Orel Řečkovice - ASM D 4:4 (3:1)

2. třída, skupina B - neděle 28.10.2018 - Brno - Řečkovice

28.10.2018 - MaŠ

Naše branky: Jan Kouřil (Martin Špicl) 0:1, Martin Špicl (Milan Šarík) 4:2, Lukáš Novotný (Adam Tylč) 4:3, Martin Špicl (penalta) 4:4

Sestava: Dominik Urbánek - Milan Šarík, Adam Tylč, Petr Midrla, Petr Vojta, Lukáš Novotný - Jakub Hanák, Jan Kouřil, Martin Špicl, Michal Šimák

V neděli, 28. 10. 2018 od 9,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání v Řečkovicích proti domácímu Orlu. Zdálo se, že to bude procházka "růžovým sadem", jelikož domácí nastoupili v úvodu jen ve 4 do pole, ale opak byl pravdou.

Úvod byl skvělý, po rozehrávce přihrál na hrušku Adam MaŠovi, ten sklepl doprava na Janocha a ten výstavní ranou vymetl levou pavučinu - 0:1. Domácí hráli power-play, aby šetříli síly a to byl pro nás velký problém. Po chvíli jsme bohužel propadli a tečovaná rána skončila za zády bezmocného Dominika - 1:1. Za chvíli jsme prohrávali, jelikož se napravo prosmýkl útočník Orla a ranou k tyči skóroval. Přes celé hřiště zkoušel pálit MaŠ a posléze také Lukáš, ale míče v brance neskončily. Snažili jsme se vyrovnat, ale gólman domácích naše příležitosti likvidoval. Těsně před koncem poločasu domácí gólman nahodil dlouhý míč, před Dominikem tečoval hrudí přebíhající útočník a míš skončil bohužel v naší síti - 3:1.

Ve druhé půli jsme rovněž nezačali moc dobře, Řečkovice opět využily naše propadení a ranou pod víko utkočili na rozdíl 3 branek - 4:1. Po chvíli jsme přešli do power-play, abychom něco změnili, jelikož to dnes opravdu moc nešlo. Po naší kombinaci asi ve 30. minutě přihrál Šary na hrušku MaŠovi, ten se obtočil okolo obránce a přízemní ranou k levé tyči korigoval - 4:2. Poté jsme šli ve 3 na 2, Janoch přihrál doleva MaŠovi, ale ten z úhlu nastřelil pouze tyč. Ve 35. minutě nahrál MaŠ doprava Adamovi, ten posunul na Lukáše, který mezi nohama brankáře z úhlu snižoval na rozdíl jediné branky - 4:3. A dvě minuty před koncem pálil Janoch a jeho ránu vyrazil rukou na tyč obránce. Červenou kartu kupodivu neobdržel, ale byla z toho penalta, kterou trošku se štěstím proměnil kapitán MaŠ - 4:4. V závěru jsme ještě dvakrát mohli utrhnout vítězství, ale branku se nám již vsítit nepodařilo.

Sumasumárum: Dnešní utkání začalo skvěle a rychle jsme vedli, poté jsme se bohužel nedokázali srovnat s power-play soupeře a prohrávali jsme postupně až 1:4. Nakonec jsme ale při naší power-play dokázali alespoň vyrovnat, což se také cení. Tak snad druhé utkání bude 100%.