ASM A - Amor Vyškov 9:9 (4:6)

2. LIGA Východ - sobota 26.10.2019 - Tišnov - hala SSK

26.10.2019 - MaŠ

Naše branky: Miroslav Malíř (Kiril Shkirich) 1:3, Miroslav Malíř (Kiril Shkirich) 2:4, Miroslav Malíř (Kiril Shkirich) 3:5, Kiril Shkirich (Erik Pollák) 4:6, Kiril Shkirich (Martin Hanuš) 5:7, Miroslav Malíř (Martin Hanuš) 6:8, Kiril Shkirich (Martin Hanuš) 7:8, Petr Slováček (Miroslav Malíř) 8:8, Miroslav Malíř (Václav Seyfert) 9:9

Sestava: Adam Tylč - Martin Hanuš, Erik Pollák, Kiril Shkirich, Vlastimil Ryšavý - Václav Seyfert, Petr Slováček, Miroslav Malíř, Ivan Selyvonenko

ŽK: Martin Hanuš, Vlastimil Ryšavý, Miroslav Malíř

V sobotu, 26. 10. 2019 od 20,00 hod., sehrál dnes náš A-tým další domácí mistrovské utkání proti skvělém Amoru Kloboučky Vyškov.

Úvod jsme ovládli my, ve 3. minutě ze šestky pálil těně mimo Ivan, za minutu servíroval zprava Míra na Kirila, ale ten kolenem přestřelil. První varování přišlo v minutě 9., kdy na Adama upaloval hostující útočník, Adam jej však skvěle vychytal. O minutu později však již přišel trest, po našem propadu utekl po pravé straně hráč Vyškova, servíroval doleva a nabíhající kolega nedal Adamovi šanci - 0:1. Za minutu se otočil na hrušce další vyškovský hráč a ranou k tyči zvyšoval, další ránu smolně tečoval do protipohybu Adama Vlasta - 0:3. Za pár vteřin vysunul Kiril Míru, ten se na vápně otočil okolo obránce a levačkou prostřelil gólmana - 1:3. Po rozehře hostí následoval nástřel na zadní a Kiril si obranným zákrokem dal vlastní branku - 1:4. Ve 13. minutě obral o míč obránce Kiril, brankář však jeho následnou ránu vyrazil, aby Hany středem vysunul Míru, který si kličkou položil brankáře a korigoval - 2:4. V 16. minutě nejdřív další velkou příležitost Adam zlikvidoval, na další ránu po narážečce a míči o břevno již neměl šanci - 2:5. V 18. minutě vystřihl další super zákrok Adam, za pár vteřin uvolnil Kiril opět Míru a ten po otočení opět trhal sítě - 3:5. Poté chyboval vzadu Ivan a osamocený útočník Amoru nadvakrát skóroval - 3:6. Poločas zakončil ranou z 10-ti metrů přesně k pravé tyči unikající Kiril po nahrávce od Polky - 4:6.

Druhou půli začal opěl lépe Vyškov a hned v první minutě po kombinaci pálil křižně jejich rychlý útočník - 4:7. Ve 23. minutě Vlasta doleva vysunul Hanyho, ten posunul doprava Kirilovi a ten se nemýlil - 5:7. V téže minutě promáchl na zadní tyči útočník Amoru krásnou přihrávku. Ve 24. minutě nás opět srazila chyba vzadu a útočník Amoru mezi nohama opět zvyšoval vedení hostí - 5:8. Po Sájově akci si srazil míč téměř do vlastní branky obránce, stačil však ještě na poslední chvíli vykopnout. Ve 26. minutě nejdříve byl sám Hany před gólmanem, ten jej však vychytal, na druhé straně zase Adam vylapal osamoceného útočníka, u nás zase pálil bodlem těsně mimo Ivan. Ve 27. minutě pálil z otočky Slovi, gólman hostí se však vytáhl. Na druhé straně po brejku Vyškova skvěle zakročil Adam. A pak to začalo, ve 32. minutě uvolnil Hany Míru a ten křižnou ranou vykřesal naději - 6:8. Za pár vteřin zase po Hanyho přihrávce "saklil" Kiril do odkryté branky - 7:8. Ve 36. minutě podržel míč na hrušce Míra, posunul doleva Slovimu, který podél brankáře vyrovnal - 8:8. O minutu později zahrál Vyškov sérii nekolika rychlých narážeček a prokombinoval se až před Adama, kterého ranou bodlem k tyči také překonal - 8:9. Další velkou příležitost hostů pak vytěsnil parádním zákrokem Adam na roh. Ve 39. minutě rozehrál aut Sája na Míru, ten si míč navedl na levačku a neskutečnou ranou vymetl levou pavučinku branky hostí, lépe už to trefit nešlo - 9:9.

Sumasumárum: Po dobrém úvodu jsme bohužel obdrželi 3 laciné branky a začal hon na vyrovnání. Vždy když jsme korigovali, Amor odskočil, ve druhé polovině druhé půle se nám však podařilo vyrovnat a bylo drama. Hosté se opět utrhli, ale šutér Míra nádhernou brankou zařídil zasloužené dělení bodů.