ASM A - 1. FC Květnice Tišnov 6:8 (2:5)

Příprava - středa 24.10.2018 - Tišnov - hala SSK

25.10.2018 - MaŠ

Naše branky: Roman Šmída (Tomáš Zdražil) 1:4, Lukáš Novotný (Tomáš Zdražil) 2:5, Tomislav Šotola (Michael Malásek) 3:6, Petr Urbánek 4:6, Petr Urbánek 5:7, Michal Skoupý (Michael Malásek) 6:8

Sestava: Václav Večeřa, Adam Tylč - Tomislav Šotola, Petr Urbánek, Tomáš Zdražil, Michal Skoupý - Martin Vodák, Michael Malásek, Roman Šmída, Jakub Huňáček, Lukáš Novotný

Ve středu, 24. 10. 2018 od 20,00 hod., jsme sehráli tréninkové přátelské utkání s týmem z Krajské soutěže II - 1. FC Květnicí Tišnov. Sešli jsme se již tradičně hodně kombinovaně, ale alespoň jsme si dobře zahráli.

Soupeř od prvních minut zodpovědně bránil a vyrážel do smrtících brejků. My jsme hráli hodně naivně a dělali jsme hodně zásadních chyb, především při bránění. V 10. minutě propadl při bránění Voda a soupeř po kombinaci do prázdné branky šel do vedení - 0:1. O dvě minuty později bylo po podobné akci 0:2 a minutu nato nastřelila Květnice hlavou břevno. V 16. minutě sehrál soupeř další rychlou brejkovou situaci a s přehledem navyšoval skóre - 0:3.

Ve 27. minutě nás opět Květnice vyšachovala, ale prázdnou branku jejich obránce přestřelil. Ve 37. minutě se již ale po dobrém kontru ranou bodlem do levého horního růžku útočník soupeře nemýlil - 0:4. Za minutu pálil Simčuk a dobíhající Roman doklepl přesně - 1:4. Ve 40. minutě si zahrál na "kouzelníka z Ostravy" Adam, když nákop gólmana se snažil zpracovat ramenem, k úžasu všech se mu míč překutálel do naší sítě - 1:5. Ve 41. minutě vysunul Simčuk Lukáše a ten obstřelil křižně góĺmana přesně k tyči - 2:5. Ve 44. minutě Adam zbytečně chtěl rozehrát těžký míč a soupeř toho bravurně využil - 2:6. O minutu později razítkovala Květnice podruhé v zápase naše břevno. Chvíli před koncem po asistenci Michala zakončoval přesně k levé tyči Šoty - 3:6.

Poslední třetinu započal dobře Urbec, který pálil doblem do horního růžku, brankář Květnice však vystřihl parádní zákrok a míč vyrazil. V 62. minutě se nadechl k velkému sólu Urbec, prošel prakticky celou palubovku a dloubáčkem k tyči korigoval výsledek - 4:6. O minutu později pálil soupeřův hráč po jejich další akci do naší pravé tyče. V 66. minutě sehrála Květnice ukázkovou brejkovou akci, a přihrávku pod sebe s přehledem využil nabíhající útočník ranou do prázdné branky - 4:7. Poté soupeř zkoušel power-play, ale jejich rozehrávku na půlce vypíchl Urbec a dovedl míč do prázdné branky - 5:7. V 73. minutě nás dobře Květnice rozebrala a svůj "trojúhelník" dovedla až zásahem do naší odkryté svatyně - 5:8. Konečnou podobu výsledku dal po přihrávce od Michala Michal Skoupý za přispění vracejícího se obránce - 6:8.

Sumasumárum: Díky hodně kombinované sestavě jsme bohužel hráli tak, jak jsme hráli, nemá cenu asi utkání nějak více hodnotit a rozebírat. Soupeř podal tradičně hodně disciplinovaný a výborný výkon a po zásluze nás přehrál. Ať se mu daří v jejich letošní sezóně, kde budeme jeho soupeřem i my s naším C-týmem.