a ten osamocen loboval gólmana, bohužel minul cíl. Ve 4. minutě utekl po pravé straně Jura, nastřeloval na Ghedu, ale obránce v poslední chvíli akci přerušil. Následné zakončení po rohu v podání Jury a Krištofinha opět neměly gólové parametry. V 6. minutě vyslal opět středem míč do hrušky Jura na Plachtu, ten špičkou kopačky zakončoval, ale brankář soupeře bravurně zakročil. Poté zahrozil také Havlíčkův Brod, a to hned dvakrát zakončoval z bezprostřední blízkosti, Kumar však parádními zákroky míč za svá záda nepustil. V 8. minutě prostrčil Jura míč na Sáju, ale ten opět jen trefil brankáře. O minutu později si narazili míč Michal s MaŠem, ale následná rána prvního jmenovaného šla nad. V 10. minutě soupeř dobře zakombinoval a křižnou ranou z hrušky do pravého horního růžku otevřel skóre - 0:1. Vyrovnat mohl v téže minutě po přihrávce od Sáji kapitán MaŠ, ale jeho křižné bodlo minulo branku. Ve 13. minutě servíroval Krištofinho Sájovi, ale ten gólmana ani tentokráte neprostřelil. Stejně tak dopadl pokus Jury v minutě 16., když náš hráč prošel přes celé hřiště. Následně zakončovali také nebezpečně hosté, ale Kumar jejich křižnou ránu vytěsnil na tyč. Minutu před koncem prvního dějství vysunul do brejku Sája Krištofinha, ale toho prozměnu vychytal hostující brankář. 11. vteřin před koncem jsme zahrávali trestný kop, rozehráli jsme jej trestuhodně a Havlíčkův Brod šel ve 3 na Kumara a do prázdné klece nám dal gól do šatny - 0:2.

Ve 24. minutě přihrál Michal na MaŠe, ten si dobře poradil s obráncem, ale z úhlu již gólmana neprostřelil. Ve 25. minutě špatně propadl Sája, přišel u lajny o míč a soupeřův hráč prostřelil mezi nohama i Kumara - 0:3. O minutu později hosté rozehráli aut, okolo Jury se obtočil útočník a parádní brankou od břevna zvyšoval vedení hostů - 0:4. Ihned z rozehrávky si vyměnili míč Krištofinho s Jurou a druhý jmenovaný po přihrávce mezi obránci procedil míč konečně i za záda soupeřova gólmana - 1:4. Ve 28. minutě zakončoval po naší kombinaci Jura, ale napálil jen brankáře. O minutu později se stejný hráč proháčkoval až před strážce branky Havlíčkova Brodu, ale špičkou jen opět pouze trefil. Ve 31. minutě vystihl Michal rozehrku hostů, šel sám, ale brankář soupeře byl opět úspěšnější. Z protiútoku razítkovali hosté po dělovce břevno. O minutu později prošel přes půl haly Jura, ale trefil pouze pravou tyč. Ve 32. minutě vyslal Jura po levé čáře Sáju a ten parádní ranou vymetl pravou pavučinu - 2:4. O minutu později přihrál za obranu Plachta Krištofinhovi, ten si položil brankáře, ale poté těsně minul. Ve 35. minutě rozehrál roh Gheda na Michala, po jehož nástřelu prostřelil brankáře Krištofinho - 3:4. Jenže o minutu později si špatně rozehráli Sája s MaŠem a soupeřův kapitán prošel až do šestky, položil si Kumara a z úhlu křižně zvyšoval jejich vedení - 3:5. Korigovat mohl o minutu později Michal, ale dělovkou jen napálil gólmana. Vzápětí vypíchl obránci míč MaŠ, ale následně minul i branku. Ihned za chvíli jsme opět ztratili trestuhodně míč při rozehrávce a hosté šli ve 3 na 1 a s přehledem si nás vyťukali - 3:6. Za další minutu jsme opět propadli, Kumar vytěsnil ránu ještě na tyč, ale míč se odrazil přesně k dobíhajícímu hráči a ten dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:7. Ve 38. minutě pískli rozhodčí hodně přísný 6. faul a 10-ti metrový kop soupeř dělovkou proměnil - 3:8. Posledních pět minut jsme se snažili o power-play, ale nedokázali jsme zahrát vůbec nic, soupeř výborně napadal. Ve 39. minutě loboval na hrušku míč Jura na MaŠe, ten mu jej hlavou sklepl, ale Jurovu ránu vyrazil brankář na roh. Poté pálil po Sájově přihrávce Gheda, ale opět jej zastavil skvělý brankář soupeře. V poslední minutě obral důrazně o míč obránce Krištofinho, vymotal také brankáře a korigoval výsledek - 4:8. Za pár vteřin sebral míč soupeři Gheda, z půlky nastřelil na zadní nabíhajícímu Jurovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 5:8.

Sumasumárum: Pro diváky asi zajímavé utkání plné kombinací a branek. Bohužel jsme nedali mnoho příležitostí a na místo abychom vedli jsme branku obdrželi. Utkání bylo vyrovnané, ale my se více tlačili do zakončení. Další fatální chyba přišla 11 vteřin před koncem první půle, kdy jsme špatně zahráli standartní situaci a naopak my jsme při ní inkasovali. Nedáš-dostaneš platilo i ve druhé půli a soupeř naše zkraty nekompromisně trestal. Dostali jsme se ještě rychlími brankami na dostřel soupeři o jediný zásah, ale naše hrubky nás definitivně položili a náskok Havlíčkova Brodu byl již nedostižný.