ASM B - Kalábek 4:5 (2:2)

Divize E - pátek 28.9.2018 - Tišnov - hala SSK

28.9.2018 - MaŠ

Naše branky: Roman Šmída (Tomislav Šotola) 1:0, Tomáš Marvan (Tomáš Zdražil) 2:0, Tomislav Šotola (Tomáš Zdražil) 3:5, Roman Šmída (Jiří Mašek) 4:5

Sestava: Luděk Hojgr - Tomislav Šotola, Jiří Mašek, Jakub Hanák - Tomáš Marvan, Tomáš Zdražil, Roman Šmída, Martin Mašek

V pátek, 28. 9. 2015 od 20,00 hod., sehrálo naše B-mužstvo zahajovací utkání nového soutěžního ročníku. A los se s ním moc nepáral, na tišnovskou palubovku přijelo nejlepší mužstvo posledních let - brněnský Kalábek se "strojem" na branky - Martinem Kalinou.

V úvodu jsme byli aktivnějšími a v minutě 9. po Šotyho přihrávce vyjel před branku soupeře Roman a jeho ránu si srazil domácí gólman k tyči - 1:0. O minutu později jsme parádně zakombinovali a po Jurově sklepnutí dolů razítkoval kapitán Šoty jen tyč. V 9. minutě vyvezl parádně míč po pravé straně Simčuk, obešel dva protihráče a hezky naservíroval Marvovi na zadní tyč - 2:0. Ve 12. minutě Jurovi v souboji s Martinem Kalinou bohužel uklouzla nova a ten naservíroval na zadní tyč nabíhajícímu spoluhráči - 2:1. V 15. minutě jsme kopali penaltu za ruku v pokutovém území, ale Marvovu dělovku gólman soupeře vyrazil, možná zlomový okamžik utkání. V 17. minutě se pak opakovala podobná situace té první u soupeřova gólu. Snad všichni hráči "leželi" na Martinovi Kalinovi, míč se vykutálel k jeho křídelníkovi a ten neměl problém do prázdné branky vyrovnat - 2:2. O minutu později pálil "šutér" Kalábku z trestného kopu do tyče a minutu před koncem zase hosté z 10-metrového kopu nastřelili břevno.

V první minutě druhé půle vyvezl míč po levé straně Simčuk, servíroval před branku Marovi, ale ten ani nadvakrát do svatyně hostů míč neprocpal. Naopak následoval rychlý výhoz na Kalinu, ten si těžký míč zpracoval a pohotově loboval bezmocného Luďu - 2:3. Ve 28. minutě zakončoval osamocený Simčuk před gólmanem soupeře, ale ten míč vytěsnil na roh. V téže minutě následoval dlouhý výhoz na "hruškaře" Kalábku, ten tedy nejdříve přišlápl nohu bránícímu Jurovi, ale poté jeho tradiční "patentovanou" hlavičkou překonal našeho brankáře - 2:4. Aby toho nebylo málo, tak za další 2 minuty šel Kalábek ve 2 na 1, první ránu sice vyrazil Luďa, ale přímo k druhému hráči, který pohodlně zakončoval - 2:5. Ve 31. servíroval Šoty na zadní tyč Simčukovi, ale ten bohužel mířil mimo. Ve 36. minutě jsem přešli do hry bez gólmana a tato se nám poměrně dobře povedla. Drželi jsme míče a několikrát dobře hrozili. Ve 37. minutě po přihrávce Simčuka zakončoval pohotově Šoty - 3:5. Ve 39. minutě zase přízemně pálil Jura a Roman ještě před brankou změnil směr míče - 4:5. V posledních vteřinách jsme ještě soupeři zatopili, když do ležícího gólmana zakončoval Marv a Roman, bohužel síť se vlnit nezačala, škoda, jsem přesvědčen, že remíza by utkání slušela.

Sumasumárum: Na úvod velmi těžký soupeř, možná ten nejtěžší. Do utkání jsme vstoupili lépe, vedli a nemuselo zůstat jen u dvoubrankového vedení. Bohužel se soupeř vrátil do hry a nebýt tyček, mohli jsme v poločase i prohrávat. Ve druhé půli se bohužel vyplatilo "nedáš-dostaneš" a velezkušený Kalábek využil 3 příležitosti za 3 a už si jen hlídal 3 body. Díky power-play jsme se vrátili do hry zase my a mít i trošku štěstíčka, mohl zápas skončit, dle mého, spravedlivou remízou. I tak myslím, že výkon nebyl špatný a bude snad do budoucna na čem stavět.