Žabinští Vlci Brno - ASM A 13:5 (5:3)

2. LIGA Východ - sobota 22.2.2020 - Brno - Bohunice

22.2.2020 - MaŠ

Naše branky: Ivan Selyvonenko (Lukáš Skoumal) 1:1, Vlastimil Ryšavý (Filip Hoffmann) 3:2, Vlastimil Ryšavý (Tomáš Krejčíř) 5:3, Vlastimil Ryšavý 12:4, Filip Hoffmann (Vlastimil Ryšavý) 13:5

Sestava: Adam Tylč - Martin Hanuš, Tomáš Krejčíř, Josef Koky, Lukáš Skoumal - Vlastimil Ryšavý, Filip Hoffmann, Ivan Selyvonenko, Roman Šmída, Dominik Bílek

ŽK: Martin Hanuš

ČK: Martin Hanuš

V sobotu, 22. 2. 2020 od 19,15 hod., sehrálo naše áčko další mistrovské utkání v Bohunicích, kde své zápasy hraje třetí mužstvo soutěže - Žabinští Vlci. Na podzim jsme soupeře dokázali vysoko porazit, proto ten nám dnes měl co vracet.

Hned ve 2. minutě jsme propadli a střelec domácích Havlín obešel i Adama a do prázdné branky otevřel skóre - 1:0. V následné minutě zahrál roh Skoumy, na signál si sběhl Ivan a parádní ranou o břevno vyrovnal - 1:1. Ani jsme se nestihli doradovat a z dálky se do míče opřel domácí obránce a vymetl pravou pavučinku - 2:1. V 5. minutě jsme hezky rychle zakombinovali, míč potoval po ose Roman - Vlasta - Hany - zpětná přihrávka proti noze Vlastovi a dělovka, bohužel "zvonila" jen levá tyč. V 10. minutě jsme chybovali a ránu hostí prozměnu vytěsnil na tyč Adam. Další dlouhý nákop útočník domácích přestřelil. V 11. minutě zlikvidoval další samostatný nájezd Adam, další ránu domácí vytečoval kapitán Hany nad naši branku. Ve 13. minutě nás domácí rychle vykombinovali a pohotový Havlín opět trestal - 3:1. Ve 14. minutě jsme hned 3x ve vysokém pressingu obrali domácí o míč, poprvé pálil Hany, brankář vyrazil na roh, podruhé stejný hráč razítkoval pravou tyč a naposledy se zjevil před gólmanem domácích Vlasta, ale neprostřelil jej. V 15. minutě si Vlasta narazil míč s Hoffim a domácí strážce už jen míč stačil vykopnou do levého horního rohu - 3:2. Jenže za 10 vteřin následoval nástřel na naši zadní tyč a bylo to opět o dvě branky - 4:2. O minutu později zlikvidoval další podobnou akci domácích Adam. V 14. minutě chyboval Skoumy, ztratil míč a Havlín vsítil hattrick - 5:2. V 19. minutě si narazil míč s Krejčou Vlasta, ten jej vysunul mezi obránce a druhý jmenovaný prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 5:3.

Ve 21. minutě jsme domácí zatlačili, ale na konci akce se opřel do míče Hany, zvonilo opět jen břevno. Ve 23. minutě bohužel rozhodčí vymysleli faul a z trestného kopu, který jsme dosti mizerně bránili domácí o tyč zvyšovali své vedení - 6:3. O minutu později ve skluzu odkopl míč Hany, poté však ještě zavadil o nohu útočníka - faul - žlutá karta. Jako projev nespokojenosti náš kapitán zatleskal a druhý rozhodčí bez váhání přispěchal a tasil nekompromisně druhou žlutou a červenou. Řekl bych hodně netaktně, takových situací bylo v utkání mnoho, například míč zastavený na brankové čáře v podání domácího obránce v posledních minutách. Škoda, v tento okamžik již bylo po zápase a my už jen dohrávali a na domácí přestali stačit. Trestný kop jsme bránili stejně mizerně jako ten předchozí a bylo to již - 7:3. Za pár vteřin následoval další náš propad a nakompromisní rána Havlína - 8:3. Ve 25. minutě pálili postupně Ivan a Vlasta, ale oba naše exekutory vychytal domácí strážce. Za minutu odražený míč poklízel do prázdné branky Roman, ale trefil jen domácího brankáře do obličeje. Ve 27. minutě nás domácí rozebrali a Adam již proti osamocenému útočníkovi neměl šanci - 9:3. Ve 28. minutě jsme velmi špatně bránili roh, míč přímo prošel na hráče domácích a ten mezi nohama zařídil dvojciferný výsledek - 10:3. Ve 30. minutě následoval další propad a parádní rána Havlína znamenala další branku - 11:3, po následném zbytečném faulu Ivana na půlce zahrávali domácí "destítku" a Havlín ji s přehledem ranou k pravé tyči proměnil - 12:3. Ve 31. minutě nastřelili po další akci Žabinští Vlci břevno, na druhé straně v minutě 34. se prokličkoval až před gólmana Krejča, ale trefil jen levou tyč. Ve 35. minutě uvolnil Krejča Vlastu, ale ten osamocen gólmana nepřekonal, další ránu Ivana brankář domácích vyrazil a Vlasta z dálky byl již nekompromisní - 12:4. Ve 37. minutě prošel po levé straně opět Havlín a z velkého úhlu opět překvapil Adama - 13:4. Ve 39. minutě jsme zakončovali po dobré kombinaci do prázdné branky, rukou však míč zastavil domácí obránce, o té situaci jsem již psal výše, ale ok, zbytečný trest v závěru za rozhodnutého stavu. Pět vteřin před koncem ještě vyvezl míč Vlasta, neservíroval jej doprava na Hoffiho a ten bodlem zapečetil dnešní drtivou prohru našich barev - 13:5.

Sumasumárum: Co k tomu říct ? Myslím, že zápas to byl dobrý, v první půli i poměrně vyrovnaný. My bohužel své šance proměňovali jen stěží, domácí byli efektivnější. Ve druhém dějství lehce zaúřadovali rozhodčí a bylo po zápase. Kdyby Hany pokračoval, myslím, že ještě byla síla minimálně "kousat", takto již bylo po utkání, Vlci si s chutí zastříleli a vrátili nám tak podzim i s úroky. Mrzí mne hlavně, že bude chybět náš kapitán v dalším utkání proti Baníku. Soupeři gratulujeme ke třem bodům.