Toka - ASM A 9:5 (2:3)

Divize E - pátek 10.11.2017 - Brno - Tuřany

10.11.2017 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Zdražil (Václav Seyfert) 0:1, Ondřej Halas (Lukáš Panovský) 0:2, Václav Seyfert (Ondřej Halas) 2:3, Lukáš Panovský (Václav Seyfert) 7:4, Jaroslav Šnédar (Ondřej Halas) 7:5

Sestava: Josef Chrápavý - Lukáš Panovský, Michael Malásek, Tomáš Zdražil - Jaroslav Šnédar, Ondřej Halas, Václav Seyfert

ŽK: Ondřej Halas

V pátek, 10. 11. 2017 od 20,15 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání v Tuřanech, kde nás přivítala brněnská Toka. Do její sestavy se vrátil z Helasu Brno nejlepší hráč Vlastimil Ryšavý a tím její síla opět vzrostla. U nás naopak absence 4 hráčů poslala naše akcie někam hodně nízko již dlouho před utkáním. Vypomoci musel i Sája. Každý by se měl nad sebou zamyslet, zda důvody byly dostatečně pádné na úkor zbytku týmu, no comment.

Hned v první minutě prověřil pozornost Pepeho domácí šutér, ale Pepe ramenem vyrazil, na druhé straně zakombinovali Jara se Simčukem, ten však těsně minul cíl. Ve 2. minutě se do další tutovky dostali domácí, ale Pepe reflexivním zákrokem míč vykopl. Ve 4. minutě podržel Sája míč na půlce, přihrál doleva Simčukovi, který se zbavil obránce a přesným bodlem k protilehlé tyči otevřel skóre - 0:1. Do podobné akce se za chvíli dostal stejný hráč, ale těsně minul. V dalším přečíslení 3 na 2 byl na konci naší šance Jara, ale vychytal jej skvělý domácí gólman. V minutě 7. podržel míč za půlkou Pap, do náběhu přihrál Skunkovi, jenž lyšácky prostřelil domácího strážce svatyně - 0:2. O minutu pozdějí pálil tvrdě Skunk, odražený míč dorážel Jara a celou akci zakončil dělovkou Pap, všechny rány skvěle vyrazil domácí brankář. V 9. minutě byl při rozehrávce zapressován dvěma hráči Skunk, Toka výborně zakombinovala a ranou pod víko korigovala výsledek - 1:2. Za minutu podržel po výhozu míč Sája, patou uvolnil Papa, ten všek odkrytou branku domácích těsně minul. V téže minutě měli šanci také domácí, ale nájezd vychytal famózně Pepe. Z protiútoku jsme Toku totálně rozebrali, míč putoval po ose Michal, Sája, Simčuk, Sája, ale poslední jmenovaný jen trefil gólmana. Poté utekl po levé straně Skunk, těsně však minul cíl. Ve 12. minutě domácí sehráli další rychlou kombinaci, ale Pepe dalším výborným zákrokem držel naše barvy. Na druhé straně vyslal do uličky Sája Jaru, ten však sám před brankářem neuspěl. Ve 14. minutě měla domácí Toka hned dvě veliké příležitosti, první rána směřovala mimo, druhou zlikvidoval pohotový Pepe. V 16. minutě pálil Skunk, rána byla tečovaná a domácí gólman jen stěží vytěsnil na roh. Po našem špatném bránění se ocitl domácí hráč před Pepem, ale ten jej opět skvěle vychytal. V 18. minutě jsme měli další dvě obrovské příležitosti, nejdříve zakončoval do prázdné branky Michal, poté Simčuk, ale brankáře vždy zaskočili obránci na brankové čáře. O minutu později posunul hlavou Pap míč po výhozu na Sáju, ten loboval brankáře, odražený míč zakončoval ranou Jara, ale branka hold byla pro nás zakletá. A tak přišel trest, domácí nastřelili míč před branku, ten byl tečován a smolně skončil za zády Pepeho - 2:2. V poslední minutě unikl po pravé straně Skunk, naservíroval před branku Sájovi, jenž ranou k tyči vrátil našim barvám vedení - 2:3.

Druhý poločas byl pro nás nebe a dudy, na co jsme šáhli, to jsme zkazili a domácí Toka nás začala jasně přehrávat. Ve 23. minutě jsme po autu zprava propadli a Ryšavý ranou o břevno vyrovnal - 3:3. O minutu později zareagoval pozdě na přihrávku na hrušku Simčuk a útočník domácích nedal Pepemu šanci - 4:3. Ve 25. minutě dorážel Sája lobem těsně mimo, za minutu zakončoval do prázdné branky po přihrávce od Skunka Michal, bohužel minul a tady se utkání definitivně zlomilo. Z protiútoku měl velkou příležitost útočník domácích, Pepe však vyrazil, doraz skončil na naší levé tyči. Po dalším nákopu domácích propadl při bránění Pap, ale Pepe osamoceného útočníka opět vychytal. Ve 29. minutě si narazili míč Pap se Sájou, ale Pap těsně minul pravou tyč. O minutu později jsme ztratili míč, rychlý přechod skončil kličkou Pepemu, ranou do prázdné branky, ze které na poslední chvíli míč vykopl Sája. Ve 33. minutě nastřelila Toka po autu míč před branku, zde výborně tečoval sběhnuvší útočník a bylo to o dvě branky - 5:3. Za chvíli postupoval útočník Toky, uklouzl, míč si zastavil jednoznačně rukou, my přestali hrát, rozhodčí však nauvěřitelně nepískl a bylo to pohodlně - 6:3. Za okamžik přetlačil v další šanci domácí hráč Pepeho a zvyšoval vedení - 7:3. Přešli jsme do power-play a jejím úvodu, v minutě 35., servíroval Sája míč na Papa, který ve skluzu korigoval - 7:4. Ve 38. minutě vysunul do šance Sája Skunka, jeho ránu vyrazil brankář a pohotový Jara zasunul - 7:5. Za pár vteřin utekl po levé straně Sája, přihrál před branku Skunkovi, který špičkou kopačky skóroval, ale rozhodčí přerušili pro údajný aut. Ve 39. minutě minutě skvěle chytil akci domácích v pozici gólmana Simčuk, ostatní však přestali hrát, a tak nebyl problém pro hráče na zadní tyči definitivně rozhodnou utkání - 8:5. V poslední minutě ještě po dlouhém výhozu a následném lobu domácího hráče skončil Select v naší svatyni naposledy, podeváté - 9:5.

Sumasumárum: Zhodnocení utkání ? První půlka byla velmi dobrá až na pár chyb při bránění a především na nemohoucnost při proměňování šancí. To se nám také v konečném důsledku hodně vymstilo. Ve druhé půli nás domácí jednoznačně přehráli a svoje příležitosti s ledovým klidem nekompromisně proměňovali. Zaslouženě tak odjíždíme z tuřanské haly s prázdnou. Toto nepovedené utkání je třeba rychle hodit za hlavu, zapomenout, poučit se z chyb a příští týden se s čistou hlavou porvat o body se silným Nasanem.