Bystrc - ASM B 1:4 (1:3)

2. třída, skupina C - neděle 3.9.2017 - Brno - Srbská

4.9.2017 - MaŠ

Naše branky: Jan Smejkal (Martin Špicl) 0:1, Martin Špicl (Josef Chrápavý) 0:2, Jiří Toman (Michael Malásek) 1:3, Jan Kouřil (Martin Špicl) 1:4

Sestava: Josef Chrápavý - Josef Hladík, Michael Malásek, Jakub Halas - Jan Smejkal, Jiří Toman, Jan Kouřil, Martin Špicl

V neděli, 3. 9. 2017 od 12,20 hod., vstoupila naše rezerva do dalšího soutěžního ročníku v 2. C třídě brněnských soutěží. Soupeřem nám byl známý a neoblíbený Bystrc, kterému jsme již 2 roky nedokázali vsítit branku.

Od úvodu jsme převzali iniciativu a byli lepším týmem. Hned na začátku přerušil Burýšek rozehru soupeře, přihrál doprava Janochovi, jenž naservíroval Chozému, ale ten trefil jen boční síť. V 8. minutě jsme sehráli na jedničku signál, roh rozehrál Janoch, MaŠ nastřelil na zadní tyč na Smyka a ten parádně otevřel skóre - 0:1. Poté se blýskl parádním a spolehlivým zákrokem také Pepe v naší svatyni, ten vyřešil také následný nájezd osamoceného útočníka Bystrce. Velkou příležitost měl také Burýšek, který obral o míč soupeře, ale jeho nájezd vychytal vyběhnuvší gólman. Ve 13. minutě nahodil Pepe dlouhý míč na MaŠe, ten přetlačil v souboji obránce a do protipohybu brankáře, byť trošku se štěstím, zvyšoval naše vedení - 0:2. V 15. minutě pálil dělově opět MaŠ, ale brankář soupeře vytlačil míč nad branku. Za chvíli nakopl Bystrc míč za naši obranu, kam si zaběhl jeho spoluhráč a hezky pod víko korigoval výsledek - 1:2. V 17. minutě se vysunul do power-play také Pepe, dlouze jsme drželi míč, Pepe přihrál doprava Michalovi, který našel v pravý okamžik na levé tyči Burýška, který se nemýlil - 1:3.

V úvodu druhé půle zahrozil nepřesnou ranou Janoch, ten v další akci přihrál MaŠovi, jenž obešel obránce, ale jeho ránu vyrazil brankář na roh. Měli jsme velký tlak a soupeře jsme do ničeho nepouštěli. Soupeř se dostal v polovině druhé půle do velké příležitosti, ale Pepe byl opět skvělý. Ve 35. minutě vyvezl Smyk míč z naší poloviny, na zadní tyč přihrál MaŠovi, který ještě přihrál proti noze nabíhajícímu Janochovi, jehož dělovka div že neprotrhla síť - 1:4. Těsně před koncem šel ještě MaŠ zprava proti dvěma obráncům, mezi nimi přihrál na hrušku nabíhajícímu Kubovi zleva, ale ten v jasné pozici vysoko přestřelil.

Sumasumárum: Utkání jsme myslím zvládli velice dobře a zaslouženě jsme konečně zlomili bystrcké prokletí. Velmi dobře zahráli i nově zapracovaní hráči týmu a tradičně nás podržel skvělý Pepe. Jan tak dále v dalších bojích.