ASM A - Arsenal Brno 6:5 (2:2)

Divize E - sobota 3.3.2018 - Tišnov - hala SSK

3.3.2018 - MaŠ

Naše branky: Lukáš Panovský (Tomáš Zdražil) 1:1, Tomáš Marvan 2:1, Ondřej Halas (Jaroslav Šnédar) 3:2, Tomáš Marvan (Michael Malásek) 4:3, Jaroslav Šnédar (Lukáš Panovský) 5:4, Jaroslav Šnédar 6:5

Sestava: Josef Chrápavý - Ondřej Halas, Lukáš Panovský, Tomáš Zdražil, Michael Malásek - Tomáš Marvan, Jaroslav Šnédar, Martin Mašek

ŽK: Tomáš Marvan

V sobotu, 3. 3. 2018 od 20,00 hod., jsme sehráli další veledůležité mistrovské utkání na domácí palubovce s brněnským Arsenalem. Na podzim jsme s tímto soupeřem prohráli v Pohořelicích těsně 5:6 a i dnes šlo o hodně. Oba týmy jsou namočené v bojích o sestup. Zkrátka a dobře, potřebovali jsme a chtěli vyhrát.

Od úvodu započala vyrovnaná partie. Až v 5. minutě jsme upalovali do brejku ve 3 na 1, bohužel místo nahrávky na Marva volil Pap střelu a následoval brejk na naši branku po levé straně a přízemní průstřel Pepeho - 0:1. V 8. minutě zase Pap přihrál pomocnou přihrávku domů na Pepeho, ten nakopl dlouhý míč, který posunul hlavou Simčuk zpět na Papa a ten prostřelil ranou k tyči vše, co mu stálo v cestě - 1:1. O minutu později zahrával trestný kop z 10-ti metrů Marv a přízemní ranou podstřelil zeď i hostujícího brankáře - 2:1. Ve 12. minutě špatně rozehrál Simčuk a osamocený útočník Arsenalu s přehledem podél Pepeho vyrovnal - 2:2. Ve 12. minutě šli hosté ve 2 na 1, ale naprosto osamocený útočník naštěstí v jasné pozici přestřelil. V 16. minutě měl Arsenal další velkou příležitost, ale v poslední chvíli útočníkovi do rány vložil nohu Skunk. Na druhé straně jsme šli ve 3 na 1, ale přihrávka Maři na Marva na zadní tyč bohužel neprošla. Další velkou příležitost pak vychytal skvělý Pepe ze strany hostů a stejně si počínal v další, o minutu později. V 18. minutě nastřeloval bodlem z rohového kopu Marv na Jaru, ale tomu míč přeskočil nohu, takže do prázdné nezasunul. V poslední minutě prvního dějství pak pálil po naší kombinaci Michal, tečovanou ránu vyrazil gólman, aby se nato musel vytáhnout dalším skvělým zákrokem po dorazu Simčuka.

Úvod druhé půle nám vyšel. Ve 22. minutě pronikl po levé straně Jara, přihrál pod sebe na Skunka a ten pohodlně k levé tyči dostal opět naše barvy do vedení - 3:2. Radost vydržela jen několik vteřin, nenápadná akce hostí po levé straně skončila ne příliš povedenou křižnou přihrávkou, kterou však ve skluzu poklidil za záda Pepeho dravý hostující hráč - 3:3. O minutu později vyvezl míč středem Simčuk, vysunul doprava Michala, který přes celou palubovaku našel vlevo Marva, jenž se opřel do míče a procedil dělovkou míč za záda gólmana Arsenalu počtvrté - 4:3. Ve 24. minutě pronikl po pravé straně agilní Skunk, ale jeho ránu vykopl brankář, stejně skončil následný pokus Marva. Ve 27. minutě jsme v protiútoku ztratili míč a Arsenal postupoval ve 3 na 1, parádní křižnou přihrávku na levou tyč využil nabíhající útočník, ale Pepe fantastickým zákrokem míč vyrazil, i když dal v šanc své mužství. Za pár vteřin ale už bylo zle, náš nedůraz v obraně trošku šťastně využili hosté a vyťukali si nás do prázdné branky - 4:4. Ve 31. minutě přešel přes celé hřiště Skunk, nastřelil míč na zadní, ale jen těsně minul cíl. O minutu později po výhozu Pepeho se dobře uvolnil Marv, ale následně jej vychytal skvělý hostující gólman. Ve 33. minutě parádně vysunul Pap doprava Jaru, ten zachoval chladnou hlavu a technicky obstřelil brankáře - 5:4. Ve 34. minutě jsme však opět nedůrazně odkopávali míč, ten si hosté vyťukali a prostřelili bezmocného Pepeho - 5:5. Ve 35. minutě chyboval vzadu Skunk a hostující útočník šel sám na Pepeho, naštěstí trefil jen pravou tyč. Ve 37. minutě pak Jara zabojoval na levé straně, přihrávkou pod sebe uvolnil Michala, ale i jeho pokus zastavila tyč. Rozehrávku zastavil poté důrazný Jara a nekompromisním bodlem prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 6:5. Ve 39. minutě se hosté dostali po rychlé narážečce až před Pepeho, ale minuli branku. Na druhé straně pronikal Marv, ale také jen těsně minul. Poté podržel míč na půlce Mařa, uvolnil Simčuka, ten loboval brankáře, ale míč zastavilo břevno. Hosté přešli do power-play, ve které nás však neohrozili. Naopak přes celé hřiště pálil těsně nad Skunk a 4 vteřiny před koncem těsně mimo Pap.

Sumasumárum: Prvních deset minut úvodního poločasu nám nešlo vůbec nic, kazili jsme přihrávky, míče odevzdávali soupeři a prostě se nedařilo. Poté jsme hru vyrovnali, ale hosté byli i nadále nebezpečnější. Na úvodní branku soupeře jsme odpověděli a výsledek otočili. Bohužel po hrubce jsme dovolili soupeři vyrovnat. Ve druhém dějství pokračovala vyrovnaná hra s příležitostmi na obou stranách. My jsme stále byli o jeden gól vpřed, avšak soupeř zase rychle vyrovnával. Nakonec jsme dokázali skóre přeci jenom o jeden zásah povýšit a ubojovali jsme tak veledůležité 3 body.