ASM B - ProBrno 3:1 (2:0)

2. třída, skupina C - neděle 20.5.2018 - Brno - Jundrov

20.5.2018 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Jan Kouřil) 1:0, Martin Špicl (Michael Malásek) 2:0, Jan Kouřil 3:1

Sestava: Josef Chrápavý - Michael Malásek, Martin Mašek, Jakub Halas, Michal Kroupa - Jan Smejkal, Vojtěch Divácký, Jan Kouřil, Martin Špicl

V neděli, 20. 5. 2018 od 14,00 hod., jsme nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání našeho rezervního týmu. Prvním soupeřem nám byl tým ProBrno.

Po úvodním oťukávání jsme přebrali otěže utkání a do konce jsme byli lepším týmem. V 5. minutě zatáhl míč po pravé straně Janoch, loboval brankáře a na zadní tyči se musel soustředit kapitán MaŠ, aby otevřel skóre - 1:0. Za chvíli přihrával Michal mezi obranu Smykovi, ale ten do odkryté branky nezakončil. Stejně tak skončil nájezd Janocha a lob mířil těsně mimo. Chvíli před koncem poločasu si dvakrát vyměnili míč MaŠ s Michalem a první jmenovaný prostřelil gólmana soupeře podruhé - 2:0. Na konci pálil ještě těsně mimo Divácký a na druhé straně nám trošku pocuchal nervy při špatné rozehrávce Pepe.

V úvodu druhého dějství vysunul do megašance Míša Kubu, ale ten minul. Za chvíli si opět vyměnili míč po dvou narážečkách Michal s MaŠem, ale tentokráte přihrával Michal na paty. Do další velké šance vyslal agilní Mařa Smyka, ale gólman se při jeho projektilu vyznamenal a vyrazil jej. Přišel tedy trest, po nenápadné akci pálil z úhlu bodlem útočník ProBrna a korigoval - 2:1. Ihned vzápětí obral o míč obránce Janoch, přešel přes další dva a technickou ranou k pravé tyči zvyšoval naše vedení - 3:1. Soupeř měl trestný kop a ten byl vyblokován na břevno. Do další šance vysunul MaŠ Mařu, ten servíroval Kubovi, ale ten opět trestuhodně minul prázdnou branku. V podobné akci v samotném závěru opět přihrával Mařa Kubovi, ale ten dnes bohužel neměl den.

Sumasumárum: Dnešní utkání jsme zvládli s přehledem. Zaslouženě jsme šli do vedení a byli lepším týmem. ProBrno ve druhém poločase sice korigovalo, ale zbytek zápasu jsme si poměrně v pohodě pohlídali.