West Žab B - ASM B 2:3 (2:2)

2. třída, skupina C - neděle 8.10.2017 - Brno - Jundrov

8.10.2017 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Jan Kouřil) 1:1, Michael Malásek (Martin Špicl) 1:2, Martin Midrla 2:3

Sestava: Jindřich Borkovec - Jakub Halas, Michael Malásek, Michal Kroupa, Martin Midrla - Martin Špicl, Jan Kouřil, Josef Hladík

V neděli, 8. 10. 2017 od 9,00 hod., jsme v Jundrově nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání. Soupeřem nám byl poslední tým soutěže West Žab "B", který však byl viditelně posílen kluky z "áčka". Chtěli jsme každopádně vyhrát, abychom udrželi kontakt s čelem tabulky.

Úvod byl vyrovnaný, my měli malinko více ze hry, ale do šancí jsme se dostat nedokázali. V 6. minutě propadl u naší branky při rozehře Kuba a pro útočníka soupeře nebyl problém otevřít skóre ranou k tyči - 1:0. V 10. minutě rozehrál aut Janoch do hrušky na MaŠe a ten z voleje za přispění jednoho z obránců vyrovnal - 1:1. O tři minuty později vyhrál souboj se dvěma obránci MaŠ a prodral se až před gólmana, na zadní tyči ještě našel Michala a ten pohodlně zasunul - 1:2. O minutu později však bylo opět vyrovnáno. Vypadalo to, že útočník domácích již míč nedoběhne, Míša mu nechal prostor, hráč West Žabu přihrál před branku, kde vypustil souboj Michal a byla z toho další laciná branka - 2:2. Do konce prvního dějství jsme ještě několikrát zazlobili, ale remízový stav zůstal nezměněný.

Ve 25. minutě přerušil rozehrávku soupeře Chozé, a ve dvou šli na brankáře domácích, Chozé na místo přihrávky však pálil těsně nad. Za chvíli se do dalšího protiútoku probíjel opět Chozé, ale opět byla jeho střele konstrukce branky malá. Ve 30. minutě jsme po přerušení rozehrávky soupeře rychle zakombinovali, Mates obdržel míč na hrušku od MaŠe, ale první jmenovaný bohužel nestačil zakončit. Ve 34. minutě sebral na půlce míč soupeřově hráči Mates, šel sám na brankáře a s chladou hlavou k levé tyči strhl vedení na naši stranu - 2:3. Soupeř šel za chvíli do power-play, ale v té jsme jej do ničeho nepustili, naopak MaŠ přes celé bohužel netrefil.

Sumasumárum: Myslím, že jsme před utkáním mysleli, že to bude jednoduché, zadarmo získané utkání, a že nám vše spadne do klína, ale opak byl pravdou. Zápas jsme museli odmakat a nutno přiznat, že se nám vůbec nedařilo a nehráli jsme dobře. Naštěstí Mates po důležitém zákroku dokázal utkání rozhodnout a bereme tak, asi zaslouženě, všechny 3 body.