ASM A - STŽ Brno 6:4 (5:1)

Pohár FAČR - středa 7.3.2018 - Tišnov - hala SSK

7.3.2018 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Marvan 1:0, Jan Kouřil (Tomáš Zdražil) 2:0, Tomáš Marvan 3:0, Tomáš Marvan (Tomáš Zdražil) 4:1, Tomáš Marvan 5:1, Tomáš Marvan (Martin Plachký) 6:4

Sestava: Josef Chrápavý - Tomáš Zdražil, Michael Malásek, Martin Plachký - Tomáš Marvan, Jaroslav Šnédar, Jan Kouřil

Ve středu, 7. 3. 2018 od 18,30 hod., jsme sehráli čtvrtfinále Pohár FAČR. Soupeřem nám byl tým z KP - STŽ Brno. Před utkáním jsme řešili sestavu, jelikož hned několik hráčů se z různých důvodů omluvilo.

Od prvních minut jsme soupeře zatlačili a sunuli se do branky hostů. Ve 3. minutě pálil pohotově Marv, gólman vyrazil, další průnik stejného hráče a ránu zastavila pravá tyč a v minutě 5. z trestného kopu téměř z půlky se již Marv přízemní ranou k levé tyči nemýlil - 1:0. V 7. minutě zahrozili také hosté, ale osamoceného hráče na "hrušce" vychytal Pepe. V 10. minutě utekl aktivní Simčuk po pravé straně, přihrál doleva Janochovi a ten skrytou technickou ranou vymetl pravou pavučinku - 2:0. O minutu později obral o míč obránce Janoch, uvolnil se přes obránce, trefil gólmana a následná rána Marva jen těsně minula pravou tyč. Ve 12. minutě Marv pálil z dalšího trestného kopu a opět trhal sítě - 3:0. Ve 13. minutě si narazili míč Michal se Simčukem, ale první jmenovaný minul branku. V téže minutě se dostal do brejku soupeř a s naším faulem se šťastně trefil přesně k tyči - 3:1. Ve 14. minutě provedl Simčuk další průnik zprava, přihrál Michalovi, ale ten trefil gólmana, aby nato Simčuk v další akci přihrál pod sebe na Marva a ten zapečetil svůj hattrick - 4:1. V 19. minutě začalo zlobit STŽ, první šanci vytěsnil Pepe na roh, další ránu a následný doraz pro změnu skvěle zlikvidoval náš gólman. Ve 23. minutě sehráli famózní akci plnou narážeček Simčuk s Marvem, když první jmenovaný patičkou vysunul druhého, ten loboval brankáře, ale míč se do branky nevměstnal. Příležitost Michala zase vyrazil gólman na roh. Minutu před koncem pálil zprava Simčuk, obránce přerušil, ale Marv napálil míč s velkou razancí k pravé tyči - 5:1. V poslední minutě opět utekl Simčuk po pravé straně, pod sebou našel Janocha, ten ještě servíroval na levou tyč Plachtovi, ale branka z toho nebyla.

Druhá půle, to bylo "nebe a dudy" oproti té první. Přestali jsme běhat, hodně kazili a soupeře lacině pouštěli do neustálých brejků. Ve 27. minutě vysunul dlouhý pasem Marv Jaru, ten zprava vypálil, ale křižně těsně minul. Ve 30. minutě pálil soupeř z dobré pozice těsně nad. Ve 34. minutě zase utekl útočník STŽ po pravé straně a bodlem napálil míč, Pepe vyrazil míč obličejem. Ve 35. minutě šel opět osamocený hráč na Pepeho a přesnou ranou k tyči jej prostřelil, aby za 2 minuty po našem ležérním bráněním hosté snižovali do prázdné branky - 5:3. Ve 40. minutě utekll Plachta po levé straně naservíroval pod sebe Jarovi, ale tomu v zakončení chyběla razance. Na druhé straně musel vystřihnout další skvělý zákrok Pepe. Ve 43. minutě upaloval pro změnu osamocený hráč Brna na Pepeho a lobem pohodlně vsítil kontaktní branku - 5:4. O dvě minuty později pálil z dálky Simčuk, gólman však reflexivně míč vykopl. Ve 47. minutě Plachta vysunul Marva, ten se obtočil okolo obránce a křižnou dělovkou o pravou tyč skóroval - 6:4. Minutu před koncem STŽ hrálo power-play, ve které si vytvořilo dvě šance, ale Pepe nás skvělými zákroky udržel na vítězné vlně.

Sumasumárum: Do utkání jsme vstoupili dobře a po neustálém tlaku jsme se dostali do pohodlného vedení. Soupeř sice dokázal z ojedinělé příležitosti snížit, ale my do poločasu utkání téměř rozhodli. Proč téměř ? Jelikož ve druhém poločasu jsme přestali hrát a ležérní hrou pouštěli STŽ do brejků, ze kterých soupeř snížil až na rozdíl jediné branky. Střelec utkání - Marv - však překvapení nedopustil a svojí pátou brankou nakonec pojistil naše vítězství a postup do semifinále, kde se pravděpodobně střetneme s druholigovými Žabiňskými vlky.