Agora - ASM B 0:4 (0:3)

2. třída, skupina C - neděle 22.10.2017 - Brno - Jundrov

22.10.2017 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Jan Smejkal) 0:1, Jan Smejkal (Michael Malásek) 0:2, Martin Špicl 0:3, Jakub Halas (Martin Špicl) 0:4

Sestava: Jindřich Borkovec - Michael Malásek, Josef Chrápavý, Jakub Halas - Jan Smejkal, Josef Hladík, Martin Špicl

V neděli, 22. 10. 2017 od 14,00 hod., jsme nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání v Jundrově proti týmu Agora. Dnes opět byl obrovský problém poshánět dostatek hráčů - zranění, opilost, nezodpovědnost. Nakonec díky Pepemu a jeho ochotě jít vypomoci do hry a ochotě předsedy Matesa, který dovezl do Brna 2 hráče jsme se sešli alespoň v 6-ti do pole.

Od prvních minut jsme se stali lepším týmem a tlačili se do zakončení. Hned ve 3. minutě prošel po pravé straně Smyk, nastřelil míč na zadní tyč a MaŠ s přehledem poklidil míč do branky - 0:1. O minutu později se díky své dravosti probil do dalších dvou příležitostí kapitán MaŠ, ale poprvé jen nastřelil brankáře, podruhé po odraženém míči pálil vysoko nad. V 10. minutě vyslal do kontru Michal Chozého, ten šel sám, ale těsně minul cíl. Ve 13. minutě uvolnil přihrávkou do středu pole Michal Smyka, ten napřáhl z 10-ti metrů a přesným projektilem k tyči zvyšoval naše vedení - 0:2. O minutu později jsme vyvinuli velký tlak na obránce, jeden z nich hlavou vracel míč zpět, toho se zmocnil MaŠ, obešel si ještě gólmana a do prázdné branky pohodlně skóroval - 0:3. Do konce poločasu jsme měli ještě několik střel, ale ani ta poslední v podání Chozého, jenž mířila bodlem pod víko, brankou neskončila.

Ve 23. minutě se uvolnil přes obránce MaŠ a s Kubou jsme šli ve 2 na 1 obránce. MaŠ si obránce ještě obhodil a servíroval na zadní tyč Kubovi - 0:4. Ve 28. minutě pronikal skrz obranu Michal a poté nastřeloval na zadní tyč na Chozého, tomu ale chyběl krok k zakončení. Poté měl dvakrát v krátké době za sebou dvě velké příležitosti Michal, ale byl vždy vychytán gólmanem soupeře. Ve 34. minutě zahrával Pepe trestný kop z 8 metrů, jeho dělovka byla tečována a razítkovala břevno. Ve 38. minutě si skvěle povodil na hrušce obránce MaŠ, zasekl si míč a z otočky vypálil, brankář Agory však reflexivně vytěsnil na roh. V poslední minutě si ještě narazili rychle z autu MaŠ s Michalem, druhý jmenovaný mu vrátil do uličky, MaŠ z úhlu sice loboval gólmana, ale byl z toho jen další roh.

Sumasumárum: I přes horko-těžko skládanou sestavu jsme soupeře dnes poměrně jednoduše a jasně přehráli. Příležitostí bylo ještě daleko více, ale tyto jsme nedokázali využívat. Soupeř nás naopak prakticky ani neohrozil. Gratulujeme tak Jindrovi k další vychytané nule a bereme všechny 3 body.