Baník Ostrava - ASM A 5:4 (2:2)

2. LIGA Východ - pátek 15.3.2019 - Ostrava - Dubina

16.3.2019 - MaŠ

Naše branky: Philip Leasure (Václav Večeřa) 0:1, Martin Hanuš 0:2, Philip Leasure (Martin Hanuš) 4:3, Dominik Belák (Martin Hanuš) 5:4

Sestava: Václav Večeřa - Ivan Selyvonenko, Roman Šmída, Philip Leasure, Martin Hanuš, Filip Hoffmann, Daniel Říha, Dominik Belák

ČK: Ivan Selyvonenko

Na tradiční páteční výlet na utkání 2. ligy Východ jsme zase skládali ze zbytků hráčů. Baník s reprezentanty a posílen několika výbornými výsledky z posledních utkání naháněl hrůzu. Samotné utkání nám ukázalo a otevřelo oči, že hrát se dá opravdu z každým. Domácí začali utkáni aktivně a hned na úvod měli šanci ale bez patřičného výsledku. Hned z protiútoku jsme 2x dobře zahrozili, Hanuš z autu, ale gólman vyrazil a z následného nástřelu před branku Šmida netrefuje. Za chvilku už se ujímáme vedeni po výhozu Véči na Leasura a ten prostřelil vše 0:1. Po gólu zase převzali žezlo domácí a zahrozili střelou do tyčky. My však odpověděli šancí Hoffiho, ale domácí brankař kryl. Šance se střídali na obou stranách. Nejprve reflexně vykopl Véča a následný brejk 3 na 1 Šmída špatně nahrál a bylo po šanci. Moc nás to nemrzelo, protože Hanuš vypíchl míč a sólo přes celé hřiště zakončil na 0:2. Domácí se 3 reprezentanty v sestavě se však nevzdávali a zvýšili obrátky. Příležitosti které domácí měli skvěle chytal Vašek. Bohužel se domácím podařilo z ojedinělého útoku cukačkou zmást a nástřel na zadní tyčce dorazili 1:2. Po obdrženém gólu jsme zbraně nesložili a připravili jsme si hned několik slibných šancí, avšak tížený gól nám nepřinesli. Domácím se tak naskytla možnost vyrovnat, kterou hned po seriích nahrávek využili na poločasových 2:2.

Ještě před přestávkou se zranil Dan Říha, což nás zase oslabilo, ale nevzdávali jsme se. Do 2. poločasu jsme chtěli hrát pořád aktivně a zabezpečit obranu a vyrážet do brejků. Taktika se nám dařila a domácí si nevěděli rady a nebo skvěle zasáhl Vašek. Rázem však mladý Belák nepřesně nahrál přes střed a domácí si oddechli dostali se do vedení 3:2. Další náš zkrat přišel po skluzu domácich, neunesl neustálé okopávání Ivan a udeřil loktem soupeře, za což viděl poprávu ČK. Oslabení jsme zkušeně ubránili. I nadále jsme hráli s domácími vyrovnanou partii a šance se střídaly na obou stranách. Síly ubývaly a soupeř po kombinaci a narážečkách nám vymetl šibenici 4:2. Domácí si mysleli, že mají hotovo, ale my makali dál a úspěch se hned dostavil a Leasure snížil 4:3, když opět prostřelil golmana. Vzápětí mohlo být srovnáno, když míč putoval po ose Šmída, Hoffi a Hany, ve velké šanci přestřelil. Nedáš-dostaneš opět platilo, když jsme v útoku propadli a domácí se jedoduše dostali do zakončení 5:3. V závěru jsme ještě stihli korigovat po skvělém zákroku Vaška a následné přesné rozehravce, kdy uvolnil po lajně Hanyho, který naservíroval míč před prázdnou branku mladému Belákovi na 5:4.