R. I. P. B - ASM B 4:5 (3:3)

2. třída, skupina C - neděle 22.10.2017 - Brno - Jundrov

22.10.2017 - MaŠ

Naše branky: Jakub Halas 1:1, Martin Špicl (Jan Smejkal) 3:2, Jindřich Borkovec 3:3, Jan Smejkal (Michael Malásek) 3:4, Martin Špicl (Josef Hladík) 4:5

Sestava: Jindřich Borkovec - Michael Malásek, Josef Chrápavý, Jakub Halas - Jan Smejkal, Josef Hladík, Martin Špicl

V neděli, 22. 10. 2017 od 14,50 hod., jsme sehráli dnešní druhé utkání. Soupeřem nám byla rezerva týmu R. I. P. S tímto soupeřem máme zatím kladné bilance, proto jsme chtěli v tomto trendu pokračovat.

A od prvních minut jsme se do soupeře doslova zakousli. Ve 2. minutě obral o míč soupeřova hráče MaŠ, ale jeho dělovku bodlem zastavilo břevno. O minutu později předskočil na půli protihráče opět kapitán MaŠ, byť byl faulován, pádil zleva opět sám na gólmana, střelu mezi jeho nohama však zastavila levá tyč. V minutě 6. se pak opět zbavil obránce MaŠ, vypálil, gólman jeho ránu vyrazil a stejně tak zlikvidoval doraz našeho kapitána. V 10. minutě se snažil vyvézt z naší "hrušky" míč Michal, bohužel nastřelil útočníka, od kterého putoval míč do tyče a do prázdné branky jej pak v klidu poklidil útočník domácích - 1:0. Domácí se teprve poprvé dostali na dostřel naší branky, gól jsme si však dali prakticky sami. Ve 13. minutě jsme podnikli rychlý protiútok, po levé straně prošel Kuba, přihrávku na MaŠe zblokoval obránce, a pak Kuba propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:1. V 15. minutě jsme opět propadli při bránění a R. I. P. pohotovou ranou bodlem opět utekl na rozdíl jedné branky - 2:1. Za pár vteřin proběhla téměř stejná akce a další pohotová rána špičkou kopačky znamenala vedení R. I. P.u - 3:1. V 17. minutě vypálil zprava asi z 10-ti metrů MaŠ, gólman míč vykopl do vzduchu, Smyk pohotově ze vzduchu dorážel, brankář mič vyrazil, pak MaŠ zachoval chladnou hlavu a špickou usadil míč přesně k pravé tyči - 3:2. Za minutu již bylo ještě veseleji, Jindra chytil střelu soupeře, všiml si, že brankář soupeře je kus před brankou a přes celé hřiště jej výkopem přeloboval - 3:3.

I ve druhém poločase jsme měli více ze hry. Ve 28. minutě jsme dobře zakombinovali, Michal přihrál před hrušku Smykovi, ten dobře vypálil, MaŠ přeběhl před gólmanem a tvrdá rána prvního jmenovaného zaplachtila přesně do levého horního růžku - 3:4. Soupeř však ve 33. minutě dostal od nás opět trochu prostoru, po levé straně pronikal útočník ve 2 na osamoceného Pepeho, Jindra následnou ránu vyrazil jen za sebe a pro dobíhajícího útočníka nebyl problém vyrovnat - 4:4. Ve 36. minutě si pak důrazně počínal ve vápně domácích MaŠ, obral o míč dva obránce, prudce přihrál na dlouhou nohu Chozému, tomu z úhlu padl po nohy brankář, Chozé jej fantasticky lobnul do šestky na MaŠe a ten pohotově uklidil do klece - 4:5. I nadále jsme se snažili držet míč a tlačit se do pokutového území R. I. P.u. Soupeř hrál poslední 3 minuty power-play, držel nás sice zamčené, ale branku Jindry prakticky neohrozil, jen dvakrát pálil hodně nepřesně.

Sumasumárum: Dnešní druhé utkání jsme zpočátku jasně ovládali, ale obrovské příležitosti v úvodu zazdil MaŠ. Poté jsme darovali soupeři vedení 1:0, resp. 3:1. Do poločasu jsme však bojovali a silou vůle vyrovnali. Ve druhém dějství jsme se konečně ranou Smyka ujali vedení. Bohužel další chyba nás opět stála průběžnou remízu. Pěkná akce pár minut před koncem v podání Chozého s MaŠem nakonec utrhla zasloužené vítězství na naši stranu. Bereme tak letos poprvé plný počet bodů.