30.4.2017 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Marvan (Jan Kouřil) 1:0, Jan Kouřil (Petr Vojta) 2:0

Sestava: Ladislav Cimbálník - Tomáš Koláček, Jan Maňásek, Petr Hvízdal, Petr Vojta - Jan Kouřil, Tomáš Marvan, Jan Smejkal, Martin Špicl

ŽK: Tomáš Marvan

V neděli, 30. 4. 2017 od 9,50 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání v Brně na Srbské v souboji o 2. místo s rezervou týmu FFT Vinohrady. Sestavu jsme poskládali v závislosti v souběžně probíhající utkání VF v Deblíně, takže poměrně velká improvizace.

Ihned od úvodu jsme začali velmi dobře a po rozehrávce Marva na Buldoga a jeho nástřelu na zadní tyči zakončoval MaŠ, ale gólman soupeře míč ještě před zakončením srazil do bezpečí. V 5. minutě rozehrál rychle aut Janoch na Marva a ten parádní přízemní křižnou dělovkou k levé tyči otevřel skóre - 1:0. Za dvě minuty jsme opět slavili, míč podržel Marv, přihrál dolů na Buldoga, ten "nacentroval" na půlku Pípovi, který hlavou z první uvolnil Janocha, ten obešel gólmana a pohodlně do prázdné branky zvyšoval - 2:0. O mintu později šli Marv se Smykem ve dvou na jednoho, ale druhý jmenovaný sám před brankářem bohužel prováhal. Poté začali zlobit také hosté a Ladík měl plné ruce práce. Vytáhl hned 3 parádní zákroky a držel nulu. V 15. minutě si obhodil útočník kapitána Buldoga a do protipohybu Ladíka korigoval výsledek - 2:1. V poslední minutě prvního dějství získal míč Janoch, přihrál doprava Koblížkovi, jenž na zadní tyči ještě hledal Smyka, který bohužel prázdnou branku minul !!!

Úvod druhé půle jsme začali fatální chybou Smyka, kterému bohužel sklouzl míč z turfy, vyšachoval tak smolně i Ladíka a zároveň namazal protihráči, jeho ráně na brankové čáře již nedokázal zabránit ani vracející se MaŠ a srazil si ji do sítě - 2:2. Do vedení nás mohl dostat Nikotin, po jehož průniku a ráně vytěsnil soupeřův brankář na roh. Náš tlat se zvyšoval a po propadu obrany dvakrát zakončoval MaŠ, obě jeho zakončení však gólman FFT vychytal a stejný hráč po parádním uvolnění Marvovi patičky osamocen zakončil zbrkle a brankář jej vychytal také. Další nástřel Janocha, břankář FFT vyrazil, ale Koblížek míč z jeho záda neprotlačil. Poté se opět hra vyrovnala a z naší strany začala spousta nepřesností. Soupeř se dostal do několika slibných příležitosti, ale buď své šance neproměnil, nebo tyto končily v rukou jistého Ladíka. A když ani závar v poslední minutě v podání našeho soupeře neskončil brankou, zápas skončil asi zaslouženou remízou.

Sumasumárum: Začátek utkání jsme zvládli skvěle a poté to vypadalo, že s přehledem vyhrajeme. Bohužel se soupeř lehce dostal do korekce výsledku a na začátku druhé půle jsme mu doslova "na podnose" darovnali vyrovnání, nakonec i bod. Škoda, ale souboj o druhé místo v tabulce skončil "plichtou".