ASM A - Kalábek 2:2 (1:0)

Okresní přebor Brno-město - sobota 16.11.2013 - Brno - Rybnická

16.11.2013 - MaŠ
Naše branky: Václav Seyfert (Martin Plachký) 1:0, Václav Burian (Martin Špicl) 2:0 Sestava: Aleš Weinfurter - Martin Plachký, Václav Burian, Jiří Mašek, Martin Mašek - Václav Seyfert, Lukáš Veselý, Jan Kouřil, Martin Špicl V sobotu, 16. 11. 2013 od 11,00 hod., jsme nastoupili proti velmi těžkému a zkušenému soupeři - týmu Kalábek. A ihned od začátku začalo oboustranně velmi kvalitní utkání takticky vyzrálých soupeřů. Ihned v úvodu se nadechl k velkému sólu Mařa, prošel až před branku soupeře, servíroval Plachtovi, jenž ještě vracel, bohužel u míče nikdo z nás poté nebyl včas. V 10. minutě předskočil útočníka Scary(nho), přihrál poté před branku Sájovi, který tvrdým bodlem trefil jen zadní tyč. Za tři minuty prozměnu vypíchl míč soupeři Sája, upaloval po pravé straně sám, ale křižnou ranou jen těsně minul protilehlou tyč. Soupeř poctivě bránil a vyčkával, my jsme také byli pozorní, ale přeci jenom o něco nebezpečnější. V 15. minutě jsme zavřeli soupeře, Plachta přihrál Sájovi, který místo přihrávky vypálil bodlem a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Do konce první půle se již nic dalšího nestalo. Ve 30. minutě rozehrál aut MaŠ, Kumar šikovně patou tečoval míč, ten putoval o tyč do brankáře a poté do branky - 2:0. Kalábek ihned vyrukoval s hrou bez brankáře a než jsme se stačili porovnat, chybovali jsme a útočník ranou o tyč snižoval - 2:1. Za pět minut vyvezl míč Jura, vypálil na zadní tyč, gólman soupeře vyrazil, ale Janoch se jen těsně neprodral k doražení. Kalábek nám perfektně secvičenou power-play hodně zatápěl a prakticky nám vůbec míč nepůjčoval. Ve 40. minutě se otevřela v naší obraně skulinka, kterou přesně trefil "pivot" soupeře a na zadní tyči nekompromisně zakončoval do pravého horního růžku kapitán soupeře - 2:2. Ve 45. minutě nás opět při hře bez brankáře Kalábek rozebral a na zadní tyči zakončoval do prázdné branky útočník, kterého však Turan fantasticky vychytal. Prakticky hned poté jsme se řítili brejkem do obrany soupeře my a zakončoval bodlem Scary(nho), ale blokovanou ránu jen těsně vykopl z brankové čáry hráč soupeře. Pak se utkání již dohrálo a skončilo asi zaslouženou remízou. Sumarumárum: Dle mého jsme s Kalábkem odehráli asi nejkvalitnější utkání letošní sezóny. Soupeř i my jsme hráli zodpovědně odzadu. My jsme se postupně dostali do dvoubrankového vedení, na které však soupeř odpověděl výborně odehranou hrou bez gólmana. Nakonec utkání skončilo spravedlivou remízou. MaŠ