Wodova B - ASM B 2:5 (1:3)

2. třída, skupina C - neděle 2.10.2016 - Brno - Srbská

2.10.2016 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Jiří Mašek) 0:1, Jan Kouřil (Jiří Mašek) 0:2, Vojtěch Divácký (10 m) 1:3, Vojtěch Divácký (Jiří Mašek) 1:4, Jan Smejkal (Jan Kouřil) 2:5

Sestava: Jan Maňásek - Tomáš Koláček, Jiří Mašek, Jakub Halas - Martin Špicl, Vojtěch Divácký, Jan Kouřil, Jan Smejkal

ČK: Vojtěch Divácký

V neděli, 2. 10. 2016 od 9,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání na Srbské. Soupeřem nám byl třetí tým soutěže - Woddova "B".

Začali jsme aktivně, ale soupeř nás zpočátku dobře bránil. V 5. minutě jsme šli ve 3 na 2, Jura přihrál MaŠovi míč doleva, ten vystřelil a za pomocí teče obránce jsme se tak šťastně ujali vedení - 0:1. Tvořili jsme si další příležitosti, ale brankář nás dobře vychytával. Ve 12. minutě přešel přes půl hřiště Jura a naservíroval na Janocha před prázdnou branku, pro toho nebyl problém jednoduše zasunout - 0:2. První vážnější příležitost měla Wodova v 15. minutě a hned skončila čistým průstřelem Buldoga - 1:2. Soupeř hrál dosti tvrdě a v 18. minutě se za 6. faul postavil k míči Divácký k desetimetrovému kopu a chytrou přesnou ranou k pravé tyči zvyšoval naše vedení - 1:3.

Ihned v úvodu druhé půle zahrozila Wodova, ale rána po kombinaci skončila nad naší brankou. Poté dvakrát za sebou skvěle vyhodil dlouhý míč Buldog, míč vždy podržel na hrušce MaŠ, poprvé přihrál přiťukl Smykovi, ale toho vychytal gólman, podruhé vysunul Juru, ale ten svojí dělovkou, div, že brankáře nepřizabil. Ve 28. minutě upaloval po levé straně Jura a napálil míč na zadní tyč, kde skluzem pod víko zakončoval parádně Divácký - 1:4. Vzápětí jsme udělali v obranné fázi chybu, míč se smolně vrátil k útočníkovi, ten si udělal kličku Buldogovi a s přehledem korigoval výsledek - 2:4. Po ztrátě míče v podání Jury šli následně soupeři ve dvou na Diváckého, ten prvního tvrdě sestřelil a obdržel červenou kartu. Oslabení jsme bez problémů zvládli, nakopak jsme mohli ještě výsledek pojistit. Ve 37. minutě přihrál na šestku míč Jura MaŠovi, ale toho vychytal gólman soupeře. O minutu později napálil Jura z trestného kopu míč jen do tyče. Ve 40. minutě pak vyvezl míč Janoch, přihrál jej doleva Smykovi a ten přesnou ranou k levé tyči zapečetil dnešní výsledek - 2:5.

Sumasumárum: Utkání jsme sehráli poměrně dobře a zaslouženě jsme jej dovedli do vítězného konce. Mnoho dalších příležitostí jsme nedokázali proměnit, což je škoda. Jinak každý makal, co to jen šlo, takže může být spokojenost.