ASM A - SK Amor Lazor Vyškov B 9:6 (4:3)

Divize E - sobota 2.12.2017 - Tišnov - hala SSK

2.12.2017 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Marvan 1:0, Tomáš Zdražil (Tomáš Marvan) 2:0, Jaroslav Šnédar (Lukáš Panovský) 3:0, Lukáš Panovský (Tomáš Marvan) 4:2, Tomáš Zdražil (Jaroslav Šnédar) 5:3, Tomáš Zdražil 6:4, Jaroslav Šnédar 7:5, Jaroslav Šnédar (Lukáš Panovský) 8:6, Lukáš Panovský 9:6

Sestava: Josef Chrápavý - Martin Plachký, Lukáš Panovský, Michael Malásek - Tomáš Marvan, Tomáš Zdražil, Jaroslav Šnédar

V sobotu, 2. 12. 2017 od 20,00 hod., jsme nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání na domácí palubovce. Soupeřem nám byla rezerva silného vyškovského Amoru Lazoru, kterou vedl trenér A-týmu - Tomáš Galia. Chtěli jsme vyhrát a odčinit tak prohru z minulého kola z Pohořelic.

Hned v první minutě pálil Pap těsně mimo a hostující brejk musel zase hasit Pepe. V 5. minutě obral důrazný Marv soupeře, procpal se až před branku a bodlem prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. V 7. minutě jsme měli další velkou šanci, když z našeho tlaku pálil nejdříve Pap, poté Simčuk a nakonec i Marv, bohužel všechny tyto rány kryl hostující brankář. V 8. minutě vyvezl míč opět Marv, posunul doprava na Simčuka, jehož nástřel si srazil před Jarou do vlastní branky obránce - 2:0. V téže minutě jsme zahrávali aut zleva, Simčuk posunul proti noze Papovi, ten napálil míč na zadní tyč a Jara pohotově poklidil - 3:0. O minutu později vypálil z půlky hostující hráč, Pepe míč jen vyrazil před sebe a pohotový útočník Vyškova korigoval - 3:1. V 11. minutě rozehráli hosté trestný kop a na zadní tyči zakončoval sbíhající útočník, naštěstí jen do tyče. Ve 14. minutě vysunul do uličky Simčuk Jaru, ten se ocitl sám před gólmanem, ale minul cíl. V téže minutě chybně rozehrál Pepe míč, Simčuk propadl s obráncem a následovala tvrdá rána od břevna do naší svatyně - 3:2. V 16. minutě vyhrál souboj na půlce Jara s obráncem, vyběhl proti němu i brankář, ale Jara těsně minul branku. V 17. minutě jsme zahrávali aut opět zleva, Marv posunul Papovi proti noze a ten tvrdou ranou pod břevno zvyšoval - 4:2. V 19. minutě po kombinaci vypálil zleva vyškovský útočník, Pepe míč vyrazil a opět pohotový štírek hostí do prázdné branky snižoval - 4:3. Asi 14 vteřin před koncem obral agilní Marv o míč obránce, patičkou přihrál Jarovi, ale ten pálil bodlem jen do břevna.

Ve druhé půli Vyškov začal více držet míče a tvořil hru. Ve 23. minutě přetlačil Simčuka útočník soupeře a křižně těsně minul naši branku. Ve 24. minutě jsme šli ve 2 na 1, Simčuk přihrál do náběhu Jarovi, ten mu vrátil, ale Simčuk pálil jen do tyče. O minutu později nebezpečně pálil Amor Lazor, ale Pepe byl pozorný a míč vykopl, na druhé straně v dobré pozici podobně zakončoval Simčuk. Ve 26. minutě šel sám na gólmana Marv, nedal, podobně skončilo doklepnutí Jary, a tak šel Vyškov na druhé straně do brejku, který ale Pepe fantasticky zlikvidoval. Ve 29. minutě našel dlouhým výhozem Pepe Papa, ten přetlačil vyběhnuvšího brankáře, ale jeho ránu do odkryté branky vyblokoval obránce. Ve 34. minutě šel osamocen na Pepeho Galia, ale ten jej opět skvěle vykrokoval a následně vychytal. Na druhé straně pálil nebezpečně z úhlu kapitán Plachta. Ve 36. minutě podržel v pravém koutě palubovky míč Simčuk, narazil si s Jarou, obešel obránce a vychutnal si také gólmana - 5:3. V téže minutě se však dostal do brejku i hostující tým a ranou o pravou tyči opět snížil na rozdíl jediné branky - 5:4. O minutu později si dobře narazili Michal s Marvem, ale Michal napálil míč jen do brankáře. Při rozehrávce soupeře ale obral o míč obránce Simčuk a pohotovým bodlem mezi nohama gólmana zapečetil svůj dnešní hattrick - 6:4. Ve 38. minutě vyvezl míč Marv, přihrál doprava Jarovi, ten mu servíroval zpět, ale Marv prázdnou branku těsně minul, a tak přišel trest, skrytá rána na zadní tyč, zde dloubl míč před branku Galia a pro jeho spoluhráče nebyl problém dorazit - 6:5. Hosté poračovali v power-play, ale dobře zapressoval Jara, přetlačil rozehrávače a do prázdné branky zvyšoval naše vedení - 7:5. Jenže přestřelka nekončila. Při hře bez gólmana se otevřela skulinka v naší tvrzi, polovysoký nástřel na levou tyč a nekompromisní zakončení pod víko - 7:6. Ve 40. minutě jsme zahrávali trestný kop, Pap nastřelil na pravou tyč a Jara s přehledem doklepl - 8:6. V poslední vteřině pak ještě přes celé hřiště zakončoval přesně Pap - 9:6.

Sumasumárum: Dnešní utkání jsme začali skvěle a poměrně rychle jsme se dostali do vedení o tři branky. Bohužel po laciných gólech jsme odcházeli do kabin s těsným jednobrankovým vedením, opět můžeme litovat neproměněných šancí. Ve druhé půli soupeř více držel míč a my jsme trpělivě bránili. Přecházeli jsme do rychlých kontrů a pět minut před koncem jsme odskočili na rozdíl dvou branek. Od této chvíle však soupeř stále dotahoval a my zvyšovali. Nakonec bereme, dle mého zaslouženě, všechny body a to je velmi důležité.