Helas C - ASM A 2:3 (0:3)

Okresní přebor Brno-město - sobota 1.2.2014 - Brno - Rybnická

1.2.2014 - MaŠ
Naše branky: Jiří Mašek (Jan Mašek) 0:1, Aleš Weinfurter (Jan Mašek) 0:2, Jan Maňásek (Jan Kouřil) 0:3 Sestava: Ondřej Borkovec - Jiří Mašek, Václav Seyfert, Jan Mašek - Martin Špicl, Jan Kouřil, Jan Maňásek, Aleš Weinfurter, Pavel Křivý V sobotu, 1. 2. 2014 od 9,00 hod., náš tým vstupoval do jarní části OP proti týmu Helas "C". Na úvod nás tedy čekal velmi kvalitní tým. A od prvních minut náš dnešní soupeř začal být aktivní. Po asi 5 minutách sehrál dobrou kombinaci, na jejíž konci byla střela, která orazítkovala naši pravou tyč. V 10. minutě jsme však zakombinovali my. Gheda získal míč na protihráči, přihrál jej Jurovi, který ranou bodlem z 10-ti metrů přesně k tyči otevřel skóre - 0:1. I nadále nás Helas tlačil, ale jejich obránci sebral míč Sája, který upaloval sám na gólmana soupeře, ale lob skončil jen těsně mimo branky. Poté asi během 7 minut hned 4x skvěle zasahoval Onóš a doslova nás držel nad vodou svými bravurními zákroky. Ve 20. minutě získal opět míč Gheda, do uličky jej poslal mezi nohama obránce nabíhajícímu Turanovi, který si udělal lišáckou kličku brankáři a do prázdné branky fantasticky zvyšoval - 0:2. Asi za 2 minuty rozehrál rohový kop Sája, míč získal po naší následné ztrátě zpět Janoch, přiťukl jej Buldogovi, který si vychutnal dva obránce a pohotově bodlem prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:3 (dvojnásobná koloběžka alias Zinedine Zidane). Druhý poločas jsme začali zle, Helas nás ihned přitáhl a prakticky z první akce korigoval. Po rohovém kopu pálil protihráč, Jura nešťastně tečoval míč a ten křižně skončil za zády bezmocného Onóše - 1:3. Helas nás i nadále svíral a náš brankář vystřihl v těsném sledu hned 3 super zákroky, se kterými přímo decimoval útočníky soupeře. Po ojedinělém našem útoku se řítil do brejku agilní Sája, ale gólman soupeře jej vychytal. Asi 10 minut před koncem sehrál Helas dobrou akci a jeho útočník zakončoval ze šestky sám před Onóšem, ale razítkoval jen levou tyč naší svatyně. Za minutu se již ale soupeř dočkal, nástřel na zadní tyč si nešťastně na dlouhou nohu srazil do vlastní sítě Sája - 2:3. Pět minut před koncem soupeř začal hrát power-play, ale tu jsme dobře dokázali bránit. Po vypíchnutí míče soupeři MaŠem dokonce střílel přes celé hřiště na prázdnou bránu Jura, ale minul. Dvě minuty před koncem pak vypálil ze 12-ti metrů sám brankář soupeře, trefil však jen břevno a z obrátky Sája neprocpal míč přes obránce do prázdné branky. A to už byl vlastně konec. Sumasumárum: Dnešní soupeř byl velmi silný a my se museli soustředit jen na obranu. Naštěstí nám vyšly brejky, ze kterých jsme v prvním dějství hned 3x skórovali. I přes prakticky stálý tlak soupeře jsme nakonec utkání dovedli do vítězného konce a nutno podotknout, že dnes jsou 3 body jednoznačně díky výborně chytajícímu Onóšovi, jenž se přímo překonával a držel nás. Super vstup do jara borci !!! SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉÉ !!!!!! MaŠ