ASM A - Toka 5:3 (0:1)

Divize E - neděle 18.3.2018 - Tišnov - hala SSK

18.3.2018 - MaŠ

Naše branky: Lukáš Panovský (Martin Mašek) 1:3, Lukáš Panovský 2:3, Jaroslav Šnédar (Tomáš Zdražil) 3:3, 36. Tomáš Zdražil (Lukáš Panovský) 4:3, Tomáš Marvan 5:3

Sestava: Jindřich Borkovec - Jan Mašek, Martin Plachký, Tomáš Zdražil, Lukáš Panovský - Martin Mašek, Jaroslav Šnédar, Tomáš Marvan

ŽK: Martin Plachký

V neděli, 18. 3. 2018 od 20,00 hod., jsme odehráli odložené utkání se silným soupeřem, brněnskou Tokou. Hosté nás na podzim na jejich palubovce přestříleli 9:5, proto jsme jim měli co vracet.

Od prvních minut začala vyrovnaná partie, ve které ale přeci jen více zlobila Toka. Ve 3. minutě upalovali do brejku hosté, ale její hráč sám před Jindrou minul, stejně jako Marv po vybojovaném míči a přihrávce od Ghedy. Ve 4. minutě vypálil hostující hráč téměř z půlky a trefil spojnici, o minutu později jsme šli ve 3 na 2, ztratili jsme míč a Jindra famózně vychytal dělovku z bezprostřední blízkosti. V 6. minutě našel Pap na hrušce Marva, ten mu vrátil proti noze, ale gólman hostí dělovku prvního jmenovaného vytáhl na roh. V 8. minutě šli hosté do dalšího brejku, ve kterém orazítkovali pravou tyč. Na druhé straně o minutu později obral o míč Marv obránce, ale bodlem přestřelil. V 10. minutě zahrávala Toka roh, Mařa propadl při bránění a útočník soupeře patou otevřel skóre - 0:1. V 11. minutě pálil z dobré pozice těsně mimo Marv. V 15. minutě sklepl dlouhý míč hostující hráč na spoluhráče a ten ranou olízl břevno. V 16. minutě ztratil míč Gheda a Toka šla ve 2 na 1, ale Jindra super zákrokem zabránil další brance. Poté nastřelili hosté z autu pravou tyč. V posledních dvou minutách měl soupeř další dvě obrovské příležitosti, ale první tečovanou ránu lapil skvěle Jindra, druhou pak vytěsnil na roh.

Úvod druhé půle začal podobně, jako skončila ta první. Ihned v první minutě vyrazil ránu z úhlu skvělý Jindra do bezpečí. Ve 25. minutě pálil Plachta a s tečí obránce razítkoval pravou tyč. Gólman ihned nakopl dlouhý míč, který za Plachtou zpracoval rychlý útočník a přeloboval Jindru - 0:2. Za pár vteřin šla Toka do dalšího kontru, jejich hráč si vyvedl míč na střed a ranou k levé tyči zvyšoval jejich vedení - 0:3. O minutu později přihrál pod sebe Mařa na Papa, ale brankář jeho dělovku srazil na roh. Ve 27. minutě rozehrál Mařa aut na Papa a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:3. V téže minutě ještě vyboval míč na obráci Pap, ale gólman jej vychytal, stejně jako za pár okamžiků Mařu. Ve 28. minutě zahrával trestný kop Pap a za pomocí teče obránce trhal sítě - 2:3. Za minutu mohlo být zle, Simčuk přihrál na Jindru v tísni malou domů, následovali 3 rány soupeře a 3 skvělé zákroky našeho brankáře. Ve 29. minutě podržel míč vepředu Marv, přihrál do dobré pozice Simčukovi, ale ten těsně minul odkrytou svatyni hostí. Za chvíli si narazil parádně Marv opět se Simčukem, ale první jmenovaný následně loboval brankáře, avšak jen těsně minul cíl. Ve 31. minutě byl v další obrovské příležitosti Marv, ale opět těsně minul. Ve 34. minutě rozehrál Simčuk aut zprava a Jara se opřel do míče a obstřelil vše včetně gólmana - 3:3. Ve stejné minutě Jindra nakopl dlouhý míč, Marv prodloužil hlavou na Jaru a ten z otočky a voleje napálil míč do pravé tyče. Ve 35. minutě zase zahrozili hosté, z úhlu se dostal do zakončení jejich útočník, ale kličku mu Jindra přečetl. Toka hrála již od 30. minuty s pěti fauly a ve 37. minutě byl faulován Simčuk. K 10-metrovému kopu se postavil Pap, gólman jeho pokus vyrazil, ale Simčuk pohotově doklepl - 4:3. Hosté ihned přešli do power-play a po skrumáži se míč dostal na šestku k brankáři, jenž z dobré pozice přestřelil. O minutu později byl pro změnu faulován Jara a tentokráte prodlouženou penaltu nekompromisní ranou k levé tyči proměnil Marv - 5:3. Zbytek utkání jsme již dohráli s přehledem.

Sumasumárum: V první půli sice byla hra poměrně vyrovnaná, ale Toka byla výrazně nebezpečnější a mohla jít do kabin i s vícebrankovým vedením. Ve druhé půli jsme sice začali být aktivnějšími, ale byl to právě náš dnešní soupeř, který nás z brejků dvakrát potrestal. Poté jsme se semkli a rychle se dostali na dostřel jedíného gólu a ve druhé části druhého dějství jsme nakonec utrhli vítězství na naši stranu.