Panama - ASM B 3:6 (1:2)

Divize E - sobota 12.10.2019 - Brno - Bohunice

13.10.2019 - MaŠ

Naše branky: Jaroslav Šnédar (Petr Urbánek) 0:1, Petr Urbánek (Jaroslav Šnédar) 0:2, Martin Hanuš (Jakub Hanák) 2:3, Lukáš Skoumal (Jakub Hanák) 2:4, Jaroslav Šnédar (Roman Šmída) 2:5, Lukáš Skoumal (Martin Hanuš)

Sestava: Lukáš Rauscher - Martin Hanuš, Jakub Hanák, Michael Malásek - Roman Šmída, Lukáš Skoumal, Petr Urbánek, Jaroslav Šnédar

V sobotu, 12. 10. 2019 od 21,00 hod., sehrála naše rezerva další mistrovské utkání. V bohunické hale nás přivítala nepříjemná Panama Boys Brno.

Ve 3. minutě po malé domů domácího hráče jsme zahrávali nepřímý kop, po signálu však nestatil Kuba Hanák zakončit. Mezi 7. - 8. minutou nás domácí zamkli sérií rohových kopů, ale Lukáš nás výbornými 3 zákroky udržel nad vodou. V 9. minutě zase ránu na naší odkryté branky vyblokoval na roh Kuba Hanák. O minutu později uvolnil Jaru Urbec, ale ten minul. Poté pálil po rohu Hany, odražený míč přihrál do rohu Roman na Urbece, ten našel na zadní Jaru, který neměl problém otevřít skóre - 0:1. Ve 12. minutě obral o míč obránce Roman, šel sám, ale těsně minul branku. Z protiútoku jsme poté chybovali a na Lukáše šel osamocen hráč domácích, zakončil však jen do naší levé tyčky. Ve 14. minutě opět výborně pálil Hany, odražený míč servíroval před branky Jara a Urbec pohotově prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:2. Netrvalo dlouho a bohužel jsme propadli a Panama šla ve 2 na 1, s notnou dávkou štěstí nakonec dokázala korigovat - 1:2. V 19. minutě nakopl míč Hany, Roman míč zpracoval na prsa, ale poté samotnému Urbecovi bohužel servíroval jen na paty. V poslední minutě zase po dlouhém nákopu zahrozili domácí, ale Lukáš včastným výběhem míč vyrazil.

Ve 22. minutě přihrával po dobré kombinaci Skoumy na zadní Kubovi Hanákovi, ale ten do odkryté branky nezasunul. Následně šel sám Jara, ale minul cíl. Ve 23. minutě si parádně zakombinovali Skoumy a Hanym, ale prvního jmenovaného vychytal skvělý domácí gólman. V téže minutě zahrávali domácí trestný kop, ale Lukáš dělovku skvěle zlikvidoval. Ve 25. minutě pálil v dobré pozici těsně mimo Michal. O minutu později využili domácí naši ztrátu a situaci ve 3 na 2 využili s bravurou, na zadní poklidil míč do prázdné branky střelec domácích - 2:2. Ve 27. minutě obral o míč obránce Urbec, vypálil, gólman vyrazil a Roman přestřelil prázdnou branku. Ve 29. minutě byli domácí blízko vedoucí branky, ale nástřel patičkou sklepl mimo jejich útočník. Na druhé straně zatlačil na obránce Kuba Hanák, přihrál pod sebe a Hany technicky o levou tyč strhl opět vedení na naši stranu - 2:3. Ve 31. minutě přihrál Roman Hanymu, ale jeho ránu vytěsnil brankář na roh, po rozehře domácích vypíchl míč Kuba Hanák a Skoumy prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:4. O minutu později rozehrál aut Kuba Hanák, Roman napálil míč a na zadní hlavou poklidil míč do vinglu Jara - 2:5. Ve 34. minutě pálil po dobré naší kombinaci Kuba Hanák mimo. Od této chvíle začala hrát Panama power-play, ale byla naprosto bezzubá. Skoumy předskočil útočníka, vypálil, ale na brankové čáře míč vykopl ve skluzu obránce. Ve 37. minutě po protestech obdržel domácí hráč druhou žlutou a šel do sprch. Přesilovku jsme využili velmi rychle, Hany našel Skoumyho, ten lehce oklamal obránce a za úhlu prostřelil domácího strážce - 2:6. V poslední minutě měla Panama velkou šanci, ale tu nadvakrát skvěle zlikvidoval Lukáš, poté přišel "prý" faul Hanyho a penalta pro domácí. Tu s přehledem zakončil domácí hráč a dokončil hattrick - 3:6. My jsme ještě pár vteřin před koncem měli šanci, Kuba Hanák servíroval Urbecovi, ale jeho branka byla již vteřinu po klaksonu.

Sumasumárum: Po úvodním oťukávání jsme pomalu získávali převahu na své sálovky. Výjímkou bylo pár minut v polovině prvního dějství, kde nás domácí doslova přikovali do našeho pokutového území. Poté jsme se dostali do vedení, Panama začátkem druhé půle ještě dokázala vyrovnat, ale poté jsme zápas definitivně "urvali" na naši stranu a vezeme tak zasloužené body.