ASM D - M2 Shoes 4:3 (3:2)

2. třída, skupina B - neděle 9.6.2019 - Brno - Řečkovice

9.6.2019 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Jan Kouřil) 1:0, Dominik Belák (Jakub Hanák) 2:0, Martin Špicl 3:1, Martin Špicl (Jakub Kolář) 4:2

Sestava: Zdeněk Pekárek - Jakub Hanák, Michal Rybníček, Jakub Kolář - Dominik Belák, Jan Kouřil, Martin Špicl

V neděli, 9. 6. 2019 od 10,40 hod., jsme pokračovali v soutěži druhým dnešním utkáním opět v obrovském vedru. Soupeřem nám byl náš soused v tabulce - M2 Shoes.

Do soupeře jsme se zakousli a hned ve 2. minutě šli do vedení. Janoch nastřelil míč zprava, trefil do nohy nabíhajícího MaŠe na zadní tyči, míč se odrazil do vzduchu a náš kapitán pohotově hlavou zasunul - 1:0. V 5. minutě mohl zvýšit Kuba Kolář, ale poprvé jej vychytal gólman, při dorážce jej zastoupil obránce. V 8. minutě jsme propadli a ránu zleva zastavila naše pravá tyč. V 10. minutě rozehrál aut MaŠ dolů na Hanyho, ten nastřelil na Beliho, který za pomocí teče bodlem prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Od 15. minuty jsme začali hrát hrozně ležérně a soupeř tvořil jednu šanci za druhou. Peki první ránu včasným výběhem vyrazil, další nástřel na zadní naštěstí útočník metr před brankou přestřelil, potřetí zaskočil Kuba Kolář. V 17. minutě se již M2 Shoes radovali. Únik po levé straně, přihrávka na zadní a pohodlné poklizení míče - 2:1. V 19. minutě nastřelil obránce MaŠe, ten jej předskočil, ještě se okolo něj obtočil a technicky míč poslal k pravé tyči - 3:1. Ihned z protiútoku jsme však opět nezachytili brejk a soupeř "do šatny" v klidu korigoval - 3:2.

Ihned v úvodu druhého poločasu měl soupeř velkou šanci, ale Peki parádním zákrokem odolal. Ve 25. minutě dloubl míč za obranu doprava Kuba Kolář na MaŠe, ten z úhlu a otočky vystřelil a mezi nohama brankáře se štěstím přidal svoji třetí branku - 4:2. Ve 30. minutě jsme měli nepřímý kop, Janoch posunul na Kubu Koláře, který o pár centimetrů přestřelil. Poté kouzlil na šestce MaŠ, nakonec ale posunul zpět Kubovi Kolářovi, jehož dělovku vyrazil s problémy brankář soupeře. Ve 35. minutě jsme opět pustili M2 Shoes do brejku a ti s ním naložili nejlépe jak mohli - 4:3. Zbývající minuty hrál soupeř power-play a nutno přiznat, že nás hodně zmáčkl. Peki musel snad 3x zasahovat a skvělé že odolal. Ve 38. minutě míč sebral MaŠ, levačkou pálil přes celé hřiště, ale míč zastavila pravá tyč. V poslední minutě ještě tečoval míč po střele MaŠ, ale ten skončil na naší levé tyči.

Sumasumárum: Opět bych řekl, že jsme sice byli herně v tomto zápase navrch, myslím však, že M2 Shoes měli po brejcích více příležitostí. Šli jsme do dvoubrankového vedení a zdálo se, že to bude jen otázkou skóre, nakonec jsme sice zápas pohlídali, ale soupeř to prostě nevzdal. 3 body jsou však doma.