ASM A - 1. FC Květnice Tišnov 2:2 (2:2)

Příprava - středa 4.10.2017 - Tišnov - hala SSK

4.10.2017 - MaŠ

Naše branky: Lukáš Panovský (Tomáš Zdražil) 1:0, Martin Plachký (Jiří Toman) 2:2

Sestava: Josef Chrápavý - Martin Plachký, Tomáš Zdražil, Lukáš Panovský, Michal Malásek - Jaroslav Šnédar, Václav Burian, Jiří Toman, Tomáš Marvan

Ve středu, 4. 10. 2017 od 18,45 hod., jsme sehráli poslední přípravné utkání před novým ročníkem Divize E. Soupeřem nám bylo exdivizní mužstvo domácí 1. FC Květnice. Ta pro letošek bude hrát Krajsou soutěž a tvoří ji dlouhodobí zkušení hráči tohoto mužstva.

Od úvodních minut začala zajímavá partie a pro některé naše hráče velmi pikantní utkání proti svému bývalému klubu. Hned ve 3. minutě jsme dobře zakombinovali, Simčuk rychle vysunul doleva do náběhu Papa a ten svojí tradiční křižnou dělovkou otevřel skóre - 1:0. Zkušený soupeř se však nezalekl a i on se snažil kombinovat a tvořit si příležitosti. Hned ze své první, v minutě 7., po rohu vypálil útočník soupeře a ranou o levou tyč vyrovnal - 1:1. Ve 12. minutě po podobné situaci nezakončil naštěstí na zadní tyči hráč z Květnice. O pár okamžiků později už šel soupeř do vedení. Okolo Jary se obtočil útočník Květnice a mezi nohama Pepeho zakončil přesně - 1:2. V 16. minutě se nadechl k velkému sólu Simčuk, po pravé straně přešel přes dva protihráče, ale křižně jen těsně minul. O dvě minuty později přenechal Simčuk odražený míč Marvovi, ale jeho dělovku vyrazil skvělým zákrokem soupeřův brankář. Po rohu zakončoval osamocený Jara, ale gólman jej vychytal. Ve 22. minutě přerušil kombinaci Květnice Burýšek, do uličky vyslal do náběhu Plachtu, jenž z úhlu přízemně prostřelil brankáře - 2:2. Minutu před koncem první půle zakombinovali Marv s Jarou a ránu druhého jmenovaného vyrazil gólman Květnice na roh.

Ve 31. minutě přihrál Pap na hrušku Burýškovi, ten vrátil prvnímu jmenovanému proti noze, ale Papovu dělovku opět vyrazil výborný brankář soupeře. V dalších minutách musel dvakrát zakročit Pepe a vždy si ve skrumážích poradil bravůrně. Ve 33. minutě zakončoval po přihrávce od Plachty zprava opět agilní Simčuk, ale opět jen těsně křižně minul. O moment později si prudce narazili míč Jara s Marvem, ale ten těsně netrefil. Ve 38. minutě vyhodil dlouhý míč Pepe na Kumara, ten přetlačil svého strážce a pohotově pálil do břevna. Ve 40. minutě zakombinovali Jara se Simčukem, ale ten ani napotřetí netrefil přesně. Posledních 10 minut oba dva týmy narážely na zabezpečené obrany a větší příležitost již se prakticky nevyvinula.

Sumasumárum: Dnešni modelové utkání mělo především prověřit trpělivost proti velmi zkušenému a takticky velmi vyspělému soupeři. A přesně takový scénář také utkání provázel. Naše mužstvo mělo sice více příležitostí, ale jinak byl zápas velmi vyrovnaný a nikdo nechtěl prohrát. Byla cítit absence Skunka a také byla znát nezapracovanost Burýška a Kumara. V sobotu se ale již můžeme těšit na ostrou premiéru v Ivančicích proti místnímu Remosu Oslavany. Soupeři přejeme úspěšnou sezónu v Krajské soutěži, kde jistě bude hrát čelo.