Raz Náraz - ASM D 2:5 (1:3)

2. třída, skupina B - neděle 21.10.2018 - Brno - Řečkovice

21.10.2018 - MaŠ

Naše branky: Jan Kouřil (Michal Rybníček) 0:1, Jan Kouřil (Jakub Hanák) 0:3, Petr Midrla 0:3, Martin Špicl (penalta) 1:4, Martin Špicl (Michal Rybníček) 2:5

Sestava: Adam Tylč - Jakub Hanák, Petr Midrla, Michal Rybníček - Jan Kouřil, Martin Špicl

V neděli, 21. 10. 2018 od 14,00 hod., sehrálo naše "déčko" svoje druhé dnešní mistrovské utkání. Soupeřem nám byl poslední tým soutěže  - Raz Náraz - s jedním z nejlepších střelců soutěže.

Od úvodu jsme soupeře jasně přehrávali a bylo jen otázkou času, kdy se prosadíme. Ve 4. minutě uvolnil do samostatného úniku kapitána MaŠe Hany, ale MaŠ napálil míč jen do gólmana. O dvě minuty později vyvážel míč Ryba, uvolnil Janocha a ten pohotově prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:1. V 8. minutě po rohu Hanyho zakončoval opět nekompromisně Janoch a bylo to již - 0:2. V 11. minutě zahrával trestný kop Peťas a parádně pod břevno zavěsil - 0:3. Ve 14. minutě jsme bohužel ztratili míč při hře bez brankáře a soupeřův "šutér" neměl problém do prázdné branky korigovat - 1:3. O chvíli později mohl po narážečce od MaŠe, zvyšovat Hany, ale nastřelil pouze tyč. Do konce prvního dějství ještě musel dvakrát po obtočení domácího útočníka zasahovat Adam a vždy parádně zakročil.

Ve druhém poločase jsme se více soustředili na bránění a i naše příležitosti přibývaly. Ve 28. minutě byl v pokutovém území faulován MaŠ a byla z toho penalta, kterou sám postižený do protipohybu gólmana proměnil - 1:4. Poté se opět dostal do zakončení kapitán MaŠ, na místo přihrávek na spoluhráče ale volil rány, ale vždy byl úspěšnější jeho sok ve svatyni domácích. Za chvíli pronikal sám na gólmana Hany, ale ani on nebyl úspěšný. Ve 34. minutě jsme po rohovém kopu Raz Nárazu špatně rozebrali hráče a ranou pod víko jeden z nich nedal Adamovi šanci - 2:4. Za minutu měl hned dvakrát velikou příležitost Ryba, když byl vždy sám před brankářem domácích, ale jednou jej nastřelil, podruhé jeho ránu zastavila levá tyč. Ve 38. minutě vyhodil Adam parádní míč až na Rybu, ten sklepl doprava na nabíhajícího MaŠe, avšak jeho ránu zastavila prozměnu pravá tyč. Ve 40. minutě přerušil rozehru soupeře při power-play Ryba, MaŠ pak vyhrál souboj na půlce i s obráncem i s brankářem a do prázdné branky zapečetil naše dnešní vítěztví - 2:5.

Sumasumárum: Ve druhém dnešním utkání jsme byli jasně lepším týmem a nebýt našich zbytečných chyb, mohlo být utkání ještě daleko pohodovější. Postupně jsme, i jen v 5 hráči do pole, získávali potřebný náskok a v celku s přehledem jsme utkání dovedli do zaslouženého vítězného konce.