Kalábek - ASM A 4:3 (2:2)

Divize E - sobota 9.12.2017 - Brno - Bohunice

9.12.2017 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Zdražil (Tomáš Marvan) 2:1, Kevin Babička (Ondřej Halas) 2:2, Ondřej Halas (Tomáš Zdražil) 4:3

Sestava: Jidřich Borkovec - Michael Malásek, Martin Plachký, Ondřej Halas, Tomáš Zdražil - Jaroslav Šnédar, Tomář Marvan, Jan Mašek, Kevin Babička

ŽK: Ondřej Halas, Tomáš Marvan

ČK: Jaroslav Šnédar

V sobotu, 9. 12. 2017 od 17,00 hod., jsme nastoupili na palubovce v Bohunicích proti lídru soutěže a zároveň dvojnásobnému poslednímu vítězi Divize E - Kalábku Brno. Favoritem byli domácí, ale my jsme se o body chtěli porvat.

Od prvních minut jsme začali opatrně a nechali jsme se domácími zamknout na naší polovině. Hned v úvodní minutě jsme špatně přebrali hráče soupeře, domácí hráč obdržel za obranu míč a loboval Jindru, ale tem míč dokázal reflexivně vyrazit. Ve 3. minutě se na hrušce tradičně obtočil okolo našeho obránce Kalina a křižnou ranou otevřel skóre - 1:0. V 6. minutě nejdříve parádně vyrazil míč z trestného kopu Jindra, ale v téže minutě jsme ztratili míč při rozehrávce a Kalábek nás vyšachoval do prázdné branky - 2:0. O minutu později jsme šli ve 3 na 1, ale finální přihrávku Skunka na Jaru vychytal brankář domácích a z protiútoku musel vytáhnout další super zákrok Jindra, když míč zastavil v pádu až na brankové čáře. O minutu později pronikal až do hrušky domácích Kevin a byl faulován, penalta se bohužel nepískala. Ve stejné minutě šel Kalábek opět do přečíslení a Kalinu famózně opět na brankové lajně vychytal skvělý Jindra. Poté jsme konečně dokázali vyrovnat hru a do konce utkání již tomu tak zůstalo. V 11. minutě pálil chytře a skrytě Skunk, ale těsně minul. Ve 13. minutě pak vysunul za obranu Simčuk Kevina, ten dvakrát bezprostředně zakončoval, ale vychytal jej výborný domácí gólman. Mezi 15. a 18. minutou nás vždy jako přes kopírák přehráli domácí jednoduchým nákopem na hrušku, náběhem do narážečky a rychlým zakončením, Jindra však vždy reflexivně vyrazil a držel nás stále ve hře. Na konci 18. minutě obral o míč Marv obránce a šli jsme ve 2 na 1. První jmenovaný v pravý čas přihrál doprava Simčukovi a ten pohodlně do prázdné branky korigoval - 2:1. O minutu později přerušil rozehru soupeře Skunk, naservíroval před branku Kevinovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:2. V poslední minutě první půle jsme Kalábku hodně zatápěli, ale naše nástřely létaly buď těsně mimo, nebo je likvidoval domácí Sára. Pár vteřin před koncem měl ještě velkou příležitost domácí Kalina, položil si Jindru, pálil do prázdné branky, ale Plachta míč vykopl do bezpečí.

Ve 22. minutě se do dobré pozice dostal agilní Marv, ale jeho bodlo vyrazil domácí brankář do bezpečí. Ve 24. minutě vyrazil ránu domácích Jindra, míč zpracoval Kevin, přešel sám přes 2 domácí obránce až před gólmana, ale ten jej dokázal fantasticky vychytat. Ve 27. minutě se na půlce zmocnil míče domácí Kalina, udržel jej hned přes dva naše hráče, vypálil, ale bohužel míč nešťastně tečoval Skunk a ten zaplachtil pod víko Jindrovi branky - 3:2. Ve 29. minutě jsme zatlačili Kalábek před jeho branku, nástřel Marva odrazil obránce do pravé tyče, škoda. O minutu později se opřel do míče z 10-ti metrů Michal, ale brankář vyrazil na roh. Ve 31. minutě prošel až z obrany na hrušku soupeře Marv, ale následnou dělovku srazil obránce na roh. Ve 32. minutě zahrával Kalábek velmi nebezpečný trestný kop, ale ten vyrazil Jindra do bezpečí. Ve 36. minutě přišel zlom v utkání. Dlouhý nákop domácích na naše šestku, zde se obtočil Kalina okolo Jary, ten jej fauloval a ke zděšení nás všech rozhodčí nekompromisně tasil červenou kartu. Od rozhodčího totálně netaktní, přísné a pro nás především zlomové. Jak jsem po zápase s rozhodčími diskutoval, podle pravidel jasná červená karta, ok, musím respektovat a respektuji tedy. Na druhou stranu nemohu akceptovat, že za tyto zákroky tedy nejsou červené udělovány vždy. Ve futsalových vodách se již pohybuji velmi dlouho, prakticky každý víkend shlédnu několik utkání a těchto zákroků v podobných pozicích a situacích vídám opravdu mnoho. Ale, .... nikdy jsem neviděl za toto červenou kartu, NIKDY !!!! (uznali i samotní hráči soupeře se stejným názorem, že za toto se červené neudělují). Kalábek rozehrál přesilovku, na jejíž konci, v minutě 37., pohodlně obstřelil zleva bezmocného Jindru - 4:2. Ve 38. minutě nakopl domácí brankář dlouhý míč opět na domácího šutéra, ten hlavou míč lízl, ale Jindra parádním zákrokem vyrazil na roh. Přešli jsme do power-play a drželi míč, ve 39. minutě přihrál Simčuk doprava na Skunka, ten si navedl míč na levačku a dělovkou procedil míč až do sítě domácích - 4:3. V poslední minutě pak kapitán Plachta našel na zadní tyči Kevina, ale ten patičkou míč do branky nevměstnal. Po ztrátě míče na půlce ještě mohl do prázdné branky zakončit Kalina, ale minul. Boj s lídrem jsme tedy prohráli.

Sumasumárum: Dnes se v Bohunicích odehrálo myslím velmi kvalitní utkání. Mimo prvních 10 minut, kdy jsme byli totálně pasivní jsme s domácími zkušenými borci odehráli velmi vyrovnanou partii. Škoda "direktivní" a zlomové 36. minuty, kdy nám rozhodčí nadmíru přísně vyloučili Jaru a prakticky nám tak znemožnili se porvat alespoň o bod, který jsme si asi zasloužili. Přesto bych rád všechny kluky pochválil za bojovný výkon a rozhodně se za dnešní představení nemusíme stydět. Snad budeme v podobném duchu pokračovat i zápasech v roce 2018. Díky Borci.