ASM B - Frutti di Mare 3:5 (1:3)

2. třída, skupina C - neděle 21.5.2017 - Brno - Srbská

21.5.2017 - MaŠ

Naše branky: Jan Kouřil (Petr Hvízdal) 1:1, Martin Špicl (Martin Midrla) 2:3, Martin Midrla (Martin Špicl) 3:4

Sestava: Jindřich Borkovec - Michal Kroupa, Martin Midrla, Petr Hvízdal - Jiří Toman, Jan Smejkal, Jan Kouřil, Martin Špicl

V neděli, 21. 5. 2017 od 9,50 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání v Brně na Srbské. Soupeřem nám byl vždy nepříjemný tým - Frutti di Mare. Soupeř sice sbírá důležité body k záchraně, ale přesto jsme věděli, že herně patří rozhodně spíše k čelu soutěže.

V úvodu jsme začali aktivně, míč soupeři moc nepůjčovali, ale ten na druhou stranu dobře bránil naše pokusy. Ve 4. minutě se poprvé dostal na dostřel naší svatyně soupeř a hned to bylo hodně nebezpečné. Jindra však patičku k tyči nadvakrát skvělým zákrokem zlikvidoval. V 7. minutě se obtočil okolo bránícího Matesa útočník soupeře a přesnou ranou k tyči otevřel skóre - 0:1. Ve 12. minutě jsme dobře zakombinovali my, Nikotin přihrál zabíhajícímu Janochovi, jenž ihned z první pálil do pravého horního růžku - 1:1. Naše radost však vydržela jen chvíli, to se prozměnu okolo Nikotina obtočil další hráč soupeře a zblokovaná rána skončila opět u pravé tyče Jindrovi branky - 1:2. Vyrovnat mohl po parádním lobu za obranu od Míši kapitán MaŠ, ale jeho dobře trefenou hlavičku bravůrně vyrazil gólman Frutti di Mare do bezpečí. Dobře pálil ještě Mates, ale brankář soupeře reflexivním zákrokem vykopl. V 19. minutě pak opět udeřil soupeř a školil nás z efektivity, tvrdá rána těměř z půlky byla ještě tečována za bezmocného Jindru, Mates byl u bránění opět málo důrazný - 1:3.

Ve druhém dějství jsme přidali a hned v jejím úvodu přihrál na půli Mates MaŠovi, ten se snažil nastřelit míč na zadní tyč Nikotinovi, ale na místo toho trefil "jesle" hostujícího brankáře - 2:3. Vzápětí mohl MaŠ vyrovnat po nástřelu Smyka, ale ze 2 metrů trestuhodně míč nepoklidil !!! A tak ve 25. minutě slavil opět soupeř, Mates dotřetice dovolil otočku soupeřově útočníkovi a ten přesnou ranou pod víko odskočil našemu týmu opět o 2 branky - 2:4. Za dvě minuty vybojoval důrazný MaŠ na obránci míč, před prázdnou branku jej naservíroval Matesovi a ten o tyč korigoval výsledek - 3:4. Ve 30. minutě nastřeloval po rohu Janoch polovysoce před branku na MaŠe, ale ten na dlouhou nohu těsně minul. A tak trestal opět velmi efektivní soupeř. Další propad a opět nekompromisní zakončení přesně k levé tyči - 3:5. Snížit mohl vzápětí v dobré pozici Burýšek, ale brankář jeho pokus vyrazil na tyč. Pět minut před koncem jsme šli do power-play a po dobré kombinaci nastřeloval na zadní tyč Nikotin na Burýška, ten však jen těsně nedošáhl. V poslední minutě ještě do uličky vysunul MaŠ Janocha, ten z úhlu vypálil, brankář vyrazil na břevno a míč poskakující po brankové čáře následně uklidil obránce do bezpečí.

Sumasumárum: S velmi kvalitním soupeřem jsme sice neodehráli špatné utkání, ale ten nás potrestal a vyškolil z efektivity prakticky v každém protiútoku. Kromě snad jediného pokusu vždy nekompromisně trestal. My jsme bohužel celé utkání jen dotahovali a tak to na body nemohlo stačit. Nevadí, musíme bojovat dále.