ASM A - Kalábek 8:9 (2:5)

Divize E - pátek 16.3.2018 - Tišnov - hala SSK

17.3.2018 - MaŠ

Naše branky: Michael Malásek (Tomáš Marvan) 1:5, Tomáš Marvan (Jaroslav Šnédar) 2:5, Martin Mašek (Jan Mašek) 3:5, Jan Mašek (Jaroslav Šnédar) 4:5, Michael Malásek (Jan Mašek) 5:6, Lukáš Panovský (Martin Mašek) 6:6, Lukáš Panovský (Jan Mašek) 7:9, Jaroslav Šnédar (Tomáš Marvan)

Sestava: Jindřich Borkovec - Martin Plachký, Lukáš Panovský, Michael Malásek - Tomáš Marvan, Jaroslav Šnédar, Jan Mašek, Martin Mašek

Narocny vikend si naordinovali hraci San Marina, kdy v patek 16.3.2018 nas cekalo 21 kolo DIVIZE E a v nedeli dohrávka s Tokou. Ale zpet k patečnímu spilu: Mistrovsky kalabek prijel do naší domaci haly s jedinym cilem, ukoncit naši 5ti zapasovou snuru bez porazky a pomyslet na obhajobu Mistovskeho titulu.

A zacatek jim vysel vic nez dokonale. Hned v druhé minute hodil hostující golman Sara míč na cekajícího M.Kalinu, ktery byl natolik durazny, ze balon skoncil spolecne s Jindou  v nasi brance 0:1. Druhe golove akci Kalabku předcházela tvrda strela kapitana Luksise Harise, kterou Jindra bravurne vyrazil vedle sve prave tycky. Po následném rohovem kopu se bleskurychle přispěchal Vanja Logara se svoji placirkou a mic bezpecne poklidil k blizsi tyci za Jindrovi zada 0:2, V seste minute prosel Kalina hned přes 2 sanmarinske zadaky, servíroval volnemu Logarovi a ten se opet nemýlil - 0:3. V tu chvili se nad SanMarinem zacali stahovat mraky a pivo místních fanousku zacalo poradne horknout. No a nez bys řekl švec, (čti Kalina) bylo ještě hur. 0:4 svitilo na svetelne tabuly hned po tom, co Kalina zachytil Jindrův výhoz a okamžitě mu míč vrátil do branky. Minuta 13tá pohádka stále stejná, Kalina prochází přes tři naše hráče a přesně umistuje k tyčče 0:5.

Všechny ostatní tymy uz by souboj vzdaly, ale SAN Marino ne! Stalou duraznosti a snazivosti se pomer strel na branku zacal pomalicku obracet a Kalabek prestal byt tak nebezpecny dopredu a zacal se postupne soustřeďovat na stále castejsi utocne invaze nás, jakožto domácích. Desivych 0:5 nás vedlo víc a víc kupredu a tak nejprve v 19 minute palil od ,,modre,, M. Malasek a o par vterin pozdeji se opet ten stejny hrac uvolnil po lajne a poslal nechytatelnou strelu 1:5!  Ve 20 minute vymyslel skvelou akci Marv, když rychle posila mic doprava na Jaru a ten křesá polocasovou nadeji 2:5.

V druhé puli vsichni cekali, ze hodime kalabku mic, at si s nim zase dela co chce, ale bohužel/bohudík to se nestalo. Během dvou minut náš bily balet dokazal snizit z 2:5 na 4:5.  O tento obrat se zaslouzili bratri Gheda na Mařa 3:5 a na dulezitych 4:5 dorazel ve výskoku dobihajici Gheda. Mezi 21 a 22 minutou probehlo také dost dlouha  pauza kvuli oboustranym hadkam smerem k rohodcim. Hracum Kalabku najednou zacalo vadit, ze když se ve velke rychlosti tlaci na naseho golmana, tak je v zadech picha Jindrovo koleno… Aby ne, když naseho brankare ve vzduchu několikrát hraci slozili na zem a rozhodci jedine na co se zmohl, bylo ukazat na pul a uznat gol. Rozhodcim bohužel v tom zapase ujizdel vlak snad v kazde situaci a kdyby častěji piskali do pistalky, urcite by si poslechli o několik nadavek mene a hra by nemusela byt chvilemi tak ostra. Ale jdeme dal, ve 22.minute Kalina dostava milimetrovy balon od svého brankre a z otocky zvysuje pod brevno 4:6. Psala se 23. minuta kdy stále velice durazny tym San Marina nevzdava svoji dnesni roli out-sidera. Gheda vymysli chytrou kriznou nahravku na zadni a Misa Malasek strili dnes svuj prvni, ale dulezity gol na 5:6. V tuto San Marino drzi hosty na jejich polovine a smrticimi udery proveruje jejich obranu, tento blok protiutoku zavrsil kapitan Pap, který strelou od ,,modre,, srovnal skore na tezko uveritelnych 6:6. Minuta 30. Kalina si podržel na zádech Mařu a snad patou poslal laxne vypadající mic za bezmocného Jindry 6:7. V minute 36. Kalina několikrát zakombinoval s duem Nemcu a pote se vydal na výlet na naší polovinu, odkud si odnesl další gol pro Kalabek 6:8. Poslední golova akce soupere v dnešním utkani prisla od nejmladšího z hosti. Hodžidiš dostal dlouhý balón za obranu, kam se rozhodl vybehnout i nas Jindra, bohužel byl u mice pozdeji, takze trefit odkrytou branku nebylo pro hosty problem 6:9. Vsichni v hale si mysleli, ze v poslednich ctyrech minutach uz se zapas jen ,,dohraje,, ale nebyl to tak. Dve minuty před koncem poslal Plachta mic na Ghedu, ten se učebnicovou Zidanovkou obmotal kolem dvou obrancu a přes hledici obranu daval pod sebe na Papa, který rychlou strelou nabidl napínavý závěr 7:9. V poslední minute vyvezl mic Marv a po rychlem prekonani obrany naservíroval Jarovi, který snížil na 8:9. Poslední akci utkani byl faul hned u svatyne hostu dvacet sekund před zaverenym hvizdem, kdy k primemu kopu se postavil Pap a vystrelil. Jeho strela se projela po brankove care a po 2 odrazech od tycky ho souper odkopl do bezpeci. Vic se toho uz dnes nestalo.