ASM D - Agora 7:2 (5:0)

2. třída, skupina B - neděle 14.4.2019 - Brno - Srbská

14.4.2019 - MaŠ

Naše branky: Jan Kouřil (Martin Špicl) 1:0, Jan Kouřil (Adam Tylč) 2:0, Adam Tylč (Zdeněk Pekárek) 3:0, Jakub Kolář (Martin Špicl) 4:0, Jakub Kolář 5:0, Adam Tylč (Martin Špicl) 6:2, Zdeněk Pekárek (Martin Špicl) 7:2

Sestava: Zdeněk Pekárek - Jakub Hanák, Adam Tylč, Jakub Kolář - Dominik Belák, Jan Kouřil, Vojtěch Divácký, Martin Špicl

V neděli, 14. 4. 2019 od 11,30 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání 2. třídy, skupiny B na Srbské. Dalším soupeřem nám byla Agora a chtěli jsme vyhrát.

V úvodu jsme se však hledali a soupeř měl hned 3 velké příležitosti. Hned v první minutě zazvonila pravá tyč a MaŠ odklidil do bezpečí, další dvě megatutovky vychytal famózně Zdenál. V 6. minutě jsme měli první vážnější šanci my, Janoch přihrával pod sebe Belimu, ale toho zblokoval obránce. A pak již jsme to spustili. V 10. minutě Adam našel na hrušce MaŠe, ten z první přiťukl Janochovi, který si věděl rady a okolo brankáře otevřel skóre - 1:0. Za chvíli po rohu Adama sběhl na správné místo Janoch a nechytatrelnou ranou zvyšoval - 2:0. V 15. minutě po výhozu od Zdenála upaloval sám na gólmana Adam a nezaváhal - 3:0. Vzápětí vypíchl míč obránci Kouba, přihrál doprava MaŠovi, který mu vracel na zadní tyč a Kouba pod víko vsítil svoji premiérovou branku - 4:0. V téže minutě Kouba vypíchl míč obránci a dělovkou přidal další gól - 5:0. Poté unikal po levé straně MaŠ, obešel i obránce a ranou do protipohybu razítkoval jen tyč. V poslední minutě prvního dějství šel ještě jednou sám Kouba, ale tentokráte na brankáře Agory nevyzrál.

A druhý poločas jsme začali jako ten první - ležérně. A trest přišel brzy, po brejku soupeře zakončoval útočník do odkryté branky - 5:1. Agora nás zamkla a za chvíli nás dokázala rozebrat a mezi nohama Zdenála korigovala další brankou - 5:2. Následně už jsme opět přebírali otěže utkání my. Po dlouhém výhozu Zdenála si míč zpracoval kapitán MaŠ, ale na místo přihrávky Hanymu na zadní tyč volil zakončení a gólman jej vychytal. Další ránu Adama vychytal skvěle rozchytaný gólman. Po chvíli zpracoval před hruškou MaŠ míč, lobem vysunul doleva Adama a ten prostřelil parádní ranou brankáře - 6:2. Soupeř přešel do power-play a hned v jejím úvodu pálil těsně nad Janoch a těsně mimo Kouba. V poslední minutě jsme soupeře vypressovali, MaŠ vypíchl míč a šel sám na prázdnou svatyni. Mohutný křik Zdenála jej upozornil, že gól musí dát někdo jiný :). Náš kapitán tedy míč zastavil na brankové čáre a nechal oslavovat hvězdu utkání - 7:2.

Sumasumárum: V tomto utkání jsme měli přímo fatální úvody poločasů, kdy jsme se vůbec nekoncentrovali. Poté jsme se osmělili a soupeře ve druhé části první půle přestříleli a utkání rozhodli. Ve druhém půli byli další příležitosti, ale tyto zůstaly neproměněny.