Divize E - sobota 26.1.2019 - Tišnov - hala SSK

26.1.2019 - MaŠ

Naše branky: Tomislav Šotola (Martin Hanuš) 1:0, Tomislav Šotola 2:1

Sestava: Matúš Longauer - Martin Hanuš, Jiří Mašek, Michael Malásek - Tomislav Šotola, Michal Skoupý, Jaroslav Šnédar

V sobotu, 26. 1. 2019 od 20,00 hod., sehrála naše rezerva další domácí mistrovské utkání s druhým Arsenalem Brno. Bohužel problémy "áčka" se sestavou pokračovaly i dnes. Ke dvěma hříšníkům z minulého týdne se přidali další dva hráči, kteří se omluvili a již nebyla možnost náhrady a doplnění.

Začala vyrovnaná a taktická bitva, což se očekávalo, jelikož oba dva týmy se velmi dobře znají. V 5. minutě zakončoval v dobré pozici Šoty, ale křižně těsně minul. V 9. minutě nám soupeř daroval nepřímý kop za dvojí hru gólmanem a my jsme šli do vedení. Hany nečekaně přihrál na Šotyho a ten obstřelil MichalaS, který dobře stínil brankáři - 1:0. O minutu později se bohužel stalo něco, co velmi neradi vidíme, hostující hráč dohrál míč u hrazení a u toho si ošklivě rozsekl koleno. Hra se přerušila asi na půl hodiny, než jej sanitky převezla do nemocnice. Máme zprávy, že by to nemělo být vážné, tak všichni držíme palce v co nejrychlejší uzdravení !!! Ve 12. minutě bohužel chyboval MichalS a soupeři jsme darovali přečíslení, Matúš sice míč zblokoval, ale dobíhající hráč Arsenalu dorazil - 1:1. Ve 14. minutě pálil dělově z 10-ti metrů Hany, ale jeho ránu pod víko gólman soupeře vyrazil. O minutu později zase pálil Arsenal, ale Matúš reflexivně fantasticky vyrazil. V 16. minutě unikl Jura, ale těsně minul cíl. V 18. minutě jsme chybovali zase my, ale ránu z bezprostřední blízkosti vyblokoval Michal na roh. V 19. minutě měl ještě velikou příležitost Hany, ale obránce jeho dělovku srazil do bezpečí.

Ve 21. minutě se odrazil míč k Šotymu a ten pálil do pravé tyče. Ve 22. minutě zase reflexivně vyrazil ránu Arsenalu Matúš do bezpečí. Ve 26. minutě pálil hostující kapitán z 15-ti metrů přízemně do pravé tyče. Z brejku jsme zase dobře zakombinovali my, Šoty uvolnil vlevo Hanyho, ten nastřeloval na Jaru, který bohužel nedosáhl. Ve 29. minutě jsme opět super zakombinovali, Šoty uvolnil Hanyho, ale ten sám těsně minul. Ve 30. minutě se obtočil útočník Arsenalu na hrušce a těsně křižně minul. Ve 31. minutě perfektně Hany z naší půle přízemně našel sbíhajícího Juru, ten tečoval, ale gólman hostí reflexivně vyrazil. Ve 32. minutě jsme sehráli fantastickou akci, jenž nás ještě dlouhou bude mrzet. Šoty poslal do kontru po pravé straně Jaru, ten servíroval na zadní na zabíhajícího Juru, ale ten prázdnou branku neuvěřitelně minul, to mne bude strašit ještě hodně dlouho. Ve 33. minutě se opět na hrušce obtočil hostující hráč a razítkoval křižně prozměnu levou tyč. V téže minutě Hany zopakoval dlouhý přízemní pas na Juru, ale ten opět tečí na hostujícího brankáře nevyzrál. Ve 35. minutě Šoty uvolňoval Jaru před brankou, míč srazil brankář zpět k našemu kapitánovi, který pohotovou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:1. O minutu později jsme šli ve 2 na 1, ale Jura dal MichaloviS dlouhý míč, jinak mohl "poklízet" do prázdné branky. Nedáš-dostaneš, Arsenal dobře zakombinoval a z levého rohu vracel přihrávku hráč na druhého hráče, který do prázdné branky vyrovnal - 2:2. Ve 39. minutě skvěle zakombinovali hosté a Matúš zlikvidoval hned dvě obrovské příležitosti během několika vteřin. 70 sekund před koncem přihrál do šestky Arsenal další míč, ten se smolně odrazil k přebíhajícímu hráči, který jej poslal do prázdné branky - 2:3. Ihned jsme přešli k power-play, dobře drželi míč a vypracovali si 15 sekund před koncem jednu megašanci, Hany našel na pravé tyči Jaru, ale ten místo rány z první do prázdné branky, zbytečně míč zpracoval a odmítl tak dělbu bodů, která by dnes asi byla spravedlivá.

Sumasumárum: Je mi z toho hodně smutno. Vzhledem k sestavě a malému množství hráčů jsme museli zvolit vyčkávací taktiku se zabezpečenou obranou, což se nám v průběhu celého utkání prakticky i dařilo. Prvních 10 minut držel více míč Arsenal a my vyráželi do brejků. Arsenal nám daroval šanci na vedení, kterou jsme proměnili. Po dlouhém zchladnutí všech hráčů způsobené zraněním jednoho soupeřova hráče, Arsenal brzy vyrovnal po naší zbytečné chybě na půlce. Ve druhé půli se hrála vyrovnaná partie, ve které střídala šance šanci. Ve 35. minutě nás dostal Šoty šťastně do vedení, o které jsme ale velmi brzy trestuhodně přišli. Minutu před koncem si vzal po předchozích dvou varováních vedení na svoji stranu Arsenal a díky neproměněné tutovce Jary tak odcházíme s prázdnou. Závěrem bych ale rád poděkoval všem dnešním bojovníkům, kteří ostatní nenechali v průšvihu a bojovali celé utkání. Skvělý výkon Matůše, výborná trpělivá hra obrany i všech dalších hráčů. Díky za výkon, po delší době jsem tam cítil srdíčko, kéž by to vydrželo. Ale .... někteří mi dnes otevřeli oči a budu hodně přemýšlet, jakým směrem budu svá další rozhodnutí ubírat. Kubovi Machátovi přeji rychlé uzdravení a Arsenalu letí gratulace k výhře. Hezký večer.