ASM B - Kampa 5:6 (3:5)

Příprava - úterý 30.8.2016 - Dolní Loučky - SM Aréna

30.8.2016 - MaŠ

Naše branky: Jan Smejkal (Martin Midrla) 1:2, Petr Vojta (Vojtěch Divácký) 2:2, Tomáš Koláček (Martin Midrla) 3:2, Martin Plachký (Martin Špicl) 4:6, Tomáš Koláček (Martin Plachký) 5:6

Sestava: Marek Divácký - Martin Midrla, Martin Plachký, Petr Vojta, Jakub Halas - Tomáš Koláček, Vojtěch Divácký, Martin Špicl, Jan Smejkal

V úterý, 30. 8. 2016 od 18,30 hod., sehrála naše rezerva přátelské utkání před novou sezónou. Soupeřem nám byl čerstvý účastník prvních tříd brněnských soutěží - Kampa Brno. Hrací čas byl dohodnut na 3 x 25 minut.

Úvodních pět minut jsme odehráli bez střídání, jelikož naši spoluhráči hold asi neměli hodinky. V tomto úseku jsme hráli velmi zodpovědně a do ničeho soupeře nepustili, naopak jsme pomalu začali hrozit. V 6. minutě zastavila dalekonosnou ránu Kampy tyč. V 8. minutě si pak narazili hosté přes MaŠe a zpětnou přihrávku na šestku poklidil útočník Kampy pohodlně do prázdné branky - 0:1. Ve 13. minutě sehráli opět hosté rychlou akci s trošku šťastným a pohotovým zakončením - 0:2. V 16. minutě se nadechl k velkému sólu Mates, prošel až před gólmana, kde trefil tyč a poté servíroval na volného Smyka, jenž do prázdné branky vstřelil svoji premiérovou branku v týmu - 1:2. Netrvalo dlouho a dlouhý míč na hrušce zpracoval rychlík Divácký, přihrál doleva Pípovi a ten pohodlně vyrovnal - 2:2. Ve 22. minutě rozehrál roh Mates, míč se odrazil od obránce a Koblížek završil náš obrat - 3:2. Za minutu však Kampa rychle vyrovnala po rychlé kombinaci a pohotovém zakončení do prázdné branky - 3:3.

Ve druhé části jsme začali velmi dobře, soupeře jsme rozběhali, ale největší příležitost po přihrávce od Plachty měl Pípa a nastřelil levou tyč. Za chvíli však zaváhal při rozehře Mara a Kampa šla opět do vedení - 3:4. Za pár okamžuků jsme mohli obdržet další branku, ale míč zastavila tyč. Vyrovnat mohl následně MaŠ po vyraženém míči brankářem, ale napálil jen opět jeho ruce. V polovině druhého dějství nastřelili hosté další tyč po ráně z velké vzdálenosti. Chvíli před koncem prostředního dílu propadl při bránění Smyk a soupeřův šikovný hráč nadvakrát poklidil míč do naší sítě - 3:5. Po následlesné ráně z velké vzdálenosti a "houslích" Mary to bylo již - 3:6.

V poslední části jsme trošku hru zlepšili, ale přesto výkon nebyl ideální. Soupeř již tolik neběhal a zodpovědně bránil. Hned v úvodu pálil z dálky Plachta, ale pouze razítkoval tyč. I přesto, že jsme i nadále byli aktivnějšími, šancí jsme měli pomálu. Naopak při špatně zahrané power-play jsme mohli dostat další branku přes celé hřiště. Pět minut před koncem našel na hrušce sbíhajícího MaŠe Plachta, ten míč podržel a poté vrátil zpět, Plachta parádní přízemní ranou k pravé tyči korigoval výsledek - 4:6. Za minutu bylo vyrovnáno, když opět Plachta přihrál na první tyč Koblížkovi a ten do prázdné branky snížil na rozdíl jediné branky - 5:6. V poslední minutě přerušil kombinaci hostí Pípa, hlavou posunul na MaŠe, ten míč potáhl, ale na místo přihrávky na zcela volného Koblížka na pravé tyči prudce a těsně vedle vypálil.

Sumasumárum: Bohužel bylo jasně vidět, že se jedná o první přátelské utkání a tým si konečně zkusil něco "naostro". A zlepšovat je opravdu co. Vázla kombinace, tvořilo se až moc veliké množství chyb a chyběl především pohyb. Do nedělních, již opravdu ostrých, bojů musíme zamakat a nechat na hřišti vše.