ASM A - Brikety-pelety Štěpán Vyškov 5:1 (3:0)

Divize E - sobota 28.10.2017 - Tišnov - hala SSK

28.10.2017 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Marvan 1:0, Michael Malásek (Tomáš Marvan) 2:0, Lukáš Panovský (Tomáš Zdražil), Tomáš Marvan (Lukáš Panovský), Jaroslav Šnédar (Michael Malásek) 5:0

Sestava: Josef Chrápavý - Tomáš Zdražil, Lukáš Panovský, Michael Malásek, Martin Plachký - Ondřej Halas, Jaroslav Šnédar, Tomáš Marvan

ŽK: Tomáš Marvan

V sobotu, 28. 10. 2017 od 20,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání. Na domácí palubovce jsme přivítali výborné mužstvo z Vyškova - Brikety-pelety Štěpán. Soupeř přijel jen s jedním mužem na střídačce, přesto jsme ale věděli, že každý z hráčů je technicky na vysoké úrovni.

Od prvních minut jsme začali aktivně a hned ve 2. minutě parádně vysunul do uličky Simčuk Papa, ale ten sám před gólmanem přestřelil. O minutu později si počínal důrazně při napadání Marv, obral o míč obránce, procpal se až před brankáře, kterého fantasticky loboval - 1:0. V 5. minutě poprvé zahrozili také hosté a po brejku jejich hráč pálil do boční spojnice branky. Podobně skončila v téže minutě rána po rohu v podání agilního Marva. V 6. minutě se dostal do velké příležitosti také Skunk, ale i jeho vychytal skvělý hostující brankář. V 8. minutě měli dvě veliké šance vyškovští, ale v obou případech famózně zasahoval výborný Pepe. O minutu později postupoval osamocen na gólmana rychlík Skunk, ale brankář jej vychytal. V 10. minutě vybojoval na pravé straně míč Marv, v pravý okamžik servíroval před branku na Michala a ten neměl problém do prázdné branky zakončit - 2:0. V téže minutě v tísni nakopl dlouhý míč na Papa Marv, první jmenovaný si obhodil obránce, ale jeho ránu nastavila pravá tyč. V 11. minutě rozehrával roh kapitán Plachta, Simčuk se opřel do míče, ale jeho dělovku vykopl z brankové čáry obránce na roh. Poté šel sám Jara, ale brankář Briket jej znovu skvěle vylapal. Ve 13. minutě se z trestného kopu opřel do míče Skunk, ten tečoval obránce a míč zastavila až pravá tyč. O minutu později se prodral do příležitosti důrazný Marv, ale bodlem poté jen těsně křižně minul cíl. Ve stejné minutě servíroval Marv před branku Skunkovi, ale jeho ránu opět zastavil výborný brankář Vyškova. V 19. minutě jsme zahrávali nepřímý kop po dvojí hře gólmanem, Simčuk jen posunul Papovi a ten dělovkou k pravé tyči trhal sítě - 3:0. V poslední minutě prvního dějství ještě vysunul do brejku Marv Plachtu, ale ten gólmana neprostřelil.

Ve 21. minutě zahrával trestný kop Pap, jeho ránu vyrazil brankář a Marvovu dělovou dorážku vyrazil poté na roh. Ve 22. minutě vyslal parádním lobem za obranu do brejku Pap Marva a ten z otočky přesně k tyči zvyšoval skóre - 4:0. Ve 25. minutě jsme při bránění propadli a Vyškov šel do brejku, osamocený útočník si v nájezdu na Pepeho neporadil a náš brankář jej vystál a vychytal. Ve 28. minutě se Brikety prokombinovaly až opět do samostatného úniku, ale Pepe chytal ve skvělé formě a nedal jim příležitost. O minutu později vyslal Marv nákopem za obranu Jaru, ten si poradil i s obráncem, ale jeho následnou ránu vyrazil brankář soupeře a Marv poté minul. Ve 30. minutě zakončoval v dobré pozici opět Jara, dorážel Marv a poté také Simčuk. Z protiútoku šel sám nejlepší hráč soupeře, ale lobem jen těsně minul naši branku. Ve 31. minutě si dobře navedl míč na střelu Simčuk, brankář však jeho pokus opět konečky prstů vyrazil a Skunk dorážel mimo. Ve 32. minutě vybojoval důrazný Plachta míč, přihrál osamocenému Simčukovi na hrušku, ale ten z otočky jen razítkoval pravou tyč. V téže minutě zahrával aut Simčuk, Michal nastřeloval před branku a Jara na zadní tyči skóroval - 5:0. Ve 34. minutě vysunul dlouhým nákopem Pepe opět Jaru, ale toho po otočce opět vychytal brankář Vyškova. V další skvělé kombinaci mohl po rychlých narážečkách zakončoval do prázdné branky Plachta, ale míč dostal na paty. O minutu později šli vyškovští ve 2 na 1, ale finální přihrávku naštěstí provedli špatně. Konec utkání jsme se již snažili více bránit a pokud možno nedostat branku. Bohužel 17 vteřin před koncem jsme pustili ke střele nejlepšího hostujího hráče a ten skrytou ranou k pravé tyči korigoval dnešní výsledek - 5:1.

Sumasumárum: Dnešní utkání jsme zvládli na jedničku. Soupeře jsme svojí aktivitou jasně přehráli a zaslouženě jsme i vysoko zvítězili. Musíme ocenit výkon jejich brankáře, který mnoho další velikých šancí vychytal. Nemalou pochvalu zaslouží také náš brankář Pepe, jenž rovněž vyřešil spoustu složitých situací na výbornou. Děkuji celému týmu za dnešní zodpovědný a velmi dobrý výkon. V Hodoníně příští pátek ahoj.