R. I. P. B - ASM D 4:0 (0:0)

2. třída, skupina B - neděle 28.10.2018 - Brno - Řečkovice

28.10.2018 - MaŠ

Sestava: Dominik Urbánek - Lukáš Novotný, Milan Šarík, Adam Tylč, Petr Midrla - Jan Kouřil, Petr Vojta, Michal Šimák, Jakub Hanák, Martin Špicl

V neděli, 28. 10. 2018 od 10,40 hod., jsme sehráli v Řečkovicích dnešní druhé utkání proti rezervě týmu R.I.P. První utkání se nám nepodařilo ideálně, proto jsme nyní chytěli bodovat naplno.

Soupeř zavřel obranu a hodně těžko se nám do ní dostávalo. My jsme také poměrně dobře bránili, tak se hrálo skoro bez příležitostí. V 5. minutě podržel Pípa míč na hrušce, z otočky vypálil, gólman míč vyrazil, ale Šary jej z dorážky bohužel rovněž nedokázal překonat. Okolo 10. minuty dvakrát zahrozil také soupeř, první tečovaná rána naštěstí skončila mimo, poté osamocený útočník loboval Dominika, ale také vedle. V 18. minutě si dobře narazili míč Michal Šimák s Pípou, ale první jmenovaný gólmana následně nepřekonal. V poslední minutě vznikla jediná veliká šance poločasu, kterou ale měli domácí. Nástřel obránce zprava do odkryté branky neskutečně nabíhající útočník nedokázal usměrnit.

I ve druhém dějství pokračovala naše naivní hra bez pohybu, s dlouhým držením míčů a bez jakékoliv myšlenky či snahy utkání rozhodnout. Nedokázali jsme se prosazovat, chybovali v rozehrávkách a když už někdo zahrozil, byli to hráči R.I.P.u. Jednu jejich ránu mířící do levého horního růžku vyrazil skvěle Dominik na roh. Ve 32. minutě přišel tedy pochopitelný trest, u levé lajny se uvolnil přes našeho obránce hráč domácích a křižnou ranou otevřel skóre - 1:0. Po chvíli jsme přešli do power-play, protože se to jevilo jako jediná příležitost jak změnit naše pasivitu. Bohužel hned ve 35. minutě chyboval kapitán MaŠ špatnou přihrávkou na Hanyho a domácí hráč z první poslal míč do prázdné branky - 2:0. Za chvíli jsme ztratili podobně míč a posledního hráče přesně loboval útočník R.I.P.u - 3:0. Za minutu stejný hráč obral o míč Hanyho a zapečetil brankový účet utkání na konečných - 4:0.

Sumasumárum: Nevím, co k tomu napsat. Přišlo mi, že jsme utkání odehráli s myšlenkou, že soupeř se porazí sám, to ale nikdy na nikoho neplatí, neplatilo a platit nebude. Dlouho jsme hráli bez zápalu, až nám soupeř několik minut před koncem vsítil branku a v naší bezzubé power-play nakonec přidal ještě 3 branky, všechny shodně do odkryté branky. Nevím zda po zásluze, ale rozhodně za náš alibistický výkon jedeme domů s prázdnou. Tak snad příště.